Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie puszki pod gniazdko i przełącznik

MlodyZbik 11 Lip 2017 10:55 492 4
  • #1 11 Lip 2017 10:55
    MlodyZbik
    Poziom 3  

Witam, sprawa wygląda następująco. Mam garaż blaszany, chcę w nim zrobić sobie oświetlenie, przełącznik podwójny, gniazdko podwójne, pytanie, jak zrobić instalacje (prąd wezmę od bliźniaka blaszaka obok) żeby wszystko było ok.
    W puszcze muszę mieć te mostki na rogach, każdy zrobić osobno, tzn. 1 róg faza, 2 róg 0 a 3 róg uziemienie od gniazdka i głównej żyły ?
    Źródłem światła będą jarzeniówki, świetlówki tzw. i do nich tez z faza muszę iść ?

0 4
  • #2 11 Lip 2017 11:02
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Oczywiście, zrób sobie ... ale przy pomocy elektryka.
    On będzie wiedział, co musi być na rogach.

0
  • #3 11 Lip 2017 11:08
    MlodyZbik
    Poziom 3  

Ok, rozumiem, ale chciałbym się dowiedzieć jak by to można było zrobić, gdy nie poradzę sobie to wezwę elektryka.

0
  • #4 11 Lip 2017 11:29
    deksta84
    Poziom 24  

Przypadkowo uszkodzisz przewód i podasz niebezpieczne napięcie na blaszany garaż. Postronna osoba oprze się o twój garaż, gdyż wpadł jej kamień do buta i ta osoba zejdzie z tego świata.
    Puszki to najmniejszy problem. Okablowanie musi być odpowiednie i zabezpieczone przed mechanicznym uszkodzeniem. Po sprawdzeniu instalacji stosownym miernikiem dobiera się aparat zabezpieczający zgodnie z przydziałem mocy i stanem instalacji. Oczywiście to na dziko. Powinien być projekt :!:

Jak mam zrobić instalację elektryczną w garażu??

0
  • #5 11 Lip 2017 12:05
    retrofood
    Moderator

MlodyZbik napisał:
    Ok, rozumiem, ale chciałbym się dowiedzieć jak by to można było zrobić, gdy nie poradzę sobie wezwę elektryka

Nie poradzisz sobie, zamykam.

0