Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 307 1,6 16v 2002r - przepala bezpiecznik kalkulator wtrysku

10 Lip 2017 21:49 4236 14
  • Poziom 9  
    przepala bezpiecznik kalkulator wtrysku i cewka przekażnika motowentylatora. jak jes sucho jest OK ale 5minut deszczu i autounieruchomione .sprawdziłem przekażnik na chłodnicy i jest OK gdzie szukać tego kalkulatora wtrysku ? ma ktoś schemat tego obwodu bezpiecznik F4 w komorze silnika . dostępny mi schemat pokazuje tylko cewke przekażnika i nic o kalkulatorze wtrysku peugeot 307 1,6 16v 2002r - przepala bezpiecznik kalkulator wtrysku
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    Nr 7 na schemacie :)
  • Poziom 9  
    ale fizycznie gdzie to jest i jakie piny we wtyczce, jutro jak obeschnie znowu będzie dobrze gdzie i czego szukać?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Szukaj pod maską. Kalkulator wtrysku to inaczej ECU - komputer silnika.
    Powinien być przy module BSM (skrzynka bezpieczników).
    peugeot 307 1,6 16v 2002r - przepala bezpiecznik kalkulator wtrysku
    Bezpiecznik F4 jest zasilany po stacyjce. I odpowiada za przekaźnik wysokiej prędkości wentylatora.
    Bezpiecznik F8 odpowiada za przekaźnik niskiej prędkości wentylatora.
    MF1 jest to bezpiecznik do zespołu wentylatora (silnik).
    O ile przesłany schemat pasuje. Bo kolorystyka to nie musi się zgadzać.

Jeżeli po deszczu przepala bezpiecznik, szukaj zgniłej wiązki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    też mi się tak wydawało, ale dlaczego poprzepaleniu bezpiecznika F4 silnik przestaje pracować skoro zabezpiecza on tylko wentylator?czy możektoś zweryfikować czy to prawidłowy schemat?peugeot 307 1,6 16v 2002 r. jeśli ktośzna przebieg wiązki też mile widziane sugestie.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Na pewno ten bezpiecznik nie zabezpiecza tylko cewki przekaźnika.
    Tylko to jest schemat dotyczący sterowania wentylatorem.

A jak znalazłbyś schemat od czegoś innego to też byś mógł znaleźć że ten bezpiecznik łączy się z czymś tam jeszcze.

Jeżeli chcesz schemat który by dotyczył konkretnie twojego egzemplarza to potrzebny jest nr VIN (VIS). Tylko że ja nie dysponuję takimi schematami.

Zgodnie z instrukcja obsługi, bezpiecznik nr 4 odpowiada za:
    "Kalkulator wtrysku - Sterowanie przekaźnika zespołu motowentylatora - Sterowanie przekaźnika
    ogrzewania dodatkowego - Kalkulator automatycznej skrzyni biegów - Sekwencyjne sterowanie
    automatyczną skrzynią biegów - Przekaźnik shiftlock automatycznej skrzyni biegów"

Kalkulator wtrysku - brakuje zasilania - gaśnie bo brakuje zasilania.
  • Poziom 9  
    dokładnie zasilanie kalkulatora wtrysku tylko co tam jest podłączone ?wiązke do przekażnika wentylatora rozprułem i jest idealna ale może coś za ECU czyli kalkulator wtrysku .może ktoś dysponuje schematem? zrobiło mi się autko wersja pustynna ,ale w naszym klimacie troche nie przydatny , wizualnie obejrzałem wiązki silnika i osprzęt ale nawet z miernikiem niewiem gdzie uderzyć jak jest sucho to OK ale troche wilgoci i to tylko w czasie jazdy bo po ulewie na postoju odpala czyli gdzieś musi wdmuchiwać wode pęd powietrza ale najwarzniejszy jest schemat podłączeńECU może ktoś udostępni?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Samochód w automacie?
    Jak nie, to albo przekaźnik, komputer lub instalacja robi zwarcie i pali bezpiecznik.
    Sprawdź przekaźnik, może do niego się woda leje.
  • Poziom 9  
    autko z manualną skrzynią przekażnik w stanie idealnym zero wilgoci wiązka do niego też rozpruta i sprawdzona . terazmusze iść w strone kalkulatora wtrysku , z tego bezpiecznika jest jedno z zasilanń i tu pytanie co zabezpiecza ten bezpiecznik ?. naprzykład przechodzi przez kalkulator i dalej ? nie wiem może wtryskiwacze może czujnik położenia wału niewiem, brak schematu może ktoś wie i udostępni,
  • Poziom 35  
    Jeżeli dalej szukasz co z komputera wychodzi, oddaj auto dla fachowca. Jeżeli byś miał błąd wtryskiwacza czy coś, to byś patrzył komputer że tam upaliło.
    Szukasz czegoś czego nikt nie jest w stanie tobie powiedzieć. Jedno z zasileń komputera, ale co zasila w komputerze?

Dodano po 5 [minuty]:

Co do schematu, powtarzam!!!!
    pepe150 napisał:

Jeżeli chcesz schemat który by dotyczył konkretnie twojego egzemplarza to potrzebny jest nr VIN (VIS). Tylko że ja nie dysponuję takimi schematami.
  • Poziom 9  
    autko stało 3 dni w warsztacie błąd nie występuje nawet opady mu nie przeszkadzają trzeba jeżdzić w czasie deszczu. znajdz mi fachowca który bedzie czekał na deszcz i pojeżdzi moim autem togo oddam do naprawy.jeżelui przepala bezpiecznik F4 to usterka jest w tymobwodzie .przeszukałem całą wiązke do przekażnika wentylatora i zostało tylko ECU. jeśli do niego dochodzi zasilanie poprzez F4 to coś pracuje w tym obwodzie. gdyby to był błąd stały to bym miernikiem szukał ale spaliłem już z 15 bezpieczników i auto obsycha i jest OK . szukam elementów pracujących w tym obwodzie aby je kolejno wyeliminować.
  • Poziom 35  
    W takim razie podmień komputer i zobacz czy dalej będzie palić bezpiecznik w deszcz.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Załóż dodatkowy bezpiecznik o mniejszym amperarzu bezpośrednio przed sterownik wtedy będziesz miał pewność czy zwarcie jest wewnątrz sterownika.
  • Poziom 9  
    właśnie o to chodzi jakie piny w sterowniku są w obwodzie bezpiecznika F4 do tego potrzebuje schemat jaki pin i jaka kostka . wBSI jest 5 kostek a w ECU 3 kostki i tu zonk co i jak?czy aby podmienić komputer musze znależć o takich samych numerach? u mnie jest taki peugeot 307 1,6 16v 2002r - przepala bezpiecznik kalkulator wtrysku
  • Poziom 9  
    może ktoś wie z jakich czujników korzysta kalkulator wtrysków w silniku 1,6 16v peugeot 307. na przykład temperatura silnika, czujnik wału i co tam jeszcze. gdzieś musi być zwarcie na wilgotno, bo na sucho auto śmiga .