Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WW12H8400EW - Dźwięk tarcia, zatrzymywanie prania

mateuszhighag 13 Lip 2017 13:19 423 3
  • #1 13 Lip 2017 13:19
    mateuszhighag
    Poziom 2  

Witam.
    Od paru miesięcy z pralki zaczęły dochodzić odgłosy tarcia. Czytałem, że powodem może być przedmiot, który dostał się pod bęben. Próbowałem zajrzeć przez dziurki bębna, ale są bardzo małe. Z dnia na dzień ten dźwięk jest co raz głośniejszy, a ostatnio pralka podczas prania gwałtownie hamuje i jakby próbowała się odblokować. Czasami się udaje, ale zazwyczaj muszę zatrzymywać pranie i wznawiać - tak do skutku. Gdy nie reaguję w ogóle, po ok. 30 minutach sama wstrzymuje cykl. Dodam, że jest to silnik Digital Inverter.
    Bardzo proszę o pomoc.

0 3
  • #2 13 Lip 2017 14:16
    Kenworth 18
    Poziom 28  

Przyczyną może być również uszkodzone łożysko.
    Mógł rozszczelnić się uszczelniacz i woda dostała się na łozysko co spowodowało jego korozję i tarcie w łozysku, które skutkuje blokowaniem owego łożyska.
    Sprawdź czy są jakieś luzy bębna względem zbiornika.

0
  • #3 13 Lip 2017 14:26
    mateuszhighag
    Poziom 2  

Kenworth 18 napisał:
    Przyczyną może być również uszkodzone łożysko.
    Mógł rozszczelnić się uszczelniacz i woda dostała się na łozysko co spowodowało jego korozję i tarcie w łozysku, które skutkuje blokowaniem owego łożyska.
    Sprawdź czy są jakieś luzy bębna względem zbiornika.

Mógłby Pan sformułować odpowiedź tak, żebym zrozumiał? Jestem kompletnie "zielony" w tych sprawach.
    Z góry dziękuję.

0
  • #4 13 Lip 2017 15:03
    Kenworth 18
    Poziom 28  

Nie Pan tylko kolego!:)
    Otwórz drzwi pralki, chwyć za bęben i ruchami góra-dół, prawo-lewo sprawdź czy nie występują jakieś luzy bębna względem zbiornika.
    Ciała obcego również nie można wykluczyć. Najlepiej zdemontować grzałkę co pozwoli przy pomocy latarki ustalić czy coś utknęło w zbiorniku.
    PS. Nie wiem jak to jaśniej określić.

0