Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LETV x600 - Sekcja zasilania? Bateria?

ozzi91 10 Lip 2017 20:16 507 0
  • #1 10 Lip 2017 20:16
    ozzi91
    Poziom 1  

Witam!

Problem dotyczy telefonu LETV x600 niestety już po gwarancji.
    Miałem jeden kabel usb c do tego telefonu. Kabel ten się przetarł a ja z powodu braku innego kabla dalej ładowałem przetartym kablem, który później ładował telefon tylko w określonych pozycjach wykręcenia tego kabla aż się całkiem nie urwał.

W końcu mogłem sobie pozwolić na kupno nowego kabla (kabli) ale pojawił się problem z natężeniem prądu ładowania oraz samym wykrywaniem telefonu przez komputer (windows 10 i 7) . Sprawa kształtuje się następująco:
    1. Telefon normalnie włączony nie jest wykrywany wcale przez komputer ale ładuje różnym prądem (teraz np pokazuje 0,66 A na usb 3.0, 0,44 na usb 2.0 przy czym telefon nie sygnalizuje "piorunem" że się ładuje ale procenty naładowania baterii idą w górę.
    2. Telefon wyłączony i podłączony pod kabel próbuje się ładować (pojawia się ikonka baterii z piorunem i procent naładowania baterii-na chwilę) słychać dźwięk rozłączonego i podłączonego urządzenia do komputera natężenie prądu 0,34 A
    3. Telefon podłączony w trybie recovery wykrywany jest przez komputer, recovery (twrp) nie pokazuje statusu ładowania baterii (prąd ładowania 0,00) gdy podłączony do kompa, natomiast gdy do ładowarki pokazuje nawet 1,02 A ale dalej nie ma sygnalizacji że telefon jest podpięty do ładowarki. Teraz spadło do 0,91A

Nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić. Nie widzę żadnej prawidłowości wg której ładuje większym prądem lub mniejszym.
    Uprzedzając wszystkie pytania, mam 3 różne kable (ugreen blitzwolf, blitzwolf, dwie różne ładowarki- oryginalna letv i druga ugreen). Więc problem leży tylko i wyłącznie w telefonie.

Chętnie podam wszystkie niezbędne informacje. Pozdrawiam.

0 0
  • MagBoss