Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat panda 2 2006r - Brak swiatel postojowych pobór pradu błąd b1015 b1008

slawarek 14 Jul 2017 02:25 4281 2
    slawarek
    Level 16  
    Witam.
    Mam pandę z 2006r i nie ma światel postojowych, dodatkowo pobiera prąd podświetlenie pokręteł ogrzewania które działa cały czas. Fes wykazuje ze przełącznik kierownicy jest sprawny pozostałe tez. Błędy jakie boody rejestruje to b1015 błąd oświetlenia tablicy i b1008 sterowanie świateł przednich postojowych. Wysterowanie programem postojowych i tablicy nie jest mozliwe pozostalych elementow tak.Z ogledzin wynika ze Poprzedni meches pociął kable i podłaczyl przekaźnik na pozycyjne pewnie wymiekl. jak to poprawilem do fabryki posprawdzalem pobory prądu żarówek i są w normie nie ma przebić uplywow pradu na inne kable. Posprawdzalem moduł body i z wtyczki czarnej PM kabel (ten od oswietlenia pokretel ogrzewania ) czerwono żółty pin9 rozchodzi się na pozostałe wtyczki , przekaźniki są dobre nie maja zwarc. Miał ktoś taki problem? Nie mam schematu do świateł w pandzie wiec szukam w ciemno. Wymienić moduł ? W czy jeszcze szukać przyczyny?
    czareqpl
    Level 32  
    slawarek wrote:
    Mam pandę z 2006r i nie ma światel postojowych

Jak nie ma to nie ma... Trudno, pewnie taki model i tyle.

A tak na poważnie, to wyjmij przekaźnik sterujący postojówkami i ręcznie zewrzyj styk wykonawczy. Jeżeli zaświęcą żarówki to znaczy, że problem jest po stronie sterowania i ów kable sterujące trzeba prześwietlić.
    slawarek
    Level 16  
    Mam schemat i pokrywa się z tym co sprawdzilem .
    Komfort jest z kontrola obwodów wiec sterowanie odpada tym bardziej ze pisalem iz komputer widzi sygnały prawidłowo z przełączników. Myślę ze ważniejszy jest pobór prądu obwodu pokręteł nawiewu i komputer blokuje włączanie postojowek.
    Interesuje mnie na jakie obwody się rozchodzi z pinu 9 (czarna plaska wtyczka jako PM black )to podświetlanie bo tego juz schemat nie ma może ktoś ma taki kawałek schematu.
    Fiat panda 2 2006r - Brak swiatel postojowych pobór pradu błąd b1015 b1008