Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 ramy komputer się nie włącza - 2 kości ram nie uruchamia się komputer

12 Lip 2017 10:40 1671 8
  • Poziom 4  
    Mój komputer:
    Płyta główna: MSI 870-C45
    Karta graficzna: GEFORCE GTX 1050Ti GAMING X 4G DDR5
    Zasilacz: SileniumPc Vero L1 500W Plus80 v2
    Procesor: 3.6 4 rdzeniowy
    Ram DDR3 4GB PC3 - 10600 DIMM, Pamięć Kingston 4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (KVR1333D3N9/4G)

Mam problem z komputerem taki że wcześniej mi z tymi ramami normalnie komputer się uruchamiał a teraz nie chce się uruchomić sprawdzalem we wszystkich slotach i nic a pojedynczo każda działa wie może ktoś co może być nie tak ?

• Poziom 22  
    Witam.

Te RAMy poprzednio były montowane pod niebieskie sloty? Robiłeś coś w BIOSie w ostatnim czasie?
  • Poziom 4  
    JasnyKris napisał:
    Witam.

Te RAMy poprzednio były montowane pod niebieskie sloty? Robiłeś coś w BIOSie w ostatnim czasie?

Jedna była na czarnym a druga na niebieskim i działało, a teraz już nie działa tylko na jednym działa, a w biosie to są teraz fabryczne ustawienia a wcześniej podkręcałem procka trochę

• Poziom 22  
    Crossper napisał:
    jedna była na czarnym a druga na niebieskim

To nie jest dobre rozwiązanie - zaleca się, by 2 karty były w tych samych slotach (kolorami).

Crossper napisał:
    a w biosie to są teraz fabryczne ustawienia a wcześniej podkręcałem procka trochę

Spróbuj zrobić taki "myk" - odłącz komputer z prądu (a po tej operacji kliknij jeszcze na przycisk komputera ON żeby rozładować wszystkie kondensatory na płycie), wyjmij bateryjkę z płyty głównej i poczekaj jakieś 10-15 sekund po czym włóż ją z powrotem, zamontuj te 2 karty pod niebieskie sloty, podłącz zasilanie i spróbuj kompa uruchomić.

Daj znać czy taki zabieg pomoże.
  • Poziom 43  
    Wykonaj bootowalny memtest dla każdej kości osobno:
    http://www.memtest.org
    Automatyczny installer:
    http://www.memtest.org/download/5.01/memtest86+-5.01.usb.installer.zip

Crossper napisał:
    działało a teraz już nie działa tylko na jednym działa a w biosie to są teraz fabryczne ustawienia a wcześniej podkręcałem procka trochę

Może być tak, że pamięć szybsza nie chce działać, dopóki nie podkręcisz tej wolniejszej.
    Zamontuj tą wolniejszą, powtórz OC i dołóż tą szybszą.
  • Poziom 4  
    JasnyKris napisał:
    Crossper napisał:
    jedna była na czarnym a druga na niebieskim

To nie jest dobre rozwiązanie - zaleca się, by 2 karty były w tych samych slotach (kolorami).

Crossper napisał:
    a w biosie to są teraz fabryczne ustawienia a wcześniej podkręcałem procka trochę

Spróbuj zrobić taki "myk" - odłącz komputer z prądu (a po tej operacji kliknij jeszcze na przycisk komputera ON żeby rozładować wszystkie kondensatory na płycie), wyjmij bateryjkę z płyty głównej i poczekaj jakieś 10-15 sekund po czym włóż ją z powrotem, zamontuj te 2 karty pod niebieskie sloty, podłącz zasilanie i spróbuj kompa uruchomić.

Daj znać czy taki zabieg pomoże.

Sprawdziłem ten zabieg bez skutku ale odkryłem że na tym jednym ramie nie odpala sie a na kingston się odpala komputer normalnie
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Mozliwe, ze jedna kosc jest uszkodzona.
  • Poziom 4  
    No właśnie teraz to i ja tak myślę dobra to chyba temat do zamkniecia:) dzięki za pomoc

Dodano po 19 [godziny] 26 [minuty]:

Teraz mam taki problem że komputer się nie włącza
  • Poziom 43  
    Odłącz całkowicie wszystko od płyty oprócz procesora i jego chłodzenia i wyjmij ją z obudowy.
    Połóż płytę na czymś, co nie przewodzi prądu np. na drewnianym stole i podłącz jedynie zasilacz i brzęczyk systemowy.
    Powinna się włączyć piszczeć.

Dodano po 2 [minuty]:

Po "przygodach" od posta #1 z niedziałającymi modułami RAM możesz się liczyć z uszkodzeniem płyty.

Dodano po 58 [sekundy]:

Crossper napisał:
    podkręcałem procka trochę

To zapewne płycie nie pomogło.