Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie silnikiem bezszczotkowym - deskorolka

BuildEver 11 Jul 2017 13:21 1362 3
    BuildEver
    Level 7  
    Witam,
    chciałbym zbudować deskę elektryczną. Mam już samą deskę, a teraz myślę nad elektroniką.
    Wiem na pewno, że potrzebuję silnik bezszczotkowy o małej liczbie kV aby uzyskać duży moment. W internecie znajduję tylko bardzo drogie (jak dla mnie) silniki po 200 -170 zł. Czy tego typu urządzenia na prawdę tyle muszą kosztować?
    Sterować nim chcę za pomocą sygnału PWM z ESP8266. Z tego co czytałem najpierw do takiego silnika muszę kupić ESC, ale to cholerstwo też jest strasznie drogie. Znalazłem na Ali Express za $10 jakiś sterownik do tych silników, ale on wymaga osobnych 3 czujników efektu Halla. Czy takie czujniki są wymagane, ogólnie pytając się? Czy mogę sam w relatywnie prosty sposób zbudować taki sterownik?
    brofran
    Level 39  
    BuildEver wrote:
    Czy tego typu urządzenia na prawdę tyle muszą kosztować?

Będziesz budował samodzielnie , to wyjdzie ci niewiele taniej od gotowej deskorolki . Za ok. 600 zł masz nową na gwarancji , wiec dobrze się zastanów . :|
    BuildEver
    Level 7  
    Duża z tego satysfakcja. Jak napisałem wyżej już i tak zacząłem, bo sama deska jest zrobiona. Została jedynie elektronika.
    Zbigniew 400
    Level 38  
    Zastanów się nad silnikiem dc.