Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corab 90 - Zanikanie sygnału podczas deszczu

19 Lip 2017 09:39 8799 72
    Prof. SpecMiernik
    Poziom 21  
    Pytam bo ostatnio triaxa 115 montowałem i uzyskałem 16.5 dB Neonem ale nie 17.5 dB.
    Nie chcę mi się wierzyć, że uzyskałeś z 90 cm 17.5 dB. Chyba, że ten miernik zawyża.
    Darek.S
    Poziom 31  
    Ponad 17 zdarzyło mi się raz na 180cm. Na mojej Laminas 130 mam na 11449 16,2 na 11508 15,3 i 12476 11,8. Szczególnie ten ostatni wynik słaby bo uzyskuje niewiele słabsze na 80-tkach. Antena ma już 20 lat i być może ma utleniona częściowo siatkę aluminiową. 5 lat temu ją malowałem i nie przykleiłem nowej folii a szkoda. Inna sprawa nie regulowałem jej lata i coś mogło się przestawić ( to polarmount poza tym ustawiałem na Schweigerze bo Neona jeszcze nie miałem. Spróbuje dostroić teraz.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    andpol 33
    Poziom 35  
    Mark'o napisał:
    Pytam bo ostatnio triaxa 115 montowałem i uzyskałem 16.5 dB Neonem ale nie 17.5 dB.
    Nie chcę mi się wierzyć, że uzyskałeś z 90 cm 17.5 dB. Chyba, że ten miernik zawyża.

A gdzie ja napisałem, że mam 90-tkę. Mam 20-letnią 115-tkę. 17,5 dB to na 11449, który u mnie chyba jest jednym z najmocniejszych. Takiego wyniku nigdy nie miałem na żadnej nowej antenie.
    Prof. SpecMiernik
    Poziom 21  
    andpol 33 napisał:
    Mark'o napisał:

A gdzie ja napisałem, że mam 90-tkę. Mam 20-letnią 115-tkę. 17,5 dB to na 11449, który u mnie chyba jest jednym z najmocniejszych. Takiego wyniku nigdy nie miałem na żadnej nowej antenie.

A gdzie napisałeś, ze masz 20-letnią 115-tkę ??????
    Temat dotyczy anteny Corab 90 więc czytając wypowiedzi rozumiem, że swoje posty odnosisz do Corab 90.

szpoak
    Najważniejszy jest MER i PreBER bo to w jakimś stopniu przekłada się na "jakość"
    Poziomem w dBuV się nie sugeruj tak do końca. Możesz mieć i 85 dBuV a MER 10-11 dB i będzie kaszana. Możesz mieć 50 dBuV a MER 14-15 dB i będzie ok.
    andpol 33
    Poziom 35  
    A tu napisałem:
    andpol 33 napisał:
    Zwiększenie anteny poprawi sygnał, ale całkowicie zaników nie wyeliminuje. U siebie mam antenę 115 cm i też niestety coraz częściej są zaniki. Kwestia jeszcze dokładnego ustawienia anteny no i stanu samej anteny, czy nie jest pokrzywiona.

Jak nie czytasz całego wątku to po co te pretensje?
    Darek.S
    Poziom 31  
    szpoak napisał:

Próbowałem i to nie raz. Nim zamontowałem Triaxa to zamontowałem nowe przewody i nowego Inverto właśnie w Corabie. Ustawiałem na 12476 ale za chiny miernik nie chciał nic złapać. W prawdzie pokazywał mi PWR pow. 68dBuV ale jakość była na poziomie 20-25% i wyświetlało UNLOCK czyli brak sygnału. Wrzuciłem Triaxa i odnalezienie 12476 zajęło 2 minuty.

Nic innego tylko miałeś krzywą antenę. A nie była czasami aluminiowa? Być może gdzieś to napisałeś ale pytam :| :|
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Darek.S
    Poziom 31  
    To czy antena jest krzywa widać z boku. Ma być jedna płaszczyzna. Innymi słowy jakby antenę położyć na płaskim stole rant powinien ściśle przylegać do jego powierzchni na całym obwodzie. Pod tym względem anteny aluminiowe szybciej się zużywają od stalowych. Dla mnie bez sensu. Nawet jak czasza grama rdzy nie ma i jakimś cudem nie ulegnie skrzywieniu to i tak mocowanie zardzewieje i całość do wymiany. Chyba, że ktoś sprayem pomaluje.
    A, że alu, teraz spojrzałem napisałeś już w pierwszym poście :|
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto