Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link MR3220 + Huawei E3276 niedostępny internet

Ten Tego... 13 Lip 2017 14:33 738 6
  • #1 13 Lip 2017 14:33
    Ten Tego...
    Poziom 6  

Witam
    W związku z tym, że mam modem USB od Plusa - Huawei E3276 - postanowiłem, że dokupię do niego router tak, abym miał możliwość podłączenia innych urządzeń po kablu LAN.
    Wszystko było fajnie aż do dziś.
    Podczas gdy pracowałem na komputerze nagle wyrzuciło brak internetu, zrestartowałem router, lecz nic to nie pomogło, czekałem bezskutecznie 15 minut na połączenie modemu z routerem, wreszcie nie wytrzymałem i podłączyłem modem bezpośrednio pod komputer - DZIAŁA. Miałem taki problem wczoraj, ale po resecie i przywróceniu ustawień fabrycznych wszystko wróciło do normy. Teraz jednak nie chciało tak zadziałać, więc doszedłem do wniosku że trzeba coś z tym zrobić, bo przecież nie będę codziennie marnował jakieś 30-45 minut na resetowanie routera.
    Przywrócenie do ustawień fabrycznych oraz resety nie pomagają, a jak przypadkiem się uda, to na jakieś 24 godziny, później jest to samo.
    Czy ktoś ma pomysł co mogę zrobić żeby uniknąć takich problemów?
    Dodam tylko że zazwyczaj modem z routerem łączy się maksymalnie 5 minut, a teraz 15 minut bezskutecznie...
    Jak przeglądarka wyrzuciła mi komunikat o braku internetu, to spojrzałem na router - według sygnalizacji optycznej (ledów na routerze) wynika że modem miał połączenie z komputerem, co jest nie tak?

W prawdzie miałem zamiar wymienić router na coś innego w podobnych pieniądzach, ponieważ ten ma dobre 3 lata i trochę szpeci na parapecie, ale cóż... Możecie mi polecić jakieś dobre modele (żeby można było do nich włożyć kartę sim / modem usb LTE) w podobnej cenie (do 150zł)?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

0 6
  • #2 13 Lip 2017 14:52
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Ja mam pomysł, zacząć od podania operatora z którego korzystasz i zrobienia testów jego LTE na telefonie LTE z aplikacja Network Cell Info i speedtesty. Pokazujesz screeny. Ten zestaw to od początku porażka. E3276 to starszy modem LTE, prądożerny. Przy słabym sygnale LTE potrzebuje dużego prądu. USB w MR-3220 ma z tym od poczatku problemy i stosuje się aktywny HUB do zasilania modemu. Ale to i tak niewiele zmienia. MR-3220 ma słaby procesor i mało pamięci. Ma problemy z obsługą modemu LTE i jednoczesnej pracy po WiFi z kilkoma urządzeniami. Zrywa wtedy połączenie LTE. Lepiej działa z modemami typu HiLink oraz na alternatywnym sofcie. Teraz Cezary wydał dedykowany do niego soft MiFi oparty o LEDE z LUCI http://eko.one.pl/?p=mifi a router z modemem na parapecie bo pewnie tylko tam jakiś szczatkowy zasięg LTE.

0
  • #3 13 Lip 2017 14:59
    Ten Tego...
    Poziom 6  

matek451 napisał:
    Ja mam pomysł, zacząć od podania operatora z którego korzystasz i zrobienia testów jego LTE na telefonie LTE z aplikacja Network Cell Info i speedtesty.

Przepraszam, napisałem skąd mam modem, ale o operatorze zapomniałem - PLUS.
    W domu mam bardzo dobry zasięg LTE (80%).

matek451 napisał:
    a router z modemem na parapecie bo pewnie tylko tam jakiś szczatkowy zasięg LTE.

Router stawiam na parapecie z przyzwyczajenia, mam pociągnięty obok kabel LAN, więc zawsze tam stał.

Speed test:
    http://www.speedtest.pl/wynik/152949289
    Może według statystyk rewelacji nie ma, ale na prawdę chodzi bardzo szybko przy codziennym użytku.

matek451 napisał:
    Przy słabym sygnale LTE potrzebuje dużego prądu. USB w MR-3220 ma z tym od poczatku problemy i stosuje się aktywny HUB do zasilania modemu.

Jaki proponowałbyś router?

Ja osobiście myślałem nad:
    D-LINK DWR-116
    TP-LINK MR3420
    TP-LINK TL-WR702N
    Huawei E5180

PS:
    Znalazłem na tej stronie eko.one do pobrania program dla mojego routera, tylko pytanie teraz jak to wgrać. :)
    mifi-17.01-snapshot-r3435-65eec8b-tl-mr3220-v2-squashfs-factory.bin

0
  • #4 13 Lip 2017 15:42
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Pokazany speedtest i kiepskie prędkości może świadczyć że korzystasz z wolnego pseudo LTE800Sferii jeśli zasięg wg. ciebie jest dobry. Albo to LTE1800 aero2 ale przy kiepskim sygnale. Trzeba by zrobić testy na telefonie LTE jak zalecałem. Masz pewnie E3276 w wersji zwykłej bez diagnostyki sygnału . Na tym modemie nie wymusisz tez konkretnego pasma LTE.Na dodatek z MR-3420 z OFW działa na LTE w wolnym trybie RAS. Ogólnie inwestowanie w router z USB do jego obsługi wątpliwe. Ale nikt ci nie zabroni. Najtańsza opcja to zakup DWR-116 pochodzącego z Plusa/CP. Do kupienia za 50 zł. ponoć działa z e3276 a Plus/CP oferował taki zestaw E3276+DWR116. Alternatywa to zakup WR-1043v2,v3 i zmiana FW na nim na LEDE z LUCi i konfiguracja pod E3276. tańsza opcja to taki Nexx http://allegro.pl/router-openwrt-3g-lte-nexx-wt3020f-nowy-przenosny-i6874841822.html z OpenWRT( sprzedawca sam zmienia FW pod konkretny modem).

0
  • #5 13 Lip 2017 15:46
    Ten Tego...
    Poziom 6  

Dziękuję za info.
    Zainteresuję się DWR-116, ponieważ jest stosunkowo tani, a przy okazji skoro plus oferuje go z moim modemem, to powinien działać.

Co wniesie wymiana oprogramowania w moim MR3220 na to ze strony eko.one.pl? Jak tego mogę dokonać?

0