Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Amica FK321.4DF czy Lodówka Bosch KGN36VW25E - którą kupić?

Harmony 13 Jul 2017 22:22 4986 12
Bosch
    Harmony
    Level 9  
    Muszę kupić BIAŁĄ, lodówkę o głębokości do 61cm (przez całą ścianę biegnie rura odpływowa, więc i tak będzie wystawać od ściany na 67cm). Szukam od kilku miesięcy, latałam z miarką po sklepach jak oszołom - i teraz wybór padł na te dwa modele..... Fajne są też LG ale 190cm to za dużo pod moją górną szafkę - w grę wchodzi do 186cm (musi być dylatacja).
    Proszę o opinie na temat modeli podanych w tytule - czy ktoś mądry mi doradzi???
    W sumie byłam za Boschem ale dziś zobaczyłam Amicę i nawet mi się spodobała wizualnie, no i ma dużo większą zamrażarkę......
    Sprawa dość pilna!
    Doradźcie proszę.
  • Bosch
    maly_maly
    Level 17  
    Witam,
    Ja polecam lodówkę Boscha. Mam lodówkę Boscha od 5 lat i nic złego się z nią nie dzieje. Amicę miałem na wynajmowanym mieszkaniu i po 5-6 latach przestała chłodzić (ulotnił się czynnik chłodniczy).
    r103
    Level 31  
    Nu to poczekaj jeszcze rok żeby porównać obie :-)
  • Bosch
    jack63
    Level 43  
    maly_maly wrote:
    Mam lodówkę Boscha od 5 lat i nic złego się z nią nie dzieje.

I o czym to świadczy??? O niczym. Po prostu miałeś luck, bo polskie szczęście znaczy co innego.
    Bosch juz dawno zszedł na psy. Wystarczy obejrzeć lodówkę od tyłu. Z przodu Bosz, taki "amerykanski:, a z tyłu ciang cieng....
    Dzisiejsze lodówki, to badziew jakich mało. Jak wytrzymają dwa lata to sie trzeba cieszyć, że zepsuła się na gwarancji.
    Proponuję poszukać w np. Ikea lodówki z gwarancją (bez dopłat!) pięcioletnią i zapłacić nawet trochę więcej za gwarancję, którą daje Ikea niż dopłacać do tzw. przedłużenia gwarancji, czyli oszustwa.
    Harmony
    Level 9  
    Tak, "przedłużenia gwarancji" to naciąganie jakich mało.....
    Wszystko OK, mogę kupić w Ikea ale czy tam mają coś o niedużej głębokości.... ??? W sumie tam nie sprawdzałam :)
    Bosche są teraz produkowane w Rosji, ta Amica, którą sprawdzałam - nadal w Polsce....
    jack63
    Level 43  
    Harmony wrote:
    Bosche są teraz produkowane w Rosji, ta Amica, którą sprawdzałam - nadal w Polsce...

Powoli nieważne się staje to, gdzie jest coś produkowane. :cry: Ogólny zalew badziewia. Też byłem naiwny w kwestii pralek Gorenje, ale koledzy z forum wyprowadzili mnie z błędu...

Ofertę Ikea możesz sprawdzić wstępnie w internecie, ale potem i tak obejrzyj w realu.

Zwróć też uwagę na takie szczegóły jak:
    1. Wymiar głębokości oczywiście.
    2. Wielkość i umiejscowienie części mroźniczej dle ew. chłodziarko-zamrażarki, aby była dostosowana do Twoich potrzeb. Czyli np. była bardzo mała lub nie było jej wcale.
    3. Max prostota sterowania, bez wodotrysków, które się tylko psują.
    4. Lepiej aby nie był to nofrost. Bardziej podatne na awarie.
    5. Jak zechcesz się schylić, to zobacz producenta sprężarki. Unikaj chińczyków, choć czasami trudno ocenić bo się "przebierają".
    5. Długość kabla przyłączeniowego. Śmieszne, ale może być przykre jak nie sięgnie do gniazda bo producent zrobił "oszczędności, co bardzo źle o nim świadczy.
    Nie patrz na bzdety typu klasa AAAAA++++, to ściema.
    Harmony
    Level 9  
    Kupiłam Amicę - produkcja Chiny. Jutro przywiozą. Jak padnie poszukam innej - i tyle....
    Dam znać jak się spisuje po jakimś czasie.
    Szelągowska reklamowała Amice w swoich programach ;)
    Podobno dziś wszystko na jedno kopyto.... więc kopyto wybrałam tańsze!
    chrobot
    Level 15  
    Amica FK322 padła u mnie po 4 latach . czynnik uleciał.
    Novile
    Level 34  
    jack63 wrote:
    Bosch juz dawno zszedł na psy. Wystarczy obejrzeć lodówkę od tyłu. Z przodu Bosz, taki "amerykanski:, a z tyłu ciang cieng....
    I tu muszę się niestety z kolegą zgodzić. Dlaczego niestety? Bo właśnie dałem się naciągnąć firmie BOSCH na ponad 3 tyś. zł na lodówkę. Nie dość, że mi dostarczono ją z dwoma wgniotkami mimo fabrycznego opakowania( zakup w NEO24.pl - NIE POLECAM tego sklepu) to właśnie tak jest, jak kolega napisał. Desing jest fajny, kubatura super i wszystko cacy ale... agregat [/b]Jiaxipera[/b] , totalna Chińszczyzna. I poczytałem trochę, okazuje się, że od 2008 roku BOSCH pcha te chińskie śmiecio-agregaty do swoich urządzeń. Wcześniej dawali Danfossa a potem się znalazły oszczędności w Boschu. Ja akurat padłem ofiarą peryferii, bo nie miałem jak obejrzeć tego sprzętu w sklepie, zwyczajnie mieszkam na zadupiu i mimo, iż odwiedziłem 3 sklepy z AGD ( dwa oddziały Media Experta i NEONET) to w żadnym z tych sklepów( pewno nie uwierzycie, ale tak było) nie mieli ani jednej lodówki!!! Mieli same lodówko-zamrażarki, ale nie lodówki, Ja potrzebowałem samej lodówki. Po prostu handlują tym, co schodzi, czyli lodówko-zamrażarki i to najtańsze g.... typu LG, Beko,Samsung, Whirpool... Ja kupiłem BOSCH KSV36XL3P a miałem kupić tańszą, bo Gorenje robi fajne też, ale w domu się uparli, bo niby BOSCH to firma dobra. I teraz widzę jaka to dobra firma jak na chińskich podzespołach robi. I za Gorenje to trzeba dać 2 tyś a nie 3 tyś. Ja nie jestem skąpy, ale tu bym na pewno na tym skorzystał, tak samo jak bym Amicę kupił, bo na też 2 tyś kosztuje . Amicę jednak odrzuciłem ze względu na blachy, bo ona ma słabe blachy i zaraz bąble i ruda szaleje.Jednak w tej chwili uważam, że nie warto przepłacać za BOSCHA 50% skoro i tak jest China, to lepiej jednak nawet Amicę kupić, bo za 5 lat kolejny zakup będzie niestety. Nie wiem jak Liebherr teraz, ale kiedyś to był zaje...y sprzęt i na dobrych kawałkach, ale jeżeli i do Liebherra pchają już chińskie kawałki, to naprawdę cienko będzie z AGD.
    PanAGD
    Level 23  
    Novile wrote:
    Bo właśnie dałem się naciągnąć firmie BOSCH na ponad 3 tyś. zł na lodówkę. Nie dość, że mi dostarczono ją z dwoma wgniotkami mimo fabrycznego opakowania( zakup w NEO24.pl - NIE POLECAM tego sklepu) to właśnie tak jest, jak kolega pisze. Desing jest fajny, kubatura super i wszystko cacy ale... agregat [/b]Jiaxipera[/b] , totalna Chińszczyzna.

Nie bronię Boscha, ani żadnej innej firmy. Ale wgnioty to raczej nie wina Boscha, a dostawcy. Druga sprawa, chińskie agregaty są w większości lodówek. Danfossa już dawno nie widziałem...ostatnio chyba w Liebherze.
    Jiaxipera - chińczyk, to fakt. Ale kompresory klepie już długi czas, więc tragedii nie ma.
    jack63
    Level 43  
    PanAGD wrote:
    Druga sprawa, chińskie agregaty są w większości lodówek

Tak masz rację. Jednak świadczy to, że i reszta lodówki jest wykonana "oszczędnie". A może i cała przyjeżdża z Chin lub innego taniego miejsca?
    W każdym razie nie ma co płacić kilkaset zł za chińską nalepkę Bosch...
    PanAGD wrote:
    Danfossa już dawno nie widziałem...ostatnio chyba w Liebherze.

Chyba to było dawno..., bo Danfoss zaprzestał produkować sprężarki lodówkowe tak z 10 lat temu.
    PanAGD
    Level 23  
    jack63 wrote:
    Chyba to było dawno..., bo Danfoss zaprzestał produkować sprężarki lodówkowe tak z 10 lat temu.

Ach ten czas leci ;)