Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa D - Nie działa centralny zamek

10 Jul 2017 19:12 9276 8
  • Level 5  
    Witam. Przestał mi działać centralny zamek w Oplu Corsie D (2009r, 1.2 benzyna 80km). Kluczyk wchodzi i mogę obrócić w o 90 stopnii w lewo i w prawo, chodzi lekko, ale auto się nie otwiera. Szarpanie nic nie daje. Sprawdzałem też na innym kluczyku - to samo. Kontrola immobilizera na desce rozdzielczej się świeci, więc to nie akumulator. Nie wiem co mogło się stać. Bardzo proszę o pomoc, auto jest mi potrzebne i w środku został telefon, dokumenty, klucze, itp.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Witaj,
    Jeżeli kluczyk Ci sie przekręca a auto nie otwiera to nie wina centralnego zamka ponieważ w sytuacji opisanej przez Ciebie otworzyłyby sie drzwi które próbujesz otworzyć kluczykiem. Problem leży po stronie samego zamka tych konkretnych drzwi. A pozostałe drzwi nie maja możliwości otworzenia za pomocą klucza? Tylko te od strony kierowcy?
  • Level 5  
    Tak, tylko te od kierowcy mają zamek. Pozostałe nie, bagażnik też nie.
  • Level 15  
    No to pozostaje chyba jedynie pomoc specjalisty w tej dziedzinie. U mnie ceny zaczynaja sie od 100 złociszy w góre. Tylko proponuje Pana co sie naprawde na tym zna a nie takiego co idzie na łatwizne i odgina drzwi bądź wtyka jakieś druty miedzy szybe a uszczelke bo wiecej szkody tylko narobi.
  • Level 5  
    Otworzenie to jedno. Drugie to naprawa całego zamka. Nie wiem co padło, może cały ten system immobilizera.
  • Level 15  
    Gdybać możemy wieki. Po pierwsze jeżeli masz pilota na baterie to sprawdź czy bateria dobra. Jeżeli masz immobilizer jako czarny kawałek plastiku na kluczyku sprawdź czy jest w całości i na swoim miejscu. Jak otwierasz i przekręcasz kluczykiem to czy czujesz chociażby minimalny opór? Bo jeżeli nie to wina zamka a nie centralnego. Centralny byłby uszkodzony w momencie jak mógłbyś otworzyć swoje drzwi a pozostałe by się nie otwierały. Do momentu jak nie otworzysz samochodu nie dowiesz sie co sie stało bądź co jest uszkodzone. Polecam najpierw otworzyć auto i dopiero sprawdzać co szwankuje.
  • Level 5  
    Nie mam pilota. Kluczy sam. Jest cały, sprawdzałem też inne kluczyki które zawsze działały.
    Jak przekręcam w lewo to nie ma żadnego oporu, luźno chodzi i przekręca się o 90st i w tej pozycji zostaje. W prawo jak kręce to po obrocie 90st odbija do pozycji właściwej.

Wiem, że bez mechanika się nie obędzie, liczyłem na jakiś sposób na otworzenie, może nawet z uszkodzeniem zamka bo potrzebne mi to co w aucie zostało. Rano będę dzwonił do odpowiednich ludzi.
  • Level 15  
    Sporo ludzi pisze o rozwiercaniu zamka, ale jak dla mnie to juz ostateczne posuniecie jak spec sobie nie poradzi z otworzeniem. Na samym początku warto spróbować bez zbędnej demolki elementów
  • Level 15  
    Czy ma ktos moze opis kostki silownika centralnego zamka , tego przy zamku?
    Potrzebuje na wczoraj a nie znalazlem nigdzie niczego oprucz opisow corsa c i b.

Dzieki juz wiem to co bylo mi potrzebne, jak zwykle dowiedzialem się metoda pionierska.

To nie prawda, że kiedy się zatrzaśnie w akurat corsie kluczyk, to tylko dewastacja zostaje.

Wymysliłem banalny sposób i wydaje mi sie , ze jest to pewnego rodzaju bład konstrukcyjny . Co za tym idzie obylo sie bez drastycznych metod. Nie ukrywam, że spedzilem godzin dwie na metodzie tak zwanego “pickingu”, czyli dłubania w zamku w nadzieji na szczęśliwy traf.
    Wierzcie mi mam cierpliwośc, ale może to kwestia narzedzi, bo bębenek sie nie poddał.

Bezinwazyjne otwarcie drzwi zajmuje mniejwiecej minute, do tego 5 minut przygotowania narzedzia.

Dodam ze mam corse d 2007, nie jestem pewiem czy to dobry pomysł , podzielic sie wiedza w tym delikatnym temacie oficjalnie. Mam na mysli otwarcie zamka.
    Dziala takze kiedy drzwi sa zaryglowane.