Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet Motorynka - Motorynka - pali od kopa ale wkreca sie sama na max obroty

13 Lip 2017 12:30 1167 11
  • Poziom 18  
    Witam,
    Mam pytanie do Motorynki gdyż odpalam ją i sama wkręca sie na max obroty, gazowanie rolgazem ani kręcenie regulacją nic nie daje. Gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 38  
    1. Sprawdź czy nie ma dostępu fałszywego powietrza między gaźnikiem a cylindrem
    2. Sprawdź czy przepustnica się domyka.
  • Poziom 18  
    Problem rozwiazany, przyczyna była zle ulożona linka , lekko naciagnieta i przez to byly max obroty .Dzieki za pomoc
  • Poziom 18  
    Kolejne pytanie, mam problem z podłączeniem instalacji w tej Motorynce Pony 301.
    Po podłączeniu gaszenie jest ok, ale po przekreceniu kluczyka na pozycje "światła" to swieci mi tylko przód krotkie dlugie i klakson działa a nie ma tylnego , po przekreceniu na 0 świeci mi zaś tylne swiatło co nie powinno świecić w tej pozycji a powinien byc klakson, Co z tym zrobić albo jakie kable i od czego przepiąć ? Dodam ze instalacja pod motorynke 301 wraz z wyjsciem na sygnal dzwiekowy. a z tylu lampa na 2 kable nie 1.
  • Poziom 38  
    Lampa tylna ma dwa kable, bo jest podłączona jednym kablem do styku długich a drugim do styku mijania. I tak ma być, lampa tylna nie jest podłączona bezpośrednio do masy.
    Rozwiązanie to powoduje, że żarówka tylna nie przepala się podczas przełączania świateł, co było częstą przypadłością starszych komarków.
    Jako ciekawostkę można podać, że uszkodzenie jakiegokolwiek włókna żarówki w reflektorze powodowało, ze tylna lampa nie świeciła, co powodowalo wielki stres u domorosłych elektryków.
  • Poziom 18  
    No to tak ma być chyba przecież nie ? Bo na światłach przednich tył mi w ogóle nie świeci, dopiero tył mi świeci jak wezme na pozycje 0 wtedy tył świeci a przód nie, a przecież wtedy świateł powinno nie być w ogóle,,,

Temat się tyczy motorynki 301 z tylu z tą lampą od Ogara 205, a mam również Ogara 205 z tą samą lampą z tyłu bo z przodu jest inna niż w tej Motorynce i tam problemu takiego nie mam...działą jak nalezy.
  • Poziom 38  
    Instalacja w Pony jest prosta jak życiorys Zenka.
    Sprawdź czy wszystko jest podłączone jak powinno.

Romet Motorynka - Motorynka - pali od kopa ale wkreca sie sama na max obroty
  • Poziom 18  
    Ja korzystałem troche z innego schematu, bo mam tez sygnal dzwiekowy, a na tym schemacie go nie ma i tam troszkę bylo inaczej...tam do lampy przód szły 3 przewody, masa czarny, i 2 z przelacznika a tutaj widze ze do lampy przedniej maja być wpiete 2 kable z lampy tył tak ?
  • Poziom 38  
    Cały czas o tym piszę. Kiedy podłączysz dwa przewody od lampy tylnej do cokołów lampy w reflektorze to tył zacznie świecić, pod warunkiem, że OBA włókna żarówki reflektora są sprawne.
    Ja pamiętam motorynkę z dzwonkiem. Był sporo cichszy od silnika ;-)
    O ile pamiętam idzie "faza" (bo w instalacji jest prąd przemienny) z przełącznika świateł (tam gdzie dochodzi czerwony)do sygnału, z sygnału do przełącznika, gdzie jest łączona z masą.
  • Poziom 18  
    Ahaaaa, no to już cię rozumiem. Podepnę do reflektora przedniego koncówki od lampy tylnej, a do koncówek gdyż sa one podwójne podpinam 2 przewody z przelacznika ( ktore wczesniej bezposrednio podpiąłem do reflektora ) tak ?