Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta pamięci, nie mogę nic zapisać - komunikat o ochronie hasłem.

11 Lip 2017 02:00 1128 7
  • Poziom 3  
    Witam
    Przepraszam jak to nie to forum, ale nie wiem gdzie szukać.

Problem mam taki, że wkładam kartę do slotu, na początku laptop nie widział karty, gdzieś na forum elektrody wyczytałem, że trzeba zainstalować sterowniki pod Windows 8. Teraz laptop widzi kartę mogę ją otworzyć, słuchać plików muzycznych zapisanych na karcie, przeglądać zdjęcia. Ale nie mogę nic dodać.

Wyskakuje komunikat, że jest chroniona hasłem coś takiego.
    Moje pytanie, czy do tego potrzebny jest jakiś program, co mam zrobić?
    Z góry dziękuje za informacje.
  • Poziom 6  
    Niektóre pamięci mają mechaniczna blokadę zapisu, poszukaj może i twoja ma jakiś przełącznik. Jeśli faktycznie jest zahasłowana to lipa, możesz jeszcze próbować usunąć partycje na pamięci i utworzyć nowa a potem z kopii wgrać na nią to co miała
  • Poziom 3  
    No tak ale kiedyś ktoś jakoś wrzucił tam muzykę, zdjęcia Drugie moje pytanie
    jak kupić nową kartę sd na co zwrócić uwagę żebym mógł kopiować pliki na nią
  • Spec od komputerów
    Na kazda sprawna karte mozna nagrywac pliki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    artek 37 napisał:
    No tak ale kiedyś ktoś jakoś wrzucił tam muzykę, zdjęcia Drugie moje pytanie
    jak kupić nową kartę sd na co zwrócić uwagę żebym mógł kopiować pliki na nią

Wrzucił i mógł złożyć hasło (umożliwiają to niektóre rodzaje partycji), nowe karty nie mają zakładanych haseł a nawet zazwyczaj nie mają tworzonych partycji, sam je formatujesz wybierając np. FAT32 czy NTFS, więc spokojnie na każdej nowej możesz nagrać pliki, chyba że jest uszkodzona.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 3  
    Witam Dziękuje wszystkim za pomoc Problem rozwiązany wszystko jest już ok
    Wszystko zrobiłem tak jak kolega napisał, można kopiowac zapisywać
    Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam