Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jednocześnie jeden subwoofer do stereo i do AV (kino domowe)

neidus 12 Lip 2017 12:30 414 2
  • #1 12 Lip 2017 12:30
    neidus
    Poziom 6  

Cześć,
    temat może i był omawiany jednakże w wyszukiwaniach tego nie znalazłem.
    Sprawa jest prosta:
    Mam jeden subwoofer B&W_ASW300 oraz ulubiony zestaw stereo (Rotel z CM1 B&W) ostatnio doszedł AV marki Pioneer VSX-330k oraz monitorki B&W M-1.

I co planuję:
    pociągnąć dodatkowe kable głośnikowe z AV do kolumn CM1 (łącze bananowe dla wygody) i przepinać się na nie przy projekcji video a przy stereo wracać na stare kable (także z bananami).
    Na stałe podłączyć monitory M-1 do AV Pioneer
    I wykorzystać jeden subwoofer na potrzeby AV oraz stereo jednocześnie czyli bez przepinania kabli. Tutaj powstaje pytanko typu: Czy podpinając kabel RCA z AV Pioneer oraz jednocześnie kable głośnikowe ze stereo (Rotel ma dwa wyjścia na kolumny na potrzeby Bi-Wiring zatem tutaj jest miejsce na wyciągnięcie dźwięku) nie doprowadzę do spalenia końcówek mocy AV cz Stereo?
    Moje przypuszczenia są obecnie mało istotne - czekam na wasze opinie.

Myślałem o zastosowaniu splitera audio typu Beresford, ale wolałbym pominąć to ogniwo.

THX

0 2
  • #2 13 Lip 2017 21:14
    neidus
    Poziom 6  

Dziwię się, że na forach nie mogę znaleźć postu i prostych rozwiązań.
    Prawdopodobnie jestem w niszowej grupie, która do filmów stosuje inny wzmacniacz niż do muzyki a bazuje na jednych kolumnach.

Może jednak ktoś zdoła odpowiedzieć na proste pytanie:
    Czy podpięcie do tego samego subwoofera dwóch wzmacniaczy (jedno wysokopoziomowe, drugie niskopoziomowe) doprowadzi do uszkodzenia któregoś z wzmacniaczy (AV lub stereo)? Oczywiście sygnał do suba szedłby tylko z jednego źródła w danym momencie - nie przewiduję oglądania filmu i jednoczesnego słuchania np. Sepultury z CD :)
    Proste pytanie: jeden sub - dwa wzmacniacze?

Dodano po 5 [godziny] 38 [minuty]:

Jednocześnie jeden subwoofer do stereo i do AV (kino domowe)

Ma być jw - pytanie o bezpieczeństwo wzmacniaczy...

Dodano po 6 [godziny] 31 [minuty]:

jakieś pomysły w tej prostej sprawie, która tak naprawdę nie ma odpowiedników na innych forach czy w postach?

0
  • #3 13 Gru 2017 19:17
    tunek78
    Poziom 6  

Witam, mam ten sam problem. Myślałem właśnie o takim podłączeniu. Udało ci się? Wszystko gra jak należy?

0