Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Vw Bora - Wypadanie zap這nu 2.0 AQY

12 Lip 2017 22:36 2172 17
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem z wypadaniem zap這nu tylko na niskich obrotach, komp pokazuje ze jest to tylko pierwszy cylindrze , wymieniona cewka i 鈍iece ale niestety nic si nie zmieni這.
    Problem wyst瘼uje na benzynie jak i na gazie, z czego na gazie bardzo cz瘰to i mocno. Po dodaniu lekko gazu na powiedzmy 1100-1200 obrot闚 problem ust瘼uje, silnik wtedy chodzi r闚no. Ostatnio bylem u jednego magika to mi powiedzia ze to przez olej przedostaj帷y si przez pier軼ienie. Zmierzy ci郾ienie w cylindrach i na 4 niby go nie trzyma, aczkolwiek auto je寮zi normalnie, przyspiesza jak trzeba i pr璠ko嗆 max tez osi庵a ...
    Kto znajdzie mo瞠 jaki pomys co jeszcze mo瞠 by nie tak ?
    Ostatnio jeszcze jeden mechanior poleci mi sprawdzi komp silnika, ze mo瞠 on pad ? realne to ?

Pozdrawiam
    Tomek
  • Poziom 8  
    Teoretycznie tak, ale auto mam 2 lata i od samego poczatku/kupienia olej bra這, a ta akcja z wypadaniem pojawi豉 si 3 tyg temu.
    I co dziwne przy 1100 obrot闚 zap這n przestaje wypada , to to jest normalne ?
  • Poziom 39  
    My郵 瞠 to jest normalne. Ze wzrostem obrot闚 ro郾ie ci郾ienie spr篹ania a wi璚 ro郾ie prawdopodobie雟two zap這nu mieszanki. Tak czy owak silnik umiera.
  • Poziom 8  
    OK rozumiem, ale...
    cisnienie jest s豉be na 4 cylindrze a zap這n wg kompa wypada na 1 ....
  • Poziom 39  
    Wg kompa na 1 a wg mechanika na 4. Pytanie teraz takie kt鏎y wg kompa jest 1 a kt鏎y wg mechanika. Mo瞠 by貫 u fachowca od francuz闚? (pierwszy od skrzyni bieg闚). Nie jest wykluczone 瞠 sterownik silnika pada ale te nie mo積a wykluczy problem闚 z mieszank i szczelno軼i kolektora ss帷ego. Nie pami皻am silnika ale czy w捫 od serwa nie jest pod陰czony do "rury" ss帷ej pierwszego cylidra?
  • Poziom 8  
    Nie no , mechanik du穎 niemc闚 robi wiec chyba wie kt鏎y to kt鏎y cylinder :)
    Wiec chyba jest jak m闚i, wypada na pierwszym a cisnienie s豉be na czwartym, i pewnie nie s to te jakie du瞠 spadki skoro auto na mocy nie straci這 ? a w篹a sprawdz dzisiaj bo nawet nie wiem
  • Poziom 8  
    Podbijam temat bo problem tylko cz窷ciowo rozwi您a貫m
    Chce odda auto dla 穎nki wiec wypada這 by rozwi您a go ca趾owicie :)

Po odpi璚iu przep造womierza auto zaczyna normalnie je寮zi, nic nie wypada. Kupi貫m nowy przep造womierz, boscha. Po pod陰czeniu dalej to samo, nie r闚na praca i wypadanie zap這nu.
    Wg mnie jest co nie tak z dawka powietrza/benzyny, tylko co jeszcze mo瞠 by nie tak ? Jaki inny czujnik kt鏎y si wy陰cza po odpi璚iu przep造womierza ?
    Jeszcze raz mierzy貫m kompresje to na 1 cylindrze 13,6 a na 4 -12,8.
    Bylem u jednego magika od silnik闚 to m闚i ze to zacinaj帷e si zawory, ma racje ch這p czy co wymy郵a ?
  • Poziom 35  
    -marshall- napisa:
    Jaki inny czujnik kt鏎y si wy陰cza po odpi璚iu przep造womierza ?

Pr鏏owa貫 je寮zi na benzynie z zakr璚on butl gazow?
  • Poziom 8  
    przemek25l napisa:
    Sprawdzi dok豉dnie szczelno嗆 dolotu powietrza jak i szczelno嗆 kolektora ssacego.

Pryska貫m sam plakiem ale nic to nie da這, prosi貫m tez mechanika ale ten chyba nawet nie sprawdzi bo od razu zawory chcia robi ....
    Jest jaki prosty domowy spos鏏 瞠by to sprawdzi ?

Co do zakr璚ania gazu to tak, zrobi貫m to jak i wyjmowa貫m bezpiecznik od pompy paliwa. Nie zrobi這 to 瘸dnej r騜nicy, wypada這 dalej...

Teoretycznie m鏬豚ym je寮zi na odpi皻ym przep造womierzu ale ze wtedy auto potrafi zgasn望 w nie oczekiwanym momencie to nie chce takiego dawa swojej kobiecie, 瞠by si nie zdziwi豉 gdzie na rondzie :P
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Wykr璚asz 鈍iece, blokujesz wa i dmuchasz przez specjaln ko鎍闚k na t這k - nas逝chujesz czy z t逝mika b康 przepustnicy leci powietrze, wtedy wiadomo czy to zaw鏎 i kt鏎y.
    Z zakr璚aniem butli chodzi o to 瞠 mog豉 si rozjecha mapa benzyny wi璚 瞠by poje寮zi na samej benzynie by to sprawdzi, chyba 瞠 koledze o co innego chodzi這. Mo積a te wykasowa nastawy wyuczone VAGiem.
  • Poziom 8  
    grala1 napisa:
    Wykr璚asz 鈍iece, blokujesz wa i dmuchasz przez specjaln ko鎍闚k na t這k - nas逝chujesz czy z t逝mika b康 przepustnicy leci powietrze, wtedy wiadomo czy to zaw鏎 i kt鏎y.
    Z zakr璚aniem butli chodzi o to 瞠 mog豉 si rozjecha mapa benzyny wi璚 瞠by poje寮zi na samej benzynie by to sprawdzi, chyba 瞠 koledze o co innego chodzi這. Mo積a te wykasowa nastawy wyuczone VAGiem.

Wiec musz znale潭 kogo kto mi to sprawdzi tak, aczkolwiek w徠pi ze to zawory
    Bo by i na odpi皻ym przep造womierzu 幢e chodzi...

Co do mapy to mo磧iwe 瞠 by rozjecha豉 si na benzynie i na gazie ?
    No i jak by komp/sterownik silnika pad to by w og鏊e auto odpala這 ?
  • Poziom 40  
    Ile bierze oleju i ile licznik pokazuje przejechanych km?Jakim kompem pod陰czane?
  • Poziom 8  
    odk康 go kupi貫m 2 lata temu to bierze niezmiennie 300 ml oleju na 1000km
    przejechane ma 193k km
    a jakie kompy to Ci nie powiem, ale kilkoma juz by badany :)
  • Poziom 40  
    My郵 瞠 dopad豉 bol帷zka smie獞agena.Trzeba da g堯wk do roboty i wymieni pier軼ienie.
  • Poziom 8  
    nie wykluczone :)
    tylko dam wtedy jak b璠 mia pewno嗆.
    i dobrze by by這 瞠by kto mi wyt逝maczy czemu auto na od陰czonym przep造womierzu je寮zi jak nowe a na pod陰czonym jest kaplica...
    wypada zap這n mimo ze przep造wka jest nowiutka...
  • Poziom 40  
    Pewno嗆 to pewno嗆 testera.Licznik zap這n闚 ,wyci庵asz fajk ze 鈍iecy i zobacz kt鏎e liczy.