Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz multimedialny - Brak sygnału w telewizorze po podłączeniu odtwarzacza

Rych87 13 Lip 2017 19:40 1506 24
  • #1 13 Lip 2017 19:40
    Rych87
    Poziom 3  

Cześć, kupiłem jakiś czas temu chiński odtwarzacz multimedialny w celu odtwarzania przez niego multimediów na starym telewizorze. Niestety mam problemy z połączeniem go, a w dzisiejszych czasach panowie ze sklepów elektronicznych rozkładają ręce i w sumie się nie znają. Dlatego przychodzę tutaj z prośbą o pomoc.

Odtwarzacz to coś takiego jak w załączniku.

Jest na tym Android 4.4.2 z chyba jakąś nakładką. Po podłączeniu przez HDMI, odtwarzacz działa bez problemu. Podłączenie kabla AV (cinch - jack), który kupiłem osobno powoduje wyświetlenie "brak sygnału" (oczywiście pilotem telewizora zmieniam na odpowiednie połączenie). Testowałem to na dwóch telewizorach, które są wysokiej jakości i działają bez zarzutu. Szukałem w tym Androidzie po podłączeniu przez HDMI opcji uaktywnienia AV, jednak takiej nie znalazłem. Jedyna opcja to wyłączenie automatycznego wykrywania HDMI (cokolwiek to znaczy), jednak nic nie zmieniło. Podłączać cinche próbowałem na wszystkie możliwe sposoby.

Mierzyłem rezystencję miernikiem i odnosząc się do poniższego obrazka wartości zmieniają się przy następujących pomiarach.
    Odtwarzacz multimedialny - Brak sygnału w telewizorze po podłączeniu odtwarzacza[/url] w400.jpg
    (cinch) żółty - 4 (jack)
    (cinch) czerwony - 2 (jack)
    (cinch) biały - 3 (jack)
    (cinch) osłonka - 1 (jack)

Pytanie co dalej? Czy kabel może być walnięty (kupiłem nowy jakiś najtańszy)? Albo czy są różne standardy cinchów i ja mam zły? Jak tak to jak sprawdzić jaki powinienem mieć i gdzie kupić? Albo odtwarzacz jest problematyczny?

Z góry dzięki za pomoc.

0 24
  • Mitronik
  • #2 13 Lip 2017 21:00
    E8600
    Poziom 36  

Rych87 napisał:
    Testowałem to na dwóch telewizorach, które są wysokiej jakości i działają bez zarzutu

Znaczy, że na 2 tv ten kabel działa poprawnie?
    Do jakiego TV docelowo chcesz to podłączyć CRT? Podaj przybliżony model. Być może chodzi o ustawienie PAL lub NTSC albo ustawiona jest nieobsługiwana rozdzielczość ekranu.

0
  • #3 13 Lip 2017 21:13
    Rych87
    Poziom 3  

E8600 napisał:
    Znaczy, że na 2 tv ten kabel działa poprawnie?
    Do jakiego TV docelowo chcesz to podłączyć CRT? Podaj przybliżony model. Być może chodzi o ustawienie PAL lub NTSC albo ustawiona jest nieobsługiwana rozdzielczość ekranu.

Podłączenie odtwarzacza przez wejście AV nie działa w ogóle, w żadnym telewizorze. Docelowo chce to podłączyć do jakiegoś starego CRT na Scart (wiem, że będę potrzebował przejściówkę), ale aktualnie próbuję to przetestować na nowym Smart tv, oraz monitorze z funkcją tv, które mają wejścia cinch. I tutaj właśnie mam brak sygnału.

0
  • Mitronik
  • #4 13 Lip 2017 21:22
    E8600
    Poziom 36  

Rych87 napisał:
    aktualnie próbuję to przetestować na nowym Smart tv, oraz monitorze z funkcją tv, które mają wejścia cinch

Takie próby mogą być niewiele warte bo sprzęt cyfrowy jest bardziej wybredny na takie przejściówki. Próbuj na CRT nawet na kablach wpiętych pod SCART pod odpowiednie piny, które złączysz z wtykami chinch jeśli nie zadziała to winny kabel.
    Odtwarzacz multimedialny - Brak sygnału w telewizorze po podłączeniu odtwarzacza

0
  • #5 13 Lip 2017 21:33
    Rych87
    Poziom 3  

Czyli musiałbym rozdrutować cincha, i go powtykać w scarta na startym crt? Aktualnie nie mam pod ręką crt. Więc może zacznę od zakupu nowego kabla av? Czy może być tak, że video mam na 4 (czy moje pomiary jednoznaczenie na to wskazują?) i wtedy okazuje się, że kabel nie jest kompatybilny, bo potrzebuję kabla z video na 2? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2463521.html

0
  • #6 13 Lip 2017 21:52
    E8600
    Poziom 36  

Nie trzeba nic psuć można poprowadzić inne kable do pinów SCART a następnie połączyć je z wtyczkami chinch.

Rych87 napisał:
    [/url] w400.jpg
    (cinch) żółty - 4 (jack)
    (cinch) czerwony - 2 (jack)
    (cinch) biały - 3 (jack)
    (cinch) osłonka - 1 (jack)

Coś się nie pokrywa twój opis z oznaczeniem na obrazku. Kabel raczej ok jeśli ma przejścia ale masz racje są różne wersje.

0
  • #8 13 Lip 2017 22:03
    E8600
    Poziom 36  

Jeśli tak to wystarczy zamienić wtyczki białą lub czerwoną z żółtą miejscami i powinno działać bez kupowania/przerabiania kabla. :)
    Dokładnie, która zamienić wtyczka nie powiem bo namieszałeś w oznaczeniach, że sam się pogubiłem.

0
  • #9 13 Lip 2017 22:13
    Rych87
    Poziom 3  

No chyba nie do końca, tym bardziej, że w wątku zalinkowanym proponują szlifowanie wtyczki itd., żeby jakoś złapała sygnał (w tym wypadku normalnego kabla na ten nienormalny) itp. Więc chyba tak łatwo to nie działa. Jeżeli dobrze rozumiem to są to dwa różne standardy i ja właśnie natrafiłem na ten chiński, niekompatybilny z moim tv boxem.

0
  • #10 14 Lip 2017 14:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rych87 napisał:
    Jeżeli dobrze rozumiem to są to dwa różne standardy i ja właśnie natrafiłem na ten chiński, niekompatybilny z moim tv boxem.

Pytanie, jak w tym chińskim odtwarzaczu są wyprowadzona sygnały na minijacka - bez tego nic nie zrobisz.
    Schematu raczej :) nigdzie nie znajdziesz.

Najpewniejszym i najbardziej skutecznym sposobem uruchomienia tego jest konwerter sygnału z HDMI-AV.
    Lub zakupić jakiś mały telewizorek z HDMI.

0
  • #11 14 Lip 2017 20:27
    Rych87
    Poziom 3  

KOCUREK1970 napisał:
    Najpewniejszym i najbardziej skutecznym sposobem uruchomienia tego jest konwerter sygnału z HDMI-AV.
    Lub zakupić jakiś mały telewizorek z HDMI.

Pożyczył mi dzisiaj sprzedawca w elektronicznym kabel i to samo. Tutaj z kolei opór zółtego mam na 3... W moim mam na 4, a niby powinno być na 2... Ten standard to jakaś paranoja. Nie ma jakiejś konkretnej specyfikacji, że taki kabel musi być w dany sposób skonstruowany?

Zamówiłem jeszcze jeden kabel z Chin za grosze, który "1" miał krótszą, bo tak było pisane w innym wątku na elektrodzie, że te "chińskie"-niedziałające, mają dłuższą 1 na jacku. Ja się na tym kompletnie nie znam, więc tylko coś próbuję sobie dedukować.

Co do konwertera HDMI->Cinch, czy jak go kupię i kupię kable cinch na cinch (bo konwerter ma wyjście żeńskie cinch to mogę zakładać, że to cinch na cinch będzie mi śmigało czy tutaj znowu mogą się pojawić różne rodzaje tych kabli i znowu nie będzie działać?

0
  • #13 21 Lip 2017 19:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rych87 napisał:
    Kupiłem to co w drugim linku, taką puszkę konwerter za 40 zł z Chin i ....

A dodatkowe zasilanie do tego konwertera podłączyłeś?
    Port USB ma moc prądową tylko 500 mA i to może być za mało do jego prawidłowej pracy.
    Masz w domu jakiś zasilacz na USB mini 5V albo ładowarkę od telefonu - to zastosuj to.

Moderowany przez Mirek Z.:

Niecenzuralny post, do którego się odniosłeś, jest w koszu. :(

0
  • #14 21 Lip 2017 20:19
    Rych87
    Poziom 3  

Nie wiem co było niecenzuralnego w moim poprzednim poście. Zwrot "do diabła"...?

Co do zasilania to próbowałem podłączyć pod gniazdo usb w odtwarzaczu. A drugi wariant który testowałem to podłączyć do ładowarki z wejściem USB czyli
    Kontroler <-> micro usb <-> usb <-> ładowarka <-> gniazdko

Na ładowarce mam "output 5.0V, 500mA". Czyli może to być za mało? Mam szukać jakieś ładowarki mikro mocniejszej? Jakie parametry?

Dodano po 9 [minuty]:

https://www.youtube.com/watch?v=4BKSVcaxnjU

Takie pasy miałem przez chwilę. Tzn. pierw brak sygnału, później pasy, później chwilę działało, a później znowu brak sygnału.

0
  • #15 21 Lip 2017 21:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

KOCUREK1970 napisał:
    Moderowano przez Mirek Z.:

Niecenzuralny post, do którego się odniosłeś, jest w koszu.

Zauważyłem - ale to dało mi też do myślenia z tym zasilaniem, więc jakiś plus z postu Autora jest.
    Rych87 napisał:
    Nie wiem co było niecenzuralnego w moim poprzednim poście. Zwrot "do diabła"...?

W koszu na czerwono Mederator wskazał o jakie słowa idzie.
    Rych87 napisał:
    Na ładowarce mam "output 5.0V, 500mA". Czyli może to być za mało? Mam szukać jakieś ładowarki mikro mocniejszej? Jakie parametry?

5V 1A - co nie znaczy, że pomoże.

I kupiłeś to prosto z Chin czy z linku co wskazałem?

0
  • #16 21 Lip 2017 22:06
    Rych87
    Poziom 3  

Prosto z Chin, bo chciałem przyoszczędzić. Zapłaciłem coś koło 40 zł. Na szczęście Chińczyk mi dzisiaj zwrócił przez Paypal pieniądze nie chcąc zwrotu towaru. Więc chyba dobrze wiedzą co sprzedają.

Jaką mam gwarancję, że produkt w podanym linku to lepsza jakość? Poprzeglądałem sieć i widzę, że praktycznie wszystkie konwertery w cenie 40-80 zł to chińska taniocha.

Wracając do sedna, jak podłączyć usb pod stary telewizor? Jakbym na początku tak zapytał, to dostałbym pewnie odpowiedź, że kupić odtwarzacz z wejściem AV. Tani odtwarzacz się nie sprawdził. Konwerter też się nie sprawdził. Co dalej? Zakładałem, że to będzie niskobudżetowe rozwiązanie za maks. 100-150 zł. Jak miałbym kupić porządny markowy odtwarzacz to zapłaciłbym pewnie kilka stów, a w takim wypadku już można myśleć o nowy tv z wejściem usb.

Czy tak trudno o proste i tanie rozwiązanie?

0
  • #17 21 Lip 2017 22:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rych87 napisał:
    Więc chyba dobrze wiedzą co sprzedają.

Jak sam zauważyłeś, Chińczyk to tylko sprzedaje.
    Rych87 napisał:
    Jaką mam gwarancję, że produkt w podanym linku to lepsza jakość?

Żadnej, bo jest wiele czynników, że może zadziałać ale i nie musi.
    Przewaga - sam tam kupuję i nigdy mnie sklep nie zawiódł.
    Rych87 napisał:
    jak podłączyć usb pod stary telewizor?

Przez zewnętrzny zasilacz/ładowarkę (w ostateczności z samego playera, jeśli ma port USB).
    Rych87 napisał:
    Poprzeglądałem sieć i widzę, że praktycznie wszystkie konwertery w cenie 40-80 zł to chińska taniocha.

Ale co konkretnie kupujesz decyduje sam klient ;) .
    Rych87 napisał:
    Konwerter też się nie sprawdził. Co dalej?

Szukasz następnego konwertera - nikt nie powiedział, że się uda za pierwszym razem.
    Rych87 napisał:
    Czy tak trudno o proste i tanie rozwiązanie?

Właśnie takie zakupiłeś.

Nikt Ci na odległość nie powie: kup ten, ten zadziała.

Kup konwerter z pierwszego linka i dokładnie z TEGO sklepu (nie łaś się na oszczędności u Chińczyka).

0
  • #18 21 Lip 2017 22:53
    E8600
    Poziom 36  

Czemu kolega nie próbuje przerobić kabelka jack tylko bawi się w jakieś konwertery. To pewnie standard chiński jack co jest dłuższy lub krótszy od standardowego 4 pin. Czego to chiny nie wymyślą. :)
    Tutaj kolega znajdzie rozpiskę chińskich pinów jacka 4 pin. Link
    Proszę zwrócić uwagę co piszą koledzy o długości wtyczki jack należy go przedłużyć obcinając korpus wtyczki aby wszedł głębiej o 3mm.
    Najpierw bym spróbował podłączyć białą wtyczkę chinch z kabla z 1 postu do żółtego gniazda video w telewizorze (pozostałych wtyczek nie podłączać na razie tj. czerwonej i żółtej). Próbował już tego kolega bo już pisałem o zamianie wtyczek miejscami. Najpierw trzeba znaleźć wideo bo wiadomo, że pozostałe końcówki to audio.

Jeśli to nie poskutkuje to należy kabel przerobić wg opisu jeśli kolega nie ma pojęcia o lutowaniu to doradzam przeciąć kabelek w połowie i tam odnaleźć aż 6 żył i połączyć je prawidłowo. Jest to łatwiejsze dla "świeżaka" niż lutować przy samej wtyczce jack. :)

0
  • #19 22 Lip 2017 10:18
    Rych87
    Poziom 3  

E8600 napisał:
    Czemu kolega nie próbuje przerobić kabelka jack tylko bawi się w jakieś konwertery. To pewnie standard chiński jack co jest dłuższy lub krótszy od standardowego 4 pin. Czego to chiny nie wymyślą. :)
    Tutaj kolega znajdzie rozpiskę chińskich pinów jacka 4 pin. Link
    Proszę zwrócić uwagę co piszą koledzy o długości wtyczki jack należy go przedłużyć obcinając korpus wtyczki aby wszedł głębiej o 3mm.
    Najpierw bym spróbował podłączyć białą wtyczkę chinch z kabla z 1 postu do żółtego gniazda video w telewizorze (pozostałych wtyczek nie podłączać na razie tj. czerwonej i żółtej). Próbował już tego kolega bo już pisałem o zamianie wtyczek miejscami. Najpierw trzeba znaleźć wideo bo wiadomo, że pozostałe końcówki to audio.

Jeśli to nie poskutkuje to należy kabel przerobić wg opisu jeśli kolega nie ma pojęcia o lutowaniu to doradzam przeciąć kabelek w połowie i tam odnaleźć aż 6 żył i połączyć je prawidłowo. Jest to łatwiejsze dla "świeżaka" niż lutować przy samej wtyczce jack. :)

E8600, nie wiem czy Cie zrozumiałem, więc spróbuję jeszcze raz. Z tego co rozumiem to wejście jack w moim odtwarzaczu jest prawdopodobnie "chińskie" czyli potrzebuje do tego specjalnego "chińskiego" kabla. Jako, że prawdopodobnie mam "niechiński" kabel, brak u mnie sygnału. Czym różni się chiński kabel? Standardem połączeń elektrycznych oraz długością segmentu 1, tak? Aby mój "standardowy" kabel działał muszę pozmieniać połączenia (poprzez przecięcie kabla i lutowanie) oraz wydłużenie segmentu 1. Jestem w elektronice zielony, więc chce się upewnić czy dobrze zrozumiałem.

Co do połączeń elektrycznych, w linku który zamieściłeś wychodzi
    (1)ground|(2)audio|(3)audio|(4)video

A przecież ja takie połączenia mam (patrz pierwszy post). O ile oczywiście chodziło o mierzenie oporu, bo tym sposobem to sprawdziłem. Czy zostało więc tylko przedłużenie kabla i powinno działać? Ale jak mam przedłużyć korpus, jeżeli obetnę plastikowy korpus, to tam i tak jest pogrubienie metalu albo mówiąc inaczej, wtyczka pod korpusem jest szersza, więc i tak się "nie wydłuży".
    Dodano po 15 [minuty]:
    Ściągnąłem 3 mm osłonki. Wtyczka wygląda ta,k zaczynając od końca:
    4 - 3 - 2 - 1 (3mm) - "0" pierścień (1mm) - "-1" 2 mm wtyczki - "-2" dalszy ciąg wtyczki, ale przykryty inną osłonką i węższy

Czyli mógłbym zeszlifować segment 0 (pierścień). Tyle tylko, że przy segmencie -1 mam jakiś lut, więc takie szlifowanie pewnie zakończy się jej uszkodzeniem.

Mogę gdzieś kupić taką gotową wtyczkę i tylko podlutować kable? Czy co najlepiej zrobić?

0
  • #20 22 Lip 2017 10:32
    E8600
    Poziom 36  

Jeśli masz taki rozkład pinów to prawdopodobnie dekoder ma inne. Co do długości jack to najłatwiej sprawdzić otwierając obudowę dekodera i zobaczyć czy wtyk jest równy długości gniazda. Moja sugestia jest taka jeśli masz jakiegoś kolegę co jest mniej zielony z elektroniką to ogarnie temat przerobienia kabla za piwo. Przekaż mu tylko uzyskane podpowiedzi.

Dodano po 57 [sekundy]:

Jeśli masz taki rozkład pinów to prawdopodobnie dekoder ma inne. Co do długości jack to najłatwiej sprawdzić otwierając obudowę dekodera i zobaczyć czy wtyk jest równy długości gniazda. Moja sugestia jest taka jeśli masz jakiegoś kolegę co jest mniej zielony z elektroniką to ogarnie temat przerobienia kabla za piwo. Przekaż mu tylko uzyskane podpowiedzi.

0
  • #21 22 Lip 2017 11:18
    Rych87
    Poziom 3  

E8600 napisał:

Nie mam znajomych elektroników. Rozkręciłem odtwarzacz (już chciałem napisać "to g...") i mam taki widok
    https://s12.postimg.org/l0qyuliyl/jack.jpg

Brakuje około 2-3 mm do końca puszki. Czy sprawa jest jasna? Jednak mam kilka pytań.

Jeżeli rozkład pinów byłby inny a wtyczka dobrej długości, to kabel i tak by działał, tyle że video miałbym na innym kolorze? Czy jednak musi być jakiś specyficzny rozkład? Jak to teraz uruchomić? Będę próbował może dzisiaj spiłować pierścień, ale uszkodzenie jacka w tym wypadku oceniam na bardzo prawdopodobne (w sumie to nic nie da, bo za pierścieniem mam lut), więc muszę szukać innego rozwiązania. Czy mogę kupić jakiś długi jack bez pierścienia i przylutować końcówki? Albo można znajdę jakiś gotowy kabel?

0
  • #22 22 Lip 2017 12:41
    E8600
    Poziom 36  

Czyli jest jak pisałem chińczyki mają kompleks mniejszości i sobie przedłużyli "jacka" hehe.
    Wyjścia masz 3.
    1 najprostsze to obcięcie gniazda jack w zaznaczonym miejscu tak aby wszystkie piny się stykały (żyletka lub ostry nożyk do tapet).
    2 spiłowanie pierścienia na co sam wpadłeś.
    3 dokupienie odpowiedniego dłuższego jacka ale znając życie będzie to bardzo trudne.

Co do rozkładu pinów to najpierw należy sprawdzić czy obecny nie zadziała gdy piny się będą stykać. Do umieszczania zdjęcia wystarczy opcja dodaj zdjęcie nie trzeba wrzucać na zewnętrzne serwisy. :)

0
  • #23 22 Lip 2017 22:32
    Rych87
    Poziom 3  

1. Tutaj się trochę obawiałem, że obudowa będzie blokowała pierścień. Musiałbym ją wtedy podpiłować. W sumie nie wiem czy nie uszkodziłbym jeszcze gniazda, znając siebie.

2. To właśnie spróbowałem dzisiaj i nie jest to takie proste jak się wydaje. Po zrównaniu pierścienia pojawia się izolacja, bo izolacja nie idzie jakby jednolicie. Z reguły skończy się to wygięciem blaszki tak jak u mnie. I jack do wyrzucenia :). Ogólnie nie polecam, bo w jacku te blaszki to nie jakiś solidny metal. Ja przejechałem trzy razy małym pilnikiem do metalu i miałem wygiętą blaszkę. Jest to ogólnie mówiąc trudna sprawa.

3. Przeszukałem całe Allegro i Ebaya i nie znalazłem takich jacków. Na aliexpress się udało, jednak tam wcale one nie przeważają. Kupiłem dwa kable i 10 jacków asekuracyjnie z dłuższa końcówka (17 mm, normalna ma 15 mm do pierścienia). Kosztują grosze, chociaż są droższe niż klasyczne 4 pinowe. Miejmy nadzieję, że przesyłki dojdą i mam nadzieję, że moje przeboje się w końcu zakończą.

O, i nawet angielska Wikipedia coś o tym mówi.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Phone_connector_%28audio%29#Video

0
  • #24 26 Lip 2017 18:26
    Rych87
    Poziom 3  

Pochwalę się, że mam już kabel z dłuższą wtyczką i działa bezbłędnie :). Jedyny problem mam z przewijaniem filmów. Ta opcja w ogóle nie działa. Czy jest możliwe, że urządzenie tego w ogóle nie wspiera, a opcja jest na pilocie tylko "dla picu"? Czy może ma to jakiś związek z formatem filmu? Na szczęście mam dwa porty usb i bez problemu mogę podłączyć myszkę np. bez kabla, która świetnie działa.

Dzięki za pomoc!

0