Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak się nazywa to połączenie rury / taki element?

piecnaolej 11 Lip 2017 15:06 414 5
  • #1 11 Lip 2017 15:06
    piecnaolej
    Poziom 3  

Witam,
    Jak się nazywa takie połączenie jak na zdjęciu Jak się nazywa to połączenie rury / taki element?
    Jest ono stosowane w reaktorach/destylatorach do pirolizy (suchej destylacji) np. opon. Widać je na tym filmie od 0:55
    Link

• #2 11 Lip 2017 15:12
    sanfran
    Poziom 33  

Wydaje mi się, że jest to kompensator osiowy. Umożliwia zmianę długości rury pod wpływem temperatury.

• #3 11 Lip 2017 15:29
    piecnaolej
    Poziom 3  

Ten zbiornik cały czas się kręci, a dalej jest na sztywno i czy to nie służy właśnie temu?

• #4 11 Lip 2017 15:48
    sanfran
    Poziom 33  

Nie wiedziałem, że o to ci chodzi, myślałem, że o użebrowanie.
    Tak, kręcenie także, ale tam gdzie jest zmiana temperatur są także zmiany powodowane rozszerzalnością cieplną. W połaczeniu umożliwiającym kręcenie dwóch części rur nie może być naprężeń, bo może się uszkodzić takie połączenie.

• #5 11 Lip 2017 16:26
    piecnaolej
    Poziom 3  

Czyli ten kompensator osiowy w tym przypadku ma dwie funkcje? (obracanie/zmiana długości)

• #6 11 Lip 2017 18:18
    Michelson
    Poziom 18  

Moim zdaniem kompensator jest widoczny na tym zdjęciu z lewej strony i on, jak koledzy pisali ma za zadanie kompensować zmiany długości urządzeń, rurociągów pod wpływem zmian temperatury, ciśnienia, natomiast po prawej stronie kompensatora znajduje się jakiś rodzaj złącza obrotowego, które umożliwia obrót urządzenia z częścią rurociągu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME