Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat/ibiza/III/2003r. - nie działa klucz w stacyjce

10 Lip 2017 21:22 693 7
  • Poziom 9  
    Cześć,

mam 2 kluczyki do mojej ibizy III 203r.:
    - jeden zwykły,
    - drugi z pilotem.

Na moje nieszczęście ten z pilotem nie działa, a denerwuje mnie otwieranie auta kluczykiem..... taka wygoda po poprzednim :skromny:

Opis problemu:
    - pilot w kluczyku działa, ale nie zawsze auto odpala na tym kluczu (na zwykłym zawsze od strzała), a jak auto odpali to zapala się kontrola:

Link

Jest jakiś prosty sposób aby samemu taki kluczyk zakodować?
  • Poziom 17  
    Jak dla mnie zbieg okoliczności. A winy szukałbym w liczniku ;)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Masz uszkodzony ale prawidłowo zakodowany kluczyk. Prawdopodobnie upadł. Do wymiany transponder i będzie Pan zadowolony. Koszt niski, warto oddać auto w ręce specjalisty. Druga raczej mało prawdopodobna usterka, to uszkodzenie pętli stacyjki. Ale to już trzeba zdiagnozować, jakie błędy będą.
  • Poziom 9  
    Pawel wawa napisał:
    Masz uszkodzony ale prawidłowo zakodowany kluczyk. Prawdopodobnie upadł. Do wymiany transponder i będzie Pan zadowolony. Koszt niski, warto oddać auto w ręce specjalisty. Druga raczej mało prawdopodobna usterka, to uszkodzenie pętli stacyjki. Ale to już trzeba zdiagnozować, jakie błędy będą.

Dziękuję za pomoc! Transponder nie był uszkodzony ale w ogóle go nie było. Transponder został przerzucony do kluczyka z pilotem. Autko teraz odpala i przy tym samym kluczyku mam pilota :-)

Troszkę się zagłębiłem w temacie.... i mam kolejne pytanie:

Czy warto zakupić na allegro sam transponder, np. taki:

http://allegro.pl/transponder-chip-id48-tp08-volvo-deawoo-volkswagen-i6721525955.html

i wtedy próbować wskrzesić drugi klucz? :-)
  • Poziom 11  
    sam zakup i wymiana nic Ci nie da trzeba go dopisać do samochodu.
  • Poziom 9  
    można to zrobić samodzielnie czy trzeba jechać do jakiegoś speca?
  • Poziom 40  
    Można ale skoro pytasz to nie posiadasz sprzętu ani wiedzy więc tego nie zrobisz.
  • Poziom 43  
    Samodzielne jak masz czym i wiesz jak