Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hoover Hlsi 3000 - Pękający wężyk od wody doprowadzanej.

Nemesis100 13 Lip 2017 21:26 219 6
  • #1 13 Lip 2017 21:26
    Nemesis100
    Poziom 13  

Witam.
    Koledzy jak w temacie chodzi o zmywarkę hoover hlsi 3000 mam z nią taki problem iż przed wczoraj wylała mi wodę więc założyłem e to odpływ jak zawsze lubi pękać. Wczoraj rozebrałem i jakiesz było moje zdziwienie że to wężyk od wody doprowadzanej spadł, no cóż nie ma kłopotu założyłem poprawiłem obejmę i zmywarka wylądowała z powrotem pod blatem. Dzisiaj niestety ponowna powódź i znowu rozbiórka zmywarki i co znowu wężyk, więc zmiana obejmy na bardziej konkretną i pod blat zmywarka start i po krótkim czasie powódź. Ponownie rozebrałem i okazuje się iż wąż jest pęknięty, rozebrałem pojemnik na sól i płaszcz wodny i wydaje mi się iż jeden kanalik jak w niego dmucham jest jak by przytkany i chyba po prostu ciśnienie z wodociągu rozerwało ten wężyk. Teraz moje pytanie co może być przyczyną takiej sytuacji i ewentualnie poradźcie co jeszcze mógł bym sprawdzić.

0 6
  • #2 13 Lip 2017 21:37
    any56
    Poziom 39  

Czy kanalik jest przytkany, czy nie, to ciśnienie zewnętrzne nie powinno uszkodzić węża doprowadzającego. Wszystko wskazuje na to, że jest on niewłaściwej jakości.
    Jak wysoka jest zabudowa w okolicy? Wymusza to określone ciśnienia w instalacji...

0
  • #3 13 Lip 2017 21:45
    Nemesis100
    Poziom 13  

Zmywarka pracuje od kilku żeby nie napisać od kilkunastu lat i wszystko było dobrze zabudowa nie jest wysoka jest to wieś więc wszystko w normie na wodociągu mam założony reduktor tak pewnie na 5-6 bar. Uszkodzenie powstało w moim przeczuciu z powodu tego iż płaszcz jest przypchany i co jest błędem zmywarke mam podłączona pod wodę ciepłą a raczej teraz od 3 lat mam solary i woda jest gorąca. Jesteś w stanie powiedzieć mi czy dmuchając w te 3 wyloty płaszcza powinny dawać ten sam opór czy może jednak różne opory. W moim przypadku dwa wyloty są tak jak by drożne a przy jednym muszę użyć sporo więcej ciśnienia aby go przedmuchnąć.

0
  • #4 13 Lip 2017 21:53
    nares
    Specjalista AGD

Nemesis100 napisał:
    przy jednym muszę użyć sporo więcej ciśnienia aby go przedmuchnąć.

Płaszcz wodny zatkany - trza płukać odkamieniaczem.

0
  • #5 13 Lip 2017 22:10
    Nemesis100
    Poziom 13  

Witam, więc to już ustalone a mam też wyjęty na zewnątrz pojemnik na sól z takimi kuleczkami żywicy czy tam może się coś także zatkać czy tam nie szukać kłopotu. A jeżeli tak to jak to sprawdzić?.

0
  • #6 13 Lip 2017 22:18
    nares
    Specjalista AGD

Nemesis100 napisał:
    pojemnik na sól z takimi kuleczkami żywicy czy tam może się coś także zatkać czy tam nie szukać kłopotu.

Zostaw to w spokoju.

0
  • #7 13 Lip 2017 22:25
    Nemesis100
    Poziom 13  

Ok dzięki przeczyszczę i dam znać czy pomogło, tak dla potomności żeby było jak ktoś będzie miał ten sam kłopot.
    Pozdrawiam.

0