Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena UHF+VHF H/V Telmor T-urbo-T COMBO a wiatr

12 Lip 2017 11:10 897 3
  • Poziom 21  
    Antena elegancko zaprojektowana, pewnie też dobrze wykonana T-urbo-T combo, ale te duże puszki antenowe jakoś budzą moje wątpliwości. Zwłaszcza pionowa może działać jak żagiel w wietrznej okolicy. Czy ktoś ma doświadczenia z taką anteną?
    r.

• Poziom 30  
    Ja nie bo nie zakładam tego modelu. Skupiłem się na antenie kierunkowej innej firmy i do tego antenie w pol. V na VHF. Większość ma anteny i pozostaje dołożenie anteny na VHF.
    Szkoda, że ta wersja jest tylko pasywna bo dokładanie wzmacniaczy masztowych lub rurkowych podwaja koszty zestawu. U mnie tak mam w lokalizacji.
    Telmor robi dobre konstrukcje i nie powinno się to rozsypać. To nie firma zaczynająca się na "O....." .
  • Poziom 21  
    Fotodetektor napisał:
    Telmor robi dobre konstrukcje i nie powinno się to rozsypać

Nie to mam na myśli. Napór wiatru powoduje drgania anteny i masztu. Luzują się mocowania. Nie raz przy antenach yagi miałem sytuację, że bardzo silny wiatr potrafił obrócić maszt... Oczywiście można powiedzieć, że maszt był źle zamocowany, ale możliwości są jakie są. Przyspawać go nie mogę. Telmor wprowadził - na oko - sporą powierzchnię boczną, potencjalnie podatną na wiatr. Jeśli to faktycznie jest problem - u użytkowników powinien dać znać o sobie. O to pytam.
    r.

• Poziom 30  
    ropi napisał:
    Nie raz przy antenach yagi miałem sytuację, że bardzo silny wiatr potrafił obrócić maszt..

A miałem przypadki, że antenę przekręciło i tu mówię o Opticumie AX1000 chyba taki model.
    Ona skręcana jest takimi motylkami z nakrętką w środku. To jest kiepskie rozwiązanie.