Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z nowym pendrive 64GB

Afkaserious 11 Lip 2017 19:36 2403 30
  • #1 11 Lip 2017 19:36
    Afkaserious
    Poziom 3  

Kupiłem dziś pendrive pierwszy lepszy, promocja była na 64GB za 15zl, wiec taki zakupiłem. Nie wiem jaki to model dokładnie, bo nie pisze na pudełku, chciałem na niego wrzucić trochę plików min. muzykę,filmy kilka gier i jakieś inne duperele. Miał 63GB wolnego.Muzyka, zdjęcia i kilka gier wrzuciłem bez problemowo, zapełniło się miejsce jakoś do połowy i się zaczęło... Podczas wrzucania czegokolwiek wyskakuje mi po kilku minutach błąd 0x80004005. Pendrive w formacie FAT32, sformatowałem go, wyskoczył kolejny błąd podczas formatowania. Teraz pokazuje w moim komputerze, ze plik jest uszkodzony lub niedostępny. Da rade jakoś to naprawić czy pendrive naśmieci i kupić nowy? Kupiłem również 4GB pendrive i nie było żadnego problemu DataTraveler 100 G2, ale 4GB to za mało dla mnie.

0 29
  • #2 11 Lip 2017 19:40
    HD-VIDEO
    Poziom 39  

Możesz go wyrzucić, to 4...8GB Pen.

64GB nie kosztuje 15zł

0
  • #3 11 Lip 2017 19:42
    Afkaserious
    Poziom 3  

To był taki sam jak tu allegro.pl/black-speed-pendrive-64gb-usb-pamiec-flash-kolory-i6793750517.html

Moderowany przez DriverMSG:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

0
  • #5 11 Lip 2017 19:46
    HD-VIDEO
    Poziom 39  

Nie ma znaczenia, to są fałszywe peny, o zawyżonej programowo wielkości pamięci a allegro pozwala na takie oszustwa

0
  • #6 11 Lip 2017 19:47
    Afkaserious
    Poziom 3  

Wrzuciłem na niego kilka plików o wadze 50GB to jak może miec 4 czy 8GB ? Są one nadal bo podpiełem go pod drugi komputer, ale pozostaje dalej miejsce na które nie moge wrzucic nic, mimo że pisze wolne

0
  • #8 11 Lip 2017 19:49
    safbot1st
    Poziom 43  

Afkaserious napisał:
    Wrzuciłem na niego kilka plików o wadze 50GB to jak może miec 4 czy 8GB ?

Tylko, że po otwarciu tych plików masz sieczkę zamiast danych? Np. film da się przewinąć do końcowych napisów?
    Dydelmax napisał:
    Wrzuć zrzut ekranu z ChipGenius dla tego pendrive'a.

Jest to kolejna metoda sprawdzenia oprócz tej, co podałem.

1
  • #9 11 Lip 2017 19:49
    VooVoo
    Poziom 33  

Miałem podobny problem. Rozwiązaniem było założenie możliwie największej partycji, którą można było sformatować w trybie fat32 (pliki mp3 do radyjka). Ze 128 GB wykroiłem 32 GB.

0
  • #10 11 Lip 2017 19:51
    HD-VIDEO
    Poziom 39  

Na takim penie to strach cokolwiek przetrzymywać, pamięci mogą (na pewno są) pochodzić z odrzutów produkcyjnych.

0
  • #11 11 Lip 2017 19:53
    safbot1st
    Poziom 43  

@VooVoo To jakiej firmy ten pen w końcu? Black Speed ( :D_) czy Twister? :D

0
  • #12 11 Lip 2017 20:05
    Afkaserious
    Poziom 3  

Kupiłem bo dużo osób go kupiło, wrzuciłem teraz na trzeci komputer podpiąlem , pokazało sie okno formatowania Pojemnośc : 62.5GB System Plików : NTFS Rozmiar Jednostki alokacji bajtów : 4096 Przywróc ustawienia domyślne urządzenia i tyle, klikam rozpocznij szybkie formatowania (mam tez do wyboru Utwórz dysk startowy systemu MS-DOS), ale zaznaczam szybkie formatowanie i wyskakuje ostrzeżenie o usunięciu plików, daje ok mija kilka sekund i wyskakuje mi : System Windows nie był w stanie dokonczyc formatownia (mam windows 7) Dopiero gdy wybiore System plików eatMAX albo eatFAX cos takiego format sie udaje i moge ponownie wrzucac pliki, zaraz ściągne ten program i napisze co pokazało

0
  • #13 11 Lip 2017 20:21
    Kolobos
    Spec od komputerów

Jak widac bezmyslnych poszukiwaczy okazji nie brakuje.

Ostatnio pisal tutaj uzytkownik, ktory kupil pendrive "32GB" tyle, ze faktycznie mial 99MB ;)

0
  • #14 11 Lip 2017 20:26
    safbot1st
    Poziom 43  

@Afkaserious Użyj programów, które poleciliśmy.
    Uratujesz sobie potem tyle GB ... za ile realnie zapłaciłeś.

0
  • #15 11 Lip 2017 20:38
    Afkaserious
    Poziom 3  

Mam tego H2testw wybralem pendrive'a dalem verify i ładuje mi ale strasznie wolno to idzie do konca ponad 6 godzin jest dopiero 1500MByte 3.19MByte/s. Próbowałem wrzucic wcześniej po formacie jakis plik o wadze kilku MB, wszedl bez problemu, jednak większe pliki już nie bo wyskakuje to co wtedy 0x80004005 i mam wrzucone jedynie część pliku a nie cały. Puki co czekam z tym programem, ale nie wiem czy sytuacja da mi tyle godzin dotrwać

0
  • #16 11 Lip 2017 20:54
    VooVoo
    Poziom 33  

safbot1st napisał:
    @VooVoo To jakiej firmy ten pen w końcu? Black Speed ( :D_) czy Twister? :D
    Szczerze odpowiem, że to jakiś no name - ale tani był ;)

0
  • #17 11 Lip 2017 21:44
    safbot1st
    Poziom 43  

Afkaserious napisał:
    jest dopiero 1500MByte

Czyli przynajmniej 1.5 GB powinieneś mieć sprawne....
    Afkaserious napisał:
    jednak większe pliki już nie bo wyskakuje to co wtedy 0x80004005

Rzędu ilu GB? Wrzuć film 1.2-1.3GB na pusty pen. Jeśli będzie ok cały to tak z 1,5GB masz tam... coś mało, jak za 15zł.
    Jeśli nie chce Ci się czekać, wklej screena z ChipGenius.

0
  • #18 11 Lip 2017 23:45
    Afkaserious
    Poziom 3  

W tej chwili mam 19389 MByte minelo póltorej godziny do końca pokazuje niecale 4h. Wrzuciłem folder z muzyka ktora miała 900 cos MB dalo rade, jednak folder z gra ktora miala niecale 3GB już nie bo w połowie błąd, do końca raczej nie dotrwam, chce zeby chociaz te 10-20GB było tylko nie wiem dlaczego ten błąd wyskakuje gdy wrzucam wiekszy plik, a na pewno nie jest uszkodzony bo na ten drugi pendrive da rade go wrzucic i dziala na innych komputerach

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Tak to teraz mniej wiecej wyglada Problem z nowym pendrive 64GB Jednak nie dam rady do konca siedziec, o ile rozumiem te niecale 40k MB to jest 40 GB tak? Jezeli tak to moze faktycznie ma te 60GB skoro zara 40k a nawet polowy nie ma tego paska zaladowanego

0
  • #19 11 Lip 2017 23:54
    safbot1st
    Poziom 43  

Z tego co widać, to nie zaczął nawet testować (prawa część okna) tylko zapisywał.
    Z kolei na dole napisał co innego.
    Zamieść okno z ChipGenius, może coś się przejaśni...

0
  • #20 13 Lip 2017 16:05
    Afkaserious
    Poziom 3  

Mam jakieś problemy z tym ChipGeniusem, tak czy inaczej w tym h2testw pokazało mi około 50gb miejsca wolnego, także ciut mniej niz powinno ale mi i tyle wystarczy, tylko dlaczego nie moge skopiowac nic większego? Podobnie mialem z karta pamięci do telefonu wrzuciłem pliki, wkladam do telefonu i część zdjęc uszkodzona, część sie pokazuje, mija jakis czas i karta robi sie pusta usuwa samo wszystko co wgrałem

0
  • #21 13 Lip 2017 16:09
    HD-VIDEO
    Poziom 39  

To ma nie pokazywać, bo teraz też system go widzi jako pen 64GB, ma przetestować ten pen co nie zostało uczynione.

I szkoda na to prądu to jest pen 2..4GB

0
  • #22 13 Lip 2017 16:21
    Kasek21
    Poziom 43  

Afkaserious napisał:
    Jednak nie dam rady do konca siedziec

To czemu?

Masz go przetestować i zamieść screen po teście!

0
  • #23 13 Lip 2017 16:29
    linuks
    Spec od komputerów

W najlepszym przypadku kupiłeś pena 2 GB za 15 zł. Trochę drogo bo takie peny darmo dają.
    Było na ten temat wielokrotnie ,że nie ma ekstra okazji i penów za ułamek wartości. I tak miałeś szczęście że nie kupiłeś pena 128 GB lub większego za ok 100 zł bo takich jest najwięcej a rzeczywista pojemność to max 8 GB.
    Strata 15 zł niewielka i na tym bazują oszuści że nikomu się nie będzie chciało dochodzić takiej kwoty. Zysk jest z liczby kupujących a naiwnych jest cała masa. Niektórzy sprzedawcy nawet wymieniają pena na nowy ( taki sam oszukany ) jak się ktoś zorientuje że padł ofiarą oszusta. Większość użytkowników się nie orientuje że kupili fake bo po zgraniu danych chowają pen i są przekonani że dane na nim są. Problem jest z odczytem danych bo nie da się odczytać danych bo ich tam nigdy nie było.
    Miałem masę przypadków takich penów do odzyskania danych i wkurzające jest to że ludzie "zapisywali" na tych penach ważne rzeczy a jak przyszło co do czego to się okazywało że tych danych nigdy nie było na tym penie. Conajmniej kikanaście prac magisterskich czy dużych projektów zostało bezpowrotnie straconych bo użytkownik był pewny że ma dane na penie i usuwał z dysku lub zerował dysk albo wymieniał na nowy.
    Pozdrawiam

0
  • #24 13 Lip 2017 18:25
    Kolobos
    Spec od komputerów

@Afkaserious masz wykonac CALY test w h2testw, wlacz, zostaw i wroc jak skonczy. Jak na razie to uruchamiasz test na chwile i pozniej nudzisz w kolejnych zbednych wiadomosci...

0
  • #26 15 Lip 2017 22:16
    Afkaserious
    Poziom 3  

ss z geniusa, Problem z nowym pendrive 64GB nigdzie nie pisze o pojemnosci, a jak nie ta opcja to niech ktos wytlumaczy gdzie to sie patrzy

1
  • #27 15 Lip 2017 22:20
    Kolobos
    Spec od komputerów

Przeciez jest podane 128MB.

0
  • #28 15 Lip 2017 22:24
    safbot1st
    Poziom 43  

Nareszcie wkleiłeś ChipGeniusa (po 4 dniach...).

safbot1st napisał:
    Zamieść okno z ChipGenius, może coś się przejaśni...

Kolobos napisał:
    128MB

Toś zrobił "zakup"... Temat do zamknięcia.

0
  • #29 15 Lip 2017 22:31
    Afkaserious
    Poziom 3  

No tak, dziwne ze tamten sprzedawca ma tyle pozytywów, praktycznie zadnego negatywa dlatego to kupiłem, no ale trudno 15zl to nie majątek, ale czemu gdy wrzucam na niego folder w którym jest okolo 2000 zdjęc, zajmuje to powyżej 128MB i normalnie mi pokazuje to na drugim komputerze ? Zdjęcia są wszystkie i każde sie pokazuje nie ma uszkodzonych, jednak gdy to usunełem i przy probie wrzucenia tego samego wyskoczył tamten bląd, musiałem format zrobic i po którymś razie ponownie weszło bez problemowo... Dziwne to troche, ale sprawa wyjaśniona

0
  • #30 15 Lip 2017 22:38
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zapewne pozostali kupujacy tez tak mysla i wystawiaja pozytywne opinie lub dowiaduja sie, ze to fake juz po wystawieniu.

Dlatego powinienes zazadac zwrotu pieniedzy i wystawic negatywny komentarz.

0