Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam nie mogę sobie poradzić z podpięciem wzmacniacza

Kacper2222 12 Lip 2017 16:50 447 5
  • #1 12 Lip 2017 16:50
    Kacper2222
    Poziom 2  

witam posiadam BMW e90 2008 r. Chcę do niego podpiąć wzmacniacz lecz radio jest orginalne i nie chcę go zmieniać kupiłem konwerter który wpiołem do głośników lecz nie wiem czy ma to jakieś znaczenie gdy wepnę go do głośników nisko tonowych czy wysokotonowych oraz nie mogę sobie poradzić z podgłaośnieniem wzmacniacza jedyne regulatory są takie
    - Gain
    - X-Over
    - Bass bost
    Wzmacniacz to Magnat 1000 watt 4 kanałowy
    Proszę bardzo o szybką odpowiedz ponieważ wpiołem konwerter pod głośniki wyskokotonowe i subwoofer nie dawał wogule basu

• Pomocny post
    #2 12 Lip 2017 17:21
    Yano_X
    Poziom 22  

Kacper2222 napisał:
    wpiołem konwerter pod głośniki wyskokotonowe i subwoofer nie dawał wogule basu

W tym torze niskie są obcięte. Podłącz konwerter do głośników niskotonowych.

• #3 12 Lip 2017 17:51
    Kacper2222
    Poziom 2  

Dzięki a wiesz może w jaki sposób mogę podgłośnić wzmacniacz

• #5 12 Lip 2017 19:02
    Yano_X
    Poziom 22  

Kacper2222 napisał:
    Dzięki a wiesz może w jaki sposób mogę podgłośnić wzmacniacz

FILTER przełącz na LPF lub FULL, poziom ustawiasz za pomocą Gain. X-Over i Bass Boost służą do kształtowania ch-ki niskich tonów. Jeśli są wątpliwości czy na wyjściu RCA konwertera pojawia się sygnał, to można podać sygnał z "palca" na INPUT 1-4 przy GAIN ustawionym w pobliżu MIN.

marian133 napisał:
    O jakim konwerterze mowa?

Prawdopodobnie coś z serii "KONWERTER POZIOMÓW GŁOŚNIK -> RCA / HIGH LEVEL"

• #6 12 Lip 2017 19:56
    marian133
    Poziom 37  

Yano_X napisał:
    Prawdopodobnie coś z serii "KONWERTER POZIOMÓW GŁOŚNIK -> RCA / HIGH LEVEL"

No to w takim razie:

Kacper2222 napisał:
    nie wiem czy ma to jakieś znaczenie gdy wepnę go do głośników nisko tonowych czy wysokotonowych

Oczywiście że ma.
    Ten konwerter musisz podpiąć pod głośnik niskotonowy na wejściu zwrotnicy (jeśli takową posiada ten głośnik). Jeśli głośnik basowy jest puszczony całym pasmem no to bezpośrednio do niego.
    Powinno grać.
    GAIN-em ustalasz głośność suba, X-OVER to filtr górnozaporowy a BASS BOOST to podbicie niskich częstotliwości.

Na koniec możesz się pobawić polaryzacją kabla głośnikowego (przy subie), możesz tym sposobem odwracać fazę o 180* (co nie jest takie bez znaczenia). Musisz ustawić tak aby bas bardziej kopał niż zamulał, wtedy sub jest bliżej fazy zgodnej z głośnikami w drzwiach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME