Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Photosmart C3180 - Cykliczny problem z kasetą drukującą (czarną)

13 Lip 2017 01:28 1359 3
  • Poziom 12  
    Witam!
    Problemem jest drukarka HP Photosmart C3180, która notorycznie ma problem z czarną kasetą drukującą. Jeśli chodzi o objawy to od razu po uruchomieniu drukarki miga to "pole" czarnego tuszu na panelu przy guziku od kopiowania w czarnym kolorze, a tam gdzie liczba kopii widnieje litera E.

Problem początkowo występował sporadycznie, raz na kilka włączeń - pomagało otwarcie klapki z tuszami i jej zamknięcie. Teraz pojawia się nagminnie. W dodatku teraz już rzadziej pomaga otwarcie klapki i jej ponowne zamknięcie. Muszę kilka razy wyjąć i włożyć czarny tuż by drukarka łaskawie "zaskoczyła", gdy już zaskoczy następuje taki proces (kojarzę, że to głównie się działo gdy wymieniałem tusze na nowe).

Link

Potem drukarka kilka razy obraca rolkami do przodu i do tyłu, a potem następuje wydruk tego co wysłałem z komputera do drukarki. Czasami drukarka zaskoczy bez tego procesu i wydrukuje to co jej wysłałem, ale po wydrukowaniu od razu zaczyna coś tam mielić tak jak na filmiku.

Przez cały okres eksploatacji drukarki (prawie 10 lat) używam tylko i wyłącznie oryginalnych tuszy HP. Po pierwszych problemach z czarnym tuszem nabyłem nowy czarny tusz, a ten "trefny" zareklamowałem, ale niestety na tym nowym po kilku dniach problem powrócił.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!

PS: Teraz kilka razy pod rząd włączałem i wyłączałem drukarkę, nawet odczekałem już kilka godzin i jak na złość nie mogę wywołać tej usterki, ale wiem, że problem powróci wtedy, kiedy będę potrzebował coś pilnie wydrukować.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Należy wymyć Izopropanolem styki kontaktowe kosza na pojemnik z tuszem oraz wymienić wkład. Polecam zamienniki bo te gówniane Oryginały są drogie i padają jak muchy bez powodu. Tak działają wszystkie produkty HP serii Vivera istny szajs.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Oprócz czyszczenia styków , nie wykluczam że przewody sygnałowe łączące karetkę z tuszami są w którymś miejscu pęknięte. Mogą tez być zabrudzone bądź przetarte 2 enkodery poziomy i okrągły . Może też być uszkodzony kolorowy tusz - jest to powiązane bo mieliśmy takie przypadki jak któryś z tuszy był uszkodzony elektrycznie to drukarka pokazywała że 2 tusze do wymiany ale jak wymieniliśmy czarny lub kolorowy to nagle obydwa były sprawne. Jeśli to nie pomoże to na allegro znalazłem 6 c3180 po ok 30 - 40zł i można złożyć z 2wóch sprawną. Dodam , że obecne drukarki firmy hp " Nie wolno ich kupować bo nas Polaków nie stać na nie a głównie na ich eksploatację i celowe postarzanie sprzętu"

Tanią maszyną w eksploatacji będzie Brother np. J105 tusz oryginalny czarny na 2400 stron to koszt ok 39z ł a kolorowe na 1300 stron i koszt tez ok 39zł gwarancja 3 lata
  • Poziom 6  
    mogę tylko dodać, że posiadam hp c3180, również wyskakuje mi czasami błąd E - na polu ekranu czarnego kartridż.

Próbowałem wszystkiego - czyściłem karocę w której siedzą dwa kartridże. Czasami pomogło czasami nie.

Tego typu błędy (mam również drukarkę Brothera) występują po dłuższym użytkowaniu drukarek. Jedną z przyczyn może być zawieruszony papierek, kawałek papieru, jakiś kurz itp.

U mnie pomogło dokładne obejrzenie drukarki i okazało się, że na dnie karocy są dwa dywaniki. Są przyklejone do podstawy karocy. Wyjąłem je i okazało się że były bardzo mocno ubrudzone tuszem, tak że powstała "górka" pod czarnym tuszem. Ręce mam brudne do teraz. Umyłem dywaniki. I jak na razie drukuje. Zobaczymy na jak długo.

Jak widać drukarka z czasem się brudzi i trzeba ją dokładnie wyczyścić. Drukarki to są bardzo delikatne urządzenia i nie pomaga walenie, robienie na siłę. Tutaj trzeba bardzo delikatnie działać i szukać przyczyny. Trochę czasu to kosztuje.