Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master II 2,5dCi - Alarm Cobra 3818 wyje przy otwieraniu

12 Lip 2017 16:41 957 10
  • Poziom 9  
    Podczas otwierania auta z kluczyka, a czasem też przy zamykaniu wyje kilka razy alarm. Podczas jazdy też się zdarza, że kilka razy zawyje i przestaje.
    Nie miałem nigdy podobnej sytuacji. Problem wystąpił samoczynnie.
    Gdzie mogę szukać przyczyny?

https://youtu.be/FblFhs-yjKg

edit:
    Odłączełem po kolei wszystkie krańcówki i sytuacja wciąż ta sama. Na drugim pilocie też to samo.
    Ciekawe jest to, że jeżeli choć jedne drzwi są otwarte to wyje tylko przy otwieraniu, a przy zamykaniu nie.
    A jeśli będą wszystkie zamknięte to wyje i przy zamykaniu i przy otwieraniu.
  • Poziom 9  
    ok, ale nigdy wcześniej nic podobnego nie miało miejsca. Poza tym podczas jazdy na odcinku kilku kilometrów alarm włączył mi się ze 4 razy po około 3-5 "zawyć" i się wyłączył
  • Poziom 29  
    W takim razie musisz poszukać więcej danych o tym alarmie czy dokładany czy fabryczny jakiś jego symbol model , jaka jest syrena z podtrzymaniem bateryjnym czy bez może padła bateria i alarm zgłasza błąd . Jak będziesz miał więcej info. to wtedy będziemy szukać rozwiązania
  • Poziom 9  
    na instrukcji od alarmu mam napisane cobra 3818, na syrenie zaś cobra 3815. Próbowałem ręcznie wbijając pin zazbroić alarm, a także rozbroić wg wskazówek w różnych znalezionych instrukcjach, ale zupełnie bez rezultatu. Nie było żadnej reakcji na wbijany pin.

Wydaje mi się, że dzisiaj na zapalonym silniku nacisnąłem przycisk otwierania na pilocie (bo boczne drzwi czasami nie dolegają dobrze i się nie otwierają razem z resztą) i właściwie bezpośrednio chwilę po tym zaczęły się dziać wskazane rzeczy.
  • Poziom 9  
    próbowałem, brak efektów
  • Poziom 9  
    instrukcja, którą mam to jedna strona w każdym języku z podstawą informacją jak otwierać i zamykać samochód pilotem. Jest też tabela błędów.
    U mnie cały czas, niezależnie czy zamknięty, czy otwarty mryga dioda, równo, miarowo około jeden raz na sekundę.
  • Poziom 29  
    Nie pamiętam dokładnej procedury ale do włączania / wyłączania funkcji używany był pedał hamulca i włączony zapłon . mam trochę bałagan na kompie i nie mogę znajść opisu , jak tylko znajdę to wrzucę,

Dodano po 11 [minuty]:

Jedyna instrukcja jaką udało mi się odszukać to ta w załączniku inna końcówka niż w twoim ale funkcje powinno się tak samo aktywować. Nie czytałem jej teraz ale wygląda na więcej opisu niż u ciebie.
    Załączniki:
  • Poziom 9  
    Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji i kompletny brak reakcji.