Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paliwo w filtrze powietrza.

12 Lip 2017 19:15 3033 11
  • Poziom 8  
    Cześć. Nie dawno kupiłem sobie kosę spalinową LIDER GKS 52, ostatnia sztuka w sklepie, więc była na nią promocja, doczytałem się że to pochodzi z polskiej firmy krysiak.pl.

Do czego zmierzam, do tego, że pierwsze dwa odpalenia były ok. A później zauważyłem że jak była rozgrzana po koszeniu to nie chciała odpalić i zalewa świece. Po główkowałem troszkę postanowiłem zmienić świecę na lepszą a nie made in china jaka była w oryginale. To było dobrze. Poprawa była, bo ciepła odpalała chociaż, ale postała dwa dni w garażu teraz... i zauważyłem że cieknie z niej paliwo, dostrzegłem że z filtra powietrza, cały jest mokry, i wystarczy w lewo pochylić a leci nie przerwanie z filtra powietrza...
    co to może być za przyczyna?...

Dodam że to dwusuw, benzynę z olejem się miesza, według producenta w instrukcji jest stosunek 40:1.
  • Poziom 38  
    Jeżeli kosa ma zwykły gaźnik, to pływak w nim nie zamyka dopływu paliwa (powyżej ustawionego poziomu max).
  • Poziom 8  
    A jak to naprawić?
  • Poziom 38  
    Przede wszystkim należy sprawdzić, czy pływak nie jest uszkodzony (dziurawy). Jeżeli dobry, to delikatnie podregulować blaszkę która zamyka iglicę.
  • Poziom 8  
    Rozumiem, czyli to muszę ze zbiornika wyciągnąć :-)
  • Poziom 28  
    eryk.tomaszewski napisał:
    Rozumiem, czyli to muszę ze zbiornika wyciągnąć :-)

Nie ze zbiornika tylko z gaznika.
  • Poziom 8  
    A z drugiej strony.
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Cześć. Nie dawno kupiłem sobie kosę spalinową LIDER GKS 52

A jak to naprawić?

Dlaczego chcesz sam naprawiać? Kupiłeś nową = masz gwarancję.
  • Poziom 38  
    Rycho T napisał:
    Jak wyciągnie ten pływak, przecież go tam nie ma?

Skoro wiesz , to dlaczego nie udzielisz poprawnej podpowiedzi ? :cry:

Dodano po 1 [minuty]:

pp_pablo napisał:
    Kupiłeś nową = masz gwarancję.

Tak zrób .
  • Poziom 1  
  • Poziom 16  
    TE kosy mają gaźniki podciśnieniowe - membranowe. Więc nie posiadają pływaka. W samym gaźniku jest niewiele paliwa, więc nie powinno się ono lać strumieniem. No chyba, że kosa była w takim położeniu(do góry zbiornikiem?), że paliwo mogło wyciekać przez gaźnik do silnika. Sama gąbka filtra bywa mokra, ale od niespalonego oleju. Jeżeli świeca jest zalewana paliwem, to można zubożyć mieszankę podginając ramię iglicy pod membraną w gaźniku. Ale jest to robota dla znających temat.