Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford mondeo mkIV - Tryb awaryjny

12 Lip 2017 19:48 2181 6
  • Poziom 8  
    Witam posiadam forda mondeo mk4 2.0tdci 140km 2008R od jakiegoś czasu mam problem z silnikiem wczasie jazdy włącza się tryb awaryjny odcina turbine spada moc silnika i kręci się maksymalnie do 2000 obr. Byłem podjechany pod komputer,komputer pokazał błąd sensora zmiennej geometri turbosprężarki więc wymieniłem ten sensor który odpowiada za geometrię turbiny ale nic to nie dało więc znów podjechalem pod komputer i tym razem pokazał błąd P0234 TURBO SPREZARKA/PRZEKROCZONA DOPUSZCZALNA WARTOŚĆ DOŁADOWANIA SILNIKA 'A' mechanik powiedział że na 100% turbina do wymiany więc wymieniłem turbine ale dalej to samo nie wiem co mam już robić
  • Poziom 15  
    Sprawdź przewody ciśnieniowe ja miałem przetarte i tez przy ok 130 tryb awaryjny mi wywalało i zawsze jak gazowałem pod górę :) lub ten ja akurat a audi wymieniłem zawór turbiny zwany jako n75 nie wiem jak w modeo :)
  • Poziom 8  
    Dzięki tylko ze umnie nie ważne czy jadę pod górkę czy z górki zawsze tryb awaryjny i też nie ważne ile ile jadę zawsze tryb awaryjny ale zawuwazylem jedno kiedy pada w na szosie są duże kałuże to częściej mi wchodzi w tryb awaryjny
  • Poziom 15  
    Przepływomierz sprawny?
    nic więcej błędów nie było ?
  • Poziom 8  
    Tak przepływomierz sprawny nawet był podmieniany dla pewnosci.
    Żadnych innych błędów komputer nie pokazał,samochód w tej chwili stoi u mechanika on też się glowi jaka jaką jest przyczyna
  • Poziom 8  
    Problem został rozwiązany powodem było złe podłączenie przewodów podciśnieniowych ktoś kiedyś tam majstrowal i źle podłączył przewody podcisnieniowe przy turbinie
  • Poziom 15  
    Czyli tak jak pisałem za pierwszym razem dobrze ze taka pierdoła.. :-)