Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obróbka metali cnc - własny projekt ogrodzenia

cmalik 10 Lip 2017 20:03 537 12
  • #1 10 Lip 2017 20:03
    cmalik
    Poziom 2  

Cześć, mam pytanie do osób, które zajmują się lub miały do czynienia z obróbką metali cnc. Planuję zrobić nowe ogrodzenie wokół działki. Ponieważ lubię bawić się trochę w AutoCADzie, wpadłem na pomysł, że można samemu zaprojektować jakieś ciekawe metalowe ogrodzenie. Problem w tym, że nie mam pojęcia, czy ewentualny projekt da się w ogóle zrealizować indywidualnie. Jeśli zgłoszę się do firmy zajmującej się CNC np. mettec.com.pl , to czy będą w ogóle chcieli wykonać projekt? Chodzi mi o to, że to nie będzie żadna masowa "produkcja". Macie jakieś doświadczenie?

• #2 10 Lip 2017 20:16
    2974068
    Usunięty  
  • #3 10 Lip 2017 20:40
    cmalik
    Poziom 2  

Nie zawsze, wszystko się da, zapytanie oczywiście mogę złożyć. Ale chyba uderzyć lepiej do jakiejś mniejszej firmy?

• #4 10 Lip 2017 20:50
    2974068
    Usunięty  
  • #5 10 Lip 2017 21:05
    cmalik
    Poziom 2  

Myślę o lekkiej, ażurowej konstrukcji z blachy. Chodzi o frontowe ogrodzenie od strony ulic. Docelowo chciałbym uzyskać efekt podobny do tego:

• #6 11 Lip 2017 00:52
    Tommy82
    Poziom 39  

Złóż zapytanie orjentacyjne do kilku firm. Może się okazać że będzie rozrzut cen, może też się okazać że cena będzie nieatrakcyjna lub wręcz zaporowa w stosunku do tego co planujesz na projekt wydać. Lepiej wiedzieć to już dziś.

• #7 12 Lip 2017 14:19
    Krzysztof Krysiński
    Poziom 7  

cmalik napisał:
    Myślę o lekkiej, ażurowej konstrukcji z blachy. Chodzi o frontowe ogrodzenie od strony ulic.

Jeżeli zależy Ci na lekkości ogrodzenia może warto zastanowić się nad panelami ogrodzeniowymi? Na rynku pojawiło się teraz wiele nowych rozwiązań. Trendy na rynku kierują się w stronę inspiracji naturą, ale z nutą nowoczesności. Przykładem mogą być panele CreaZen. Ogrodzenie palisadowe z nieregularnym, krzyżującym się ułożeniem szczebli na pewno przyciągnie uwagę. :) Co myślisz o takim rozwiązaniu?

• #9 12 Lip 2017 14:47
    Kurtka na wacia
    Poziom 19  

Laserem raczej nikt nie wycina kształtów trzymając laser w rękach tylko robi to maszyna sterowana numerycznie. Czyli CNC.

• #10 12 Lip 2017 16:53
    2974068
    Usunięty  
  • #11 13 Lip 2017 18:06
    cmalik
    Poziom 2  

banda.amatorów napisał:
    Można ciąć wodą, laserem, plazmą. Należało by stworzyć rysunki, opisać wymaganą jakość, sprecyzować czy materiał swój czy firmy, transport itd. Wszystko scalić w jeden PDF porozsyłać po firmach i oczekiwać na wycenę.

Myślałem, że ciąć wodą można tylko aluminium

• #12 13 Lip 2017 20:31
    Kurtka na wacia
    Poziom 19  

Nie tylko. Woda ze ścierniwem przetnie chyba wszystko.

• #13 13 Lip 2017 20:38
    MoniTOX
    Poziom 24  

HydroJet-em czyli wodą tniesz każdy materiał

Ta brama ze zdjęcia to pewnie 4 arkusze 2000x1500cm, na zamówienie można kupić dowolny arkusz, do przęsła płotu wystarcza te 2x1,5m .
    O cięcie wodą tym bardziej laser nie pytaj bo za samą usługę cięcia zapłacisz w złocie.
    Do tego tematu z doświadczenia wiem, że najlepiej ciąć wypalarką plazmową odkłada się lekki żużel od spodu ale do wyczyszczenia.
    Mogę podesłać foto w razie potrzeby,
    gdzieś mam jakieś motywy do płotów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME