Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP530U3C - zawiasy, klapa itd.

Robinson74 13 Lip 2017 23:16 810 7
  • #1 13 Lip 2017 23:16
    Robinson74

Poziom 16  

No cóż, mój Samsung doczekał się awarii, która w tych modelach przydarzyła się już pewnie niejednemu - połamane zawiasy i popękana klapa.
    Wygląda na to, że jest problem z częściami w serwisach (a zakup nowych oryginalnych części w ogóle się nie opłaca).
    Czy są na forum może przedstawiciele serwisów, które miały do czynienia z taką usterką, mają części zamienne i podejmą się naprawy tego laptopa?
    Wszelkie porady także przyjmę z zadowoleniem.
    Dziękuję.
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 14 Lip 2017 08:48
    rtj71
    Spec od komputerów

Napisz do pana komplex serwis na facebooku, z tego co kojarzę około 350zł z wymianą klapy. Sam też to robiłem, sporo zabawy z ramką także nie polecam.

0
  • #3 14 Lip 2017 14:55
    Robinson74

Poziom 16  

Mrzezino? Wprawdzie to drugi koniec Polski, ale nie wykluczam wysyłki laptopa. :)

0
  • #4 27 Lip 2017 12:40
    gradek83
    Poziom 36  

Robinson74 napisał:
    Wszelkie porady także przyjmę z zadowoleniem.

Dopiero co wczoraj naprawiałem takiego Samsunga. Faktycznie te klapy padają jak muchy ceny sprawnych używanych klap zaczynają się od 150zł plus przesyłka a cena używanego sprzętu w granicach 300zł więc w ogóle nie opłacalny zakup nie biorąc pod uwagę to że poza klapą lubi się też z czasem przecierać jeden lub dwa przewody od anteny i kolejne 60zł.

Jeśli czujesz się na siłach i masz jakiekolwiek zdolności manualne nabyte w przedszkolu plus do tego kilka drobnych narzędzi to takie coś z palcem w... możesz sam sobie naprawić.

Rozkręcasz dolną obudowę odpinasz antenę od karty wi fi odpinasz dysk, złącze LVDS czyli to od matrycy po czym odkręcasz śruby mocujące zawiasy i oddzielasz klapę od reszty korpusu który odkładasz sobie na bok.

Teraz przy klapie masz z przodu cienką płaską naklejoną ramkę która musisz odkleić jeden ze sposobów to podważyć delikatnie czymś płaskim z wyczuciem i przewlec żyłkę następnie grzejąc suszarką do włosów delikatnie odklejać ramkę ( musisz się z tym liczyć że aluminiowa blaszka się jednak trochę powygina jeśli taśma klejąca się pozwija, poodkleja będziesz musiał zastąpić ją inną taśmą dwustronną im cieńsza tym lepiej. Po zdjęciu ramki odkręcasz matrycę i lekko wysuwasz ją ku górze po czym z tyłu masz złącze LVDS odklejasz wierzchnią taśmę tam naklejoną i będziesz miał tam taki metalowy uchwyt który odginasz i odpinasz złącze. Po zdjęciu matrycy zostaje ci goła klapa na dole będziesz miał tam taką listewkę wzdłuż przymocowaną na zatrzaski musisz ją odpiąć... Tak zdemontowana klapę masz gotową do naprawy.

Będziesz tam miał trzy śruby mocujące które trzymają zawias i oderwany plastikowy kawałek do którego te śruby będą przytwierdzone. odkręć te 3 śruby oderwany plastik przyłóż w miejsce oderwania i mając cienkie wiertło przewierć na wylot przez te 3 otwory dziurki przez aluminiową obudowę dobierz wiertło tak aby nie zjechać gwintu w nakrętkach wtopionych na stałe. Wykręcone śruby już się nie nadadzą będziesz musiał dokupić dłuższe z nakrętką podkładki mile widziane... Po dokręceniu i ewentualnym odcięciu zbytnio wystających śrub ( pamiętaj dokręcać z dopiętym zawiasem) możesz wzmocnić plastik blachą perforowaną odpowiednio dociętą ja używam do tego takiej z głośników starych nadaje się idealnie. Rozgrzana lutownicą lekko wtapia się ją a przez dziurki przedostaje się plastik zastygając robi solidne połączenie żaden klej to nie da rady. Zawiasów nie da się regulować są fabrycznie ustawione zbyt twardo jak na plastik. Oczywiście na zawias można dać parę kropel jakiegoś smaru oliwy ja dałem WD40. Tak przytwierdzony zawias będzie trzymał teraz poskładać wszystko do kupy i gotowe. Lekko wystające nakrętki zawsze można jakaś nakleją zaślepić.

Ale jeśli cię stać kup nową klapę czy tam używaną zamontuj i za jakiś czas znowu ci się złamie to jest wada konstrukcyjna lub wina użytkowania gdzie ludzie otwierając łapią za prawą krawędź przenoszą całą siłę na prawy zawias.

Samsung NP530U3C - zawiasy, klapa itd.

0
  • #5 28 Lip 2017 12:09
    Robinson74

Poziom 16  

Dzięki za info.
    Niestety w międzyczasie kupiłem już nową klapę z ramką (443zł) i zmontowałem z nieocenioną pomocą kumpla.
    Stara klapa wytrzymała 4 lata. Jeśli ta nowa padnie, to wtedy pewnie skorzystam z Twojego sposobu.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 28 Lip 2017 12:19
    gradek83
    Poziom 36  

NO ja to koledze za 40zł naprawiłem.. Oby służyła ci ta twoja jak najdłużej otwierając klapę łap za jej środek a nie z boku tak aby siły rozeszły się na oba zawiasy nie obciążając tego po prawej.

0
  • #7 28 Lip 2017 13:27
    Piotr160292
    Poziom 36  

Po cholerę chcesz pchać kasę w łapy kapitalistów? Przecież Laptopy Samsunga rozkręca się z plalcem w tyłku... Ja sam mojego ojca Samsunga na i5 Sandy Bridge rozkręciłem w około 30minut bez jakiejkolwiek pomocy... Rozebranie jest prosta jak budowa cepa - kładziesz gnoja na klapie, odkręcasz wszystkie widoczne od dołu śrubki, potem coś twardego i płaskiego w łapę, po obwodzie na styku góry z dołem wywalasz zaczepy i gotowe... Trzeba się tylko bardzo mocno dosadzić do nich, bo cholery jedne b. mocno trzymają, że aż momentami plastik się odgina, dlatego trzeba mocno a zarazem ostrożnie, żeby nic nie pękło.

0
  • #8 11 Gru 2017 20:53
    Robinson74

Poziom 16  

Dziękuję wszystkim za pomoc.

0