Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt audio porada - Sprzęt audio do niewielkiej sali

12 Lip 2017 16:14 1752 8
 • Poziom 4  
  Witam potrzebuje porady. Muszę wykonać nagłośnienie do niwielkiej sali - zdjęcia w załącznikach. Nigdy tego nie robiłem i nie bardzo wiem co kupić, jakie głośniki, jaki wzmacniacz itp. W sali będą różne przedstawienia ale też "dyskoteki". Chodzi o 4 głośniki(najlepiej montowane przy suficie na górze) oraz pewnie jakiś wzmacniacz do tego by się przydał. Bardzo proszę o jakieś sugestię. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

  Sprzęt audio porada - Sprzęt audio do niewielkiej sali Sprzęt audio porada - Sprzęt audio do niewielkiej sali Sprzęt audio porada - Sprzęt audio do niewielkiej sali Sprzęt audio porada - Sprzęt audio do niewielkiej sali
 • Poziom 43  
  Jaki budżet, jakie wymiary sali i dla kogo te dyskoteki?

  Pozdrawiam.
 • Poziom 4  
  Dla dzieci. Nie musi to być jak najlepsza polka .

  Dodano po 25 [minuty]:

  Wymiary sali to 20mx10m.

  Dodano po 1 [godziny] 19 [minuty]:

  Ktoś cos?
 • Poziom 43  
  Np. LDM GVP-315F/8 + ADS LX-1400 + Spirit EPM-6.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 43  
  Z tego wszystkiego, do zaakceptowania jest Behringer. Ibizy bym nie tykał nawet kijem a Vonyx, hmm, to kompletnie nieznana mi "marka". :-)
  Zaproponowałem powyższy zestaw z tego względu, że jest tzw. "idiotoodporny" a poza tym kolumny i końcówka mocy są krajowej produkcji, więc w razie czego i bezproblemowy serwis. Mikser (Spirit) to firma z wysokiej półki, więc też trudny do zajechania.
  No i nie sprecyzowałeś budżetu.
  Co do aktywnych pełnopasmówek, to raczej nie warto kupować czegoś poniżej behringera B-212, a mikrofonów t.Bone: https://www.thomann.de/pl/the_tbone_tws_one_a_vocal.htm

  Pozdrawiam.
 • Poziom 4  
  Budżet do 5000 zl powiedzmy. Czy te kolumny które proponujesz wystarcza dwie czy jednak lepiej cztery ?
 • Poziom 43  
  lukasz2090 napisał:
  . W sali będą różne przedstawienia ale też "dyskoteki".
  Jeżeli przedstawienia to powinny być głośniki umieszczone nieco inaczej niż na dyskoteki. O ile na dyskoteki można sobie pozwolić na 4 kolumny w rogach sali, to w wypadku przedstawienia powinny być ustawione po bokach sceny ustawione na widownię. W innym wypadku może być kłopot z ewentualnymi sprzęgnięciami mikrofon-kolumna.
  A tak w ogóle:
  lukasz2090 napisał:
  Muszę wykonać nagłośnienie do niwielkiej sali.........Nigdy tego nie robiłem
  - Łapanka była, cy co? W takich wypadkach nie lepiej zlecić tego jakiejś firmie?
 • Poziom 43  
  lukasz2090 napisał:
  Czy te kolumny które proponujesz wystarcza dwie czy jednak lepiej cztery ?

  Do nagłośnienia przedstawień, apeli itp., oraz dyskotek dla małych (przedszkole, podstawówka) dzieci, wystarczą dwie. Na dyskoteki starszych dzieci, lepiej cztery, rozmieszczone w rogach pomieszczenia.
  Dodam jeszcze, że ibiza, to sprzęt na kilka imprez a niekiedy nie dograją pierwszej, natomiast LDM i ADS na lata, długie lata. Na portalach aukcyjnych pełno ich sprzętu, nawet ponad dwudziestoletniego i wcale tani nie jest.

  Pozdrawiam