Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjścia włączające się kolejno po sobie - Integra

13 Lip 2017 17:17 858 7
  • Poziom 2  
    Cześć, nie potrafię sobie poradzić z programowaniew wyjść, które za pośrednictwem przekaźników załączają 3 strefy zraszania w ogrodzie. Chciałbym uzyskać taki efekt: za pomocą manipulatora wyzwalam jedno z wyjść (strefa 1), a po określonym czasie automatycznie uruchomi się strefa 2 itd. Dziękuję za wskazówki.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 21  
    proponuję Ci użyć do tego urządzenie pośrednie, nie to że na Integrze się nie da...się, zwłaszcza w warstwie programowej, ale szkoda zasobów centrali co by nie było w klasie s na załączanie bezpośrednio urządzeń elektrycznych, myślę o 4 kanałowym sterowniku plc (może być i większy jeśli masz i inne urządzenia w kolejce do sterowania)
    oczywiście start, stop robisz z integry
    wyjścia sterownika już programujesz jak uznasz, zyskujesz pełną izolację od systemu alarmowego, obciążony jest plc
    zaletą oczywistą jest w pełni programowalne pole logiczne, między wejściami a wyjściami - co tylko wymyślisz w zakresie bramek logicznych to sobie wyrysujesz

naprawdę prosty w uruchomieniu zarazem bardzo uniwersalny ster zakupisz za 280zł brutto no tu http://telmatik.pl, czasem używam, nie ma z nimi problemów
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    U mnie nawadnianie chodzi z timerów, przykładowo 19:00 do 19:15 jedna sekcja, 19:15 do 19:30 druga sekcja i tak dalej. Dodatkowo podlewanie blokowane jest przy zadziałaniu czujnika deszczu podpiętego do wejścia integry.
  • Poziom 3  
    alster1 napisał:
    U mnie nawadnianie chodzi z timerów, przykładowo 19:00 do 19:15 jedna sekcja, 19:15 do 19:30 druga sekcja i tak dalej. Dodatkowo podlewanie blokowane jest przy zadziałaniu czujnika deszczu podpiętego do wejścia integry.

Posiadam również własny system czasowy i dzielę zawory na strefy. Czy mogę wiedzieć, czy twoje programowanie z czujnikiem deszczu także odkłada jeden dzień?
    Zainstalowałem też czujnik deszczu i odłączam programowanie, ale nie mogę odłożyć programowania timera na jeden dzień.
    Czy byłeś w stanie to zdobyć?
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Mam czujnik deszczu Rain clik firmy Hunter, po wystąpieniu opadów blokuje wyjścia do elektrozaworów (funkcje logiczne w Integrze). Czujnik ten dosyć długo wysycha, także nie odkłada podlewania na jeden dzień, po prostu po wyschnięciu odblokowuje wyjścia elektrozaworów, przy całkowitym odsłonięciu przepływu powietrza (regulacja czujnika) czas wysychania to około 5-6 godzin.
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź. Prawdopodobnie mój czujnik jest w tym przypadku błędny. Nie pozostaje zamknięty przez długi czas i otwiera kontakt natychmiast po ustaniu deszczu. Myślałem, że jestem w stanie przesłać proste informacje o obszarze bez konieczności jego utrzymywania.
  • Poziom 11  
    hmm myśle ze gdybyś dołożył przekaźnik programowalny za 30zł to rozwiązałby twój temat. Mianowicie podanie impulsu z czujnika deszczu na przekaźnik programowalny wyzwoliłoby przybicie przekaźnika na 24h a tym samym zablokuje podlewanie na 24h. Rozwiązanie totalnie na szybko a jak chcesz centralą to rozwiązać to można byłoby również za pomocą timerów i dopiero wyjście sterowałoby wejściem od podlewania.