Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG G4 Zalany, Lenovo K6 Note - wybieranie tonowe

10 Lip 2017 20:58 1686 3
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem z telefonem, otóż wczoraj rano wpadł mi do kibla. Wyciągnąłem go szybko i czym prędzej poszedłem do pokoju obok w celu pomocy, gdyż kolega ma serwis gsm i szybko rozkręciliśmy go, osuszał się, złożył i niby działał. Tego samego dnia kilka godzin później po przebudzeniu zauważyłem że dotyk źle działa, często zamiast przesuwać to się klikał. No ale ok, może jeszcze sie nie wysuszył do końca. Problem powstał gdy miałem 15% baterii. Podłączyłem go do ładowarki chyba Samsunga no i coś się zepsuło. Pewnie nie był do końca wysuszony i jakieś zwarcie powstało. Słyszałem że maile dalej dochodzą bo był dźwięk powiadomień, no ale ekran się nie włączał. No to znowu rozkręciliśmy przemył go szczoteczką alkoholem, i już się nie uruchomił i powiedział że do technika trzeba zanieść. Dodam że jak klikam z tyłu ten guzik to słychać że normalnie się włącza i nawet ta muzyczka jest, tyle że ekran się nie włącza. Czasami robi się taka niebieska poświata na ekranie która blednie. Działa także podłączenie pod usb, tyle że widzę w mój komputer tylko lg g4 i jak wchodzę to jest 0 plików, bo na telefonie z tego co pamiętam chyba też trzeba włączyć usb żeby pokazało pliki na komputerze. Może tylko ekran jest zepsuty? Problem w tym że na tym telefonie prowadzę firmę, mam tam maile zdjęcia filmy i nie mam zamiaru nikomu tego udostępniać, zbyt czułe dane. Jak mogę skopiować dane i usunąć je z telefonu? Pasuje też wylogować się z BlueMaila i żeby nie pamiętało hasła. Wszystko jest zapisane na pamięci telefonu, nie mam karty microsd. Gdyby tych danych tam nie było to bym się nie przejmował i zostawił telefon w serwisie, a tak to jedyne co wchodzi w grę to żeby to naprawiał jak patrzę na to, a podejrzewam że taka naprawa trwa pewnie długo. Pewnie by mi zresetowali do fabrycznych, tylko wtedy co ze zdjęciami filmami itp. Nie ma opcji żebym pozwolił na przeglądanie tych zdjęć filmów itd przez obce osoby.

Przy okazji mam też drugi problem. Jest drugi telefon Lenovo K6 Note. Jak się gdzieś dzwoni to ekran gaśnie i nie da się go włączyć. Nie można przez to włączyć trybu głośnomówiącego ani jak sie dzwoni na jakieś infolinie to nie można wybierać tonowo np naciśnij klawisz 2 jeśli chcesz się połączyć z działem takim i takim. Czy to normalne w tych telefonach czy na gwarancje trzeba oddać, a może da się w opcjach jakoś ustawić żeby nie wyłączał się ekran podczas połączenia? Może to jakieś oszczędzanie baterii jest w co wątpię. Może powrót do fabrycznych ustawień to naprawi?
  • Poziom 6  
    Jak mogę przegrać zdjęcia, filmy itd z tego telefonu, skoro łączę się z nim przez USB ale w Mój komputer w LG G4 jest 0 plików, bo nie mogę bez wyświetlacza zaakceptować połączenia USB na androidzie.
    Wiem że serwisanci jakoś potrafią skopiować takie dane, jeden mi powiedział 100zł, a pewnie wystarczy mieć kabel OTG?
    Są jakieś programy na PC dla LG G4 którymi połączę się z ekranem telefonu i będę mógł poruszać się po telefonie z komputera?
    Coś chyba jak Samsung Smart Switch?
    Zainstalowałem MobileGo, znajduje telefon tylko nie mogę bez wyświetlacza włączyć debuggowanie usb