Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magazynowanie rur miedzianych - ochrona przed korozją

nosek86 11 Lip 2017 17:22 291 0
 • #1 11 Lip 2017 17:22
  nosek86
  Poziom 9  

  Witam!
  Mam problem z korozja miedzi.
  Prowadzę sprzedaż m.in rur miedzianych miekkich, po odebraniu dostawy z huty miedź jest piękna, czysta. Składowana jest na paletach w suchych i ogrzewanych pomieszczeniach. W taki sposób może być składowana nawet kilka miesięcy i nie ma problemu.
  Klient wymaga by dostarczane materiały nie posiadały przebarwień, plam itp.
  Jakakolwiek ingerencja ręczna - przeładunek, obróbka materiału, przewijanie na mniejszy metraż itp. Mimo pracy w ( różnego typu ) rękawicach ochronnych ( uniemożliwiających kontakt miedzi z potem, tłuszczem z rąk itp ) i w wysokim rygorze higieny pozostawia na powierzchni rur błyskawiczne ślady w postaci ciemniejszych odbarwień w każdym miejscu gdzie był z nią jakikolwiek kontakt fizyczny. Pakowanie w hermetyczne worki nie pomaga. Przebarwienia tworzą się nawet już po niespełna godzinie od ingerencji, powodując że produkt wygląda jakby leżał Bóg wie ile w magazynie bez odpowiednich warunków.

  Czy jest jakakolwiek metoda konserwacji miedzi która zapobiegnie występowaniu przebarwień wstępnej korozji ?

  Mycie jakimiś rozpuszczalnikami każdego detalu po każdym kontakcie fizycznym jest niewykonalne o opłacalności, i problematyczności nie wspomnę ( nie próbowałem nawet na większą skalę )

  Pokrywanie powierzchni jakimkolwiek olejem przynosi w miarę pozytywny efekt z tym że rury nie mogą być śliskie gdyż powoduje to duże problemy przy obróbce ( układanie zwoi przy przewijaniu na mniejsze kręgi czy samo odmierzanie na licznikach rolkowych ) ew. Pomysl na jakiś " nie śliski" środek?

  Miedź jak to miedź, zjawiska te są normalne. Handlarze jednak wymagają by do momentu zakupu przez klienta towar zachowywał pełną "świeżość" jakby prosto z huty dojechał.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME