Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera do monitorowania pakowania paczek

Odin 11 Jul 2017 08:44 2562 6
Optex
    Odin
    Level 11  
    Witam,
    Poszukuje kamer ip do nagrywania procesu pakowania paczek w magazynie. Chcemy monitorować 3 miejsca, 2 miejsca znajdują się na stole o długości około 2 m a jedno na podłodze obok (w sumie długość to około 3 m). Kamery będą zawieszony nad tymi miejscami. Produkty, które są pakowane to raczej rzeczy małe. Miejsce pakowania nie jest za jasne (możemy dołożyć lamp). Kamery byłyby na wysokości około 2.3 metra od podłogi, co daje 1.3 metra od blatu stołu. Szerokość strefy monitorowania to około 1.3 metra.

Zależy nam na tym, żeby było widać co jest pakowane i można było odczytać model na opakowaniu. Testowaliśmy to na kamerach, które używaliśmy w innym miejscu (HD IP LS2048D) ale efekt był kiepski przy rozdzielczości 1280x720 było mniej więcej widać co było pakowane ale żeby coś odczytać to już nie było szans, gdy ustawiliśmy 1920x1080 to nie było zbytnio lepiej a obraz bardzo przycinał.

Mamy rejestrator BCS-NVR0801E jeśli to możliwe to chcielibyśmy go wykorzystać.
    Jakie kamery polecacie?
    Dodatkowo jaki dysk zewnętrzny trzeba by było podłączyć pod rejestrator żeby nagrania w bardzo dobrej jakości z 2-3 kamer przechowywać powiedzmy 3 tygodnie?

Dziękuję.
    Pozdrawiam.
  • Optex
    eurotips
    Level 38  
    Aby odczytać model na opakowaniu to potrzebna jest kamera z obiektywem, z dobrą optyką,
    nie obejdzie się bez makro. Dodatkowo półeczka przed obiektywem do położenia towaru na moment w celu uzyskania dobrej ostrości.
    A pakujący ma tak obrócić opakowanie aby kamera widziała co pakuje.
    Zupełnie niepraktyczne rozwiązanie, lepiej dać kody kreskowe i odczyn skanera nagrywać kamerą, pewnie nawet taniej wyjdzie a pakujący będzie widział czy przed włożeniem do paczki skaner odczytał poprawnie kod.
  • Optex
    Odin
    Level 11  
    Dzięki za zainteresowanie tematem.

Problem jest taki, że nie zawsze mamy kod kreskowy na produkcie. Może trochę się zagalopowałem z tą dokładnością odczytu, wydaje mi się że kamera złapie opakowanie (a jeśli będzie dobra jakość) to da się powiększyć i odczytać co to za towar, tym bardziej że będzie on chwile leżał w pudełku pod kamerą zanim włożony będzie kolejny.

Poprosiłem o propozycję kilka firm, które zajmują się sprzedażą kamer z nadzieją, że mieli już klienta z podobnymi potrzebami (moim zdaniem nic nietypowego):

Pierwsza firma zaproponowała kamerę Hikvision DS-2CD2752F-IZS lub trochę droższy model 8MP.

Druga firma zaproponowała kamerę DAHUA IPC-HFW1220SP

Macie może jakieś doświadczenie z tymi produktami?
    Fotodetektor

Level 30  
    Kamera 28-12mm to dobry wybór, ale 5MPix bym nie brał. Lepiej 4 MPix z Hik. Ta piątka jest słaba w porównaniu z 4MPix. Po co ci model z IZS ? TZN, Z AUDIO ?? szkoda kasy.
    Przerobiłem temat dogłębnie.
    Jak brać to już 8MPix ;)

Odin wrote:
    Kamery byłyby na wysokości około 2.3 metra od podłogi, co daje 1.3 metra od blatu stołu. Szerokość strefy monitorowania to około 1.3 metra.

4 MPix wystarczy. Napisz tylko jakie szczegóły chcesz widzieć ???

Dahue odpuść.

Kamera do monitorowania pakowania paczek
    Odin
    Level 11  
    Fotodetektor wrote:
    Po co ci model z IZS ?

Po nic :) nie wiedziałem, że to to oznacza :)

Fotodetektor wrote:
    Napisz tylko jakie szczegóły chcesz widzieć ???

Zależałoby nam żeby dało się odczytać tekst na pudełku (wielkość czcionki różna) ale nie ma też co przesadzać bo nam chodzi o sytuacje typu: klient twierdzi, że produktu nie dostał a nie sytuacje gdzie dostał ale twierdzi, że inny model (wtedy odsyła nam błędny i my mu wymieniamy). Więc załóżmy, że jest produkt AAA o modelu xxx dla nas ważne żeby widzieć, że produkt AAA został wysłany jeśli mniejszą czcionką jest model xxx napisany to nie ma aż takiego problemu, że miał być model yyy.

Ten model 8MP to był: Hikvision DS-2CD2H85FWD-IZS

Możesz mi podać modele tej 4MP i 8MP bez audio, nie potrafię znaleźć.

Dzięki
    elektroinstal_compan
    Level 14  
    Odin zadzwoń albo skontktuje sie z systemyalarmowe.pl i oni mają traz kamery 8 i 12mpx weź wypożycz i bedziesz wiedział czy to wyda
    darekk1993
    Level 2  
    @eurotips dobrze radzi z kodami, z tym, że lepsze byłyby tagi RFID (http://rfid.zone/co-to-jest-rfid-2/) ze względu na odczyt radiowy. Dodatkowo przy wykorzystaniu systemów UHF możliwy jest hurtowy odczyt, co mocno ułatwia ewidencjonowanie towarów.