Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak najlepiej zpartycjonować dysk

kuba14git 15 Lip 2017 12:02 1107 35
    januszjh
    Poziom 17  
    - 8 jest nowszy
    No i co to daje w praktyce? Że jest bardziej zasobożerny? Wsparcie 8 i tak się skończy szybko. Udane systemy np. WinXP i Win7 są wspierano bardzo długo, a niewypały są wspierane krótko (np. Vista).
    - po co inwestować w stary komputer?
    40zł to faktycznie majątek. To kup klucz sam za 5zł. Też za drogo?
    - mniej obciąża
    Niż co? Win7 na pewno mniej obciąża niż Win8.1 i Vista.
    - mam go 1000,000% legalnie
    Masz fakturę?
    - jest płynny
    Miałem 8.1 źle wspominam jego płynność .
    - ma wsparcie do 2023
    W jakim sensie rozumiesz wsparcie? Ja osobiście w Windows 7 SP1 mam wyłączone aktualizacje i chwalę sobie taki stan rzeczy.
    - jedyną bolączką są sterowniki
    To jest poważna wada. Ja zaktualizowałem Win7 na win10 i niby są sterowniki od grafiki, w wielu wersjach specjalnie pod Windows 10, ale wszystkie są kulawe, bo nie działa akceleracja sprzętowa, co objawia się tym, że odtwarzacze wideo nie wyświetlają obrazu, a hashe bitcoin są generowane z błędami.
    Tym PCI bym się nie przejmował. To jest Port szeregowy COM (RS232) na szynie PCI.
    Ale jak będziesz chciał coś wydrukować to będziesz ponownie uruchamiał komputer, żeby włączyć Vistę? :|

Dodano po 12 [godziny] 4 [minuty]:

Windows 8 nie ma kompatybilności wstecznej. Nie da się w nim uruchamiać aplikacji DOS i nawet starszych programów na Windows (konkretnie program do instalacji gazowej z 2002 roku). Zasadnicze pytanie: do czego potrzebujesz komputera? Jeśli przeglądarka internetowa, pakiet Libre Office, multimedia, to równie dobrze się sprawdzi Linux.
    kuba14git
    Poziom 8  
    Dobra, mam Win 7 i bez problemu rozpoznał wszystkie stery, nie pytajcie z kąd go mam.
    Ćśś! :lol:
    Ale partycje leżą i kwiczą. Vista zajmuje 40 GB, tylko pytanie: JAK? Są na niej 3 programy: Opera, Eset i Crystal Disk info.
    Poczyszczę i zobaczę co dalej...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Kasek21
    Poziom 43  
    Przede wszystkim wielkość pliku wymiany, włączona hibernacja.

Aktualizacje pobrane?
    januszjh
    Poziom 17  
    A nie mówiłem, żeby dać 70GB na system? Aktualizacje w Viście potrafią połknąć 15GB. W Windows 10 ostatnia aktualizacja zeżarła mi 19GB. Można oczywiście usunąć pozostałości po aktualizacji, ale i tak jest potrzebna przestrzeń robocza, żeby przeprowadzić aktualizacje. Wolna przestrzeń na partycji systemowej, to ważna rzecz.

Dodano po 6 [minuty]:

Czyszczenie:
    cleanmgr /VERYLOWDISK
    compcln
    DISM /online /Cleanup-Image /spsuperseded

To ostatnie działa chyba tylko Windows 7 (integracja Service Pack), a compcln na Vista (podobne działanie).

Dodano po 4 [minuty]:

kuba14git, a ile waży katalog \Windows ? W moim 8-letnim Windows 7 SP1 katalog z Windowsem zajmuje 14,7GB.
    kuba14git
    Poziom 8  
    januszjh napisał:
    A nie mówiłem, żeby dać 70GB na system? Aktualizacje w Viście potrafią połknąć 15GB. W Windows 10 ostatnia aktualizacja zeżarła mi 19GB

Ja mam na lenovo MIIX 300 dysk 32GB dokładnie 27GB i mam wolne 11GB, więc ten tego... :roll: Jest już ok. Trochę za mało na Dane E: ale trudno.