Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Avast blokuje pobieranie - Win XP, Firefox 52, Najnowsza aktualizacja Avast

Vitteq 11 Jul 2017 19:04 1764 3
Optex
 • #1
  Vitteq
  Level 9  
  Witam.

  Sprawa dotyczy komputera z Windowsem XP Pro Service Pack 3, Firefox 52.

  Kilka dni temu Avast zrobił większą aktualizację (możliwe, że do całkiem nowej wersji programu, bo ponownie uruchamiał komputer). Po tej aktualizacji w Firefoxie zaczęły się dziać dziwne rzeczy. W niektórych przypadkach nie działa pobieranie plików.

  Po pierwsze: na stronach z programami typu dobreprogramy, instalki itd. kiedy próbuję ściągnąć jakąś aplikację (obojętnie czy przez asystenta pobierania, czy bezpośrednio program) firefox niby zaczyna ściągać, ale w menedżerze pobierania jest napisane "szacowany czas nieznany, prędkość pobierania 0b" i tak może bez końca. To samo się dzieje kiedy próbuję ściągać z oficjalnych stron programów (np. Flash). Sprawdzałem kilka, jedynym wyjątkiem, który się ściągnął z oficjalnej strony był... Avast.

  Po drugie: youtube.
  Od razu powiem, że oglądam filmy na youtube Flash Playerem (dzięki specjalnemu pluginowi w Firefoxie) bo HTML5 mi zamula. Po włączeniu filmu (przypominam - Flash Player) ładuje się do pewnego momentu (przeważnie kilkadziesiąt sekund) a potem staje. Czasem jak przewinę kawałek do przodu to znowu odtworzy kilkadziesiąt sekund i znowu staje. Czasem za pierwszym razem staje na amen. Czasem wyświetla komunikat "Wystąpił błąd" a czasem po prostu zachowuje się tak jakby czekał na załadowanie filmu. Sprawdziłem chyba kilkadziesiąt filmów i może ze 3 razy zdarzyło się, że film załadował się cały.

  Po trzecie:
  Z ciekawości postanowiłem sprawdzić Flashgotem. Tutaj niby ściąga troszkę (zwykle poniżej 1MB) i potem staje, pisze, że niby ściąga, ale stoi. Specjalnie poszperałem po kilku różnych stronach gdzie są filmy we flashu i na niektórych działa, na niektórych nie.

  Przeinstalowałem Flasha, uruchomiłem Firefoxa z wyłączonymi dodatkami i nic.

  Sprawdziłem też jak wygląda ściąganie plików z serwerów. Na tych kilku, które spróbowałem wszystko wygląda normalnie.

  Na próbę wyłączyłem wszystkie osłony Avasta i po ich wyłączeniu wszystko jest po staremu, więc winna musi być aktualizacja Avasta.

  Przy włączonych osłonach sprawdziłem też łącze i wszystko jest w porządku z łączem.

  Przeinstalowałem całego Avasta (na wszelki wypadek wyszukałem ręcznie i usunąłem wszystkie ślady po starym avaście). Oczywiście kiedy przez moment avasta nie miałem, wszystko działało. Po zainstalowaniu - znowu to samo.

  Próbując rozwiązać problem byłem też w przywracaniu systemu i zauważyłem, że za każdym razem po włączeniu osłon (pierwszy raz po aktualizacji, potem kiedy sam je włączałem, a potem po reinstalce avasta) mam komunikat "Installed Windows XP Wdf01009". W internecie wyczytałem, że to normalne i nie szkodzi. Nie wiem czy to winowajca, a jeśli tak to jak się go pozbyć?

  Próbowałem też dodać youtube do wykluczonych stron, żeby osłony avasta na nim nie działały, ale nic to nie dało.
  Czy jest coś w ustawieniach Avasta albo osłon co powinienem zmienić?
  Wolałbym nie, ale jeśli nie będzie innego wyjścia to jak ustawić Avastowi żeby całkowicie "odczepił się" od Firefoxa?

  Tylko błagam, nie piszcie żebym wyrzucił całego Avasta albo wyłączył osłony na stałe, bo chcę rozwiązać konkretny problem.

  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  Kolobos
  IT specialist
  W oslonach wylacz skanowanie https i sprawdz czy cos sie zmienilo (pisza o tym na forum avast).
 • Optex
 • #3
  WędkarzStoLica
  Level 31  
  Filmy na YT od dawna nie ładują się całe.
  Avasta kiedyś używałem i mnie strasznie wkurzał.
  Blokuje nie to co trzeba, mnóstwo fałszywych alarmów, dziadowski interfejs (wg. mnie), mulenie w grach i wiele innych wad. Pomyśl nad AVG :)
 • #4
  Vitteq
  Level 9  
  Kolobos wrote:
  W oslonach wylacz skanowanie https i sprawdz czy cos sie zmienilo (pisza o tym na forum avast).


  Oj tak. Wygląda na to, że to była przyczyna. Dziękuję! :)