Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

t 25 wladimir - wyciek oleju pod cylindrami, cisnienie oleju 5.5

chidd 12 Jul 2017 22:09 957 9
    chidd
    Level 5  
    Witam.
    Dziś odebrałem Władka po remoncie instalacji elektrycznej.W drodze powrotnej ciśnienie oleju nagle skoczyło na 5,5. Po zatrzymaniu zauważyłem wyciek oleju spod obudowy cylindrów na blok!
    Co może być nie tak z moim Władkiem, co mam sprawdzić, zanim coś zdecyduję ?
    Z góry dziękuje za ewentualną pomoc !
    Pozdrawiam.
    chidd
    Level 5  
    agdzie go namierze? i wjaki sposob moge to naprawic? :|
    jarekstryszawa
    Level 22  
    Jak nie wiesz to i tak sam tego nie ogarniesz- jedź do kogoś kto się na tym zna żebyś sobie niepotrzebnych kosztów nie wygenerował. Instalacja elektryczna nie ma z tym nic wspólnego.
    chidd
    Level 5  
    Wiem ze instalacja nic do tego nie ma :D .Tak tylko zaczalem temat.
    Sluchaj, jezeli wiesz gdzie to mozna zobaczyc aby stwierdzic ze faktycznie zawor, to napisz...Sam ustawialem luzy na zaworach i grzebalem pod klawiatura,,,cos tam wiem.
    chidd
    Level 5  
    No to kojarze ten element.I myslisz ze tam jest problem?Co zalecasz zrobic?rozkrecic czy tylko wyregulowac?
    jarekstryszawa
    Level 22  
    Jeśli miałbyś silnik w bdb kondycji to teoretycznie możliwe, że tak się dzieje przy zacięciu zaworu- przy założeniu, że pompa ma dobry wydatek i nie masz ubytków oleju w układzie smarowania.
    Ten zawór zwykle działa na zimnym silniku aby przepuszczać gęsty olej, a ty przecież już miałeś rozgrzany ciągnik. Ja bym sprawdził najpierw czy idzie olej na głowice.
    chidd
    Level 5  
    Czyli rozkrecic klawiature i zobaczyc czy smarowanie jest?
    jarekstryszawa
    Level 22  
    Zajrzyj pod pokrywę klawiatury- u mnie w zetor 25 chodził z zatkanym kanałem olejowym prowadzącym do głowicy (tam jest jeden), choć ta ewentualna usterka też wszystkiego nie wyjaśnia...