Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy z pompy tłokowej można zrobić myjkę ciśnieniową

tomala0707 11 Jul 2017 11:18 2403 8
    tomala0707
    Level 4  
    Witam . Poniżej na zdjęciu przesyłam specyfikacje pompy tłokowej . Zastanawiam się czy jest możliwość z niej skonstruowania myjki ciśnieniowej . Za wszelkie sugestie , pomysły , informacje wielkie dzięki . :) Czy z pompy tłokowej można zrobić myjkę ciśnieniową
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    tomala0707
    Level 4  
    A silnik musi być aż tak potężny 5,5KW ??
    supchem
    Level 21  
    Jeżeli to pompa hydrauliczna i pracowała z olejem hydraulicznym to nie można z niej zrobić myjki ciśnieniowej bo gdy będzie pompować wodę to zaraz się zatrze i zardzewieje. Olej jest nie tylko medium roboczym ale też ma za zadanie smarować pompę, siłowniki i inne elementy układu, chronić przed korozją, przenosić zanieczyszczenia i drobne fragmenty urządzeń hydraulicznych które znajdują się w układzie w wyniku ich zużycia (opiłki) do filtrów itd. Woda raczej nie zapewni smarowania na wystarczającym poziomie i ochrony przed korozją.
    User removed account
    User removed account  
    supchem
    Level 21  
    banda.amatorów wrote:
    Szanowny panie, masz podany typ pompy i producenta i wszystkie dane na witrynie producenta jak i sprzedawców. Chyba napisałem wyraźnie, że można z tego zrobić myjkę, to znaczy że pompa jest przeznaczona do wody, a nie żadnego oleju. Jak Pan nie masz pojęcia do czego coś służy to nie zabieraj głosu który wnosi tylko domysły wyssane z palca...

Szanowny Panie, nic nie jest wyssane z palca, wszystko co napisałem to prawda i dotyczy pomp olejowych z których wiele osób już chciało robić myjki. Do czego ta była stosowana i jest przeznaczona ta posiada przez autora tego nie wiem i nie szukałem, napisałem tylko że jeśli jest do hydrauliki siłowej to się nie nada. Jeśli nie jest to może się i nada. Niczego wyssanego z palca tu nie ma, w dodatku podkreśliłem jakich pomp dotyczy to co napisałem.
    tomala0707
    Level 4  
    Dziękuję wszystkim za informacje , pompa jest typową pompą do wody z możliwością puszenia na nią wody o max temperaturze 75 stopni . Po oszacowaniu kosztów stworzenia z niej myjki stwierdziłem że jest to nie opłacalne i spróbuję ją gdzieś wystawić i sprzedać bo jak dla mnie szkoda że leży na dzień dzisiejszy i zajmuje miejsce w garażu . Ostatnie pytanie zna ktoś może jakiś portal ogłoszeniowy na którym ktoś by się taką pompą zainteresował ???
    User removed account
    User removed account  
    tomala0707
    Level 4  
    A ile mogę za takie cudo krzyknąć ??