Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka spalinowa makita DCS 460

14 Lip 2017 10:17 2265 10
  • Poziom 25  
    Witajcie kol. mam taki problem, przytarło mi tłok i pierścień cylindra nie ruszyło, zamówiłem tłok, pierścień, i sworzeń w styczniu tego roku obecnie zabrałem się za montaż tego i wyszedł taki numer, tłok ten który był oryginalnie i ten nowy wymiary ma takie same jest ok. natomiast średnica sworznia na starym mam 10 mm a na nowym mam 9 mm, przejrzałem dokumentację tej pilarki i w katalogach wychodzi 9 mm. więc tłok jest w oryginale. piła ma 3 lata, nowa ze sklepu. więc mam pytanie co jest grane, czy to jakaś modyfikacja czemu u mnie jest grubszy sworzeń na tłoku, serwisy mówią że to niemożliwe tam średnica sworznia jest fi 9 jak to ogarnąć, pomyślałem założyć grubsze łożysko igiełkowe lecz takie nie występuje, spotkał się ktoś z podobnym problemem,

Grozi mi wymiana wału korbowego na 9-tke lecz czy jest sens
  • Poziom 39  
    Dobry zakład ślusarski zatulejuje główkę korbowodu pod średnicę 9mm. Może to zachwiać wyważenie układu korbowego dlatego warto porównać masę kompletu tłoka z osprzętem dla nowych i starych części.

Co do różnicy to albo trafiłeś na jakiś model przejściowy albo ktoś już grzebał w tym sprzęcie.
  • Poziom 25  
    Witaj kol. dzięki za zajnteresowanie wygląda na to że trafiłem na jakąś przejściówkę bo ma grubszy sworzeń tak jak by była jakaś wzmocniona co do majstrowania w niej była ze sklepu nowa z gwarancją, co do tuleji brałem to pod uwagę lecz kurczę wychodzi po pół mm na ściankę czy to nie za szczupło, i co najciekawsze ci do których dzwoniłem co je serwisują mówili że to pierwszy przypadek, co najgorsze w tym że w katalogach są części lecz nie ma wymiarów i tu makita mnie rozbroiła, zawsze uważałem że hilti i makita to debest , wiem że makita odkupiła licencję od dolmara chyba w tym kierunku pomyszkuję przecież z czegoś to musi pasować, producent raczej nie zrobił by kilku sztuk na próbę, pozostaje mi jeszcze kontakt z producentem
  • Poziom 34  
    ALIBABA I napisał:
    tłok ten który był oryginalnie i ten nowy wymiary ma takie same jest ok. natomiast średnica sworznia na starym mam 10 mm a na nowym mam 9 mm,
    ALIBABA I napisał:
    przejrzałem dokumentację tej pilarki i w katalogach wychodzi 9 mm. więc tłok jest w oryginale
    ALIBABA I napisał:
    piła ma 3 lata, nowa ze sklepu
    ALIBABA I napisał:
    mam pytanie co jest grane, czy to jakaś modyfikacja czemu u mnie jest grubszy sworzeń na tłoku, serwisy mówią że to niemożliwe tam średnica sworznia jest fi 9
    ALIBABA I napisał:
    ci do których dzwoniłem co je serwisują mówili że to pierwszy przypadek,
    A może to nie oryginał, tylko podróba. To że ze sklepu i z gwarancją to nie oznacza na 100% że oryginał, sklepy są prywatne nie państwowe. Oglądał ktoś z serwisu tą piłę? Ty nie jesteś ekspertem, i różnice między oryginałem a podróbą mogą być dla ciebie nieuchwytne. Zorientuj się jaki sworzeń jest w chińczykach przy tej średnicy tłoka.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 25  
    Te zamienniki mają sworznie 9 mm. Oryginał ma 10 mm. Witajcie kol i tu jest sedno tej sprawy
    tzn. wygląda na to że mam oryginał. Rycho T dużo mi pomogłeś a właściwie rozjaśniłeś sytuację walnąłem ci pomógł . teraz nie bardzo mam czas pomyszkuje jutro
  • Poziom 25  
    Witajcie kol. odświeżę temat
    E8600 napisał:
    Sprawa wyjaśniona znaleźć autoryzowany serwis i tam zamówić tłok.
    właśnie autoryzowany twierdził że to w katalogach nie występuje tam jest fi9 , mam ten tłok na fi 10 nie z serwisu jest identyczny co do jakości nie wiem czas pokaże , zastanawiam się zwiększyć dawkę oleju.
  • Poziom 25  
    Witajcie kol. Chciał bym ten temat zamknąć. Zamontowałem identyczny tłoczek na fi 10, nie z serwisu. Oni się pogubili. Piła chodzi jak wściekła. Parę godz. z przerwami, po około pół godz. chodziła na wolnych obrotach celem dotarcia i teraz sądzę że teraz mogę jej dać parę pieńków do podrapania. Na razie zwiększyłem dawkę oleju, ciut dymi na obrotach, to normalne. A tak a propo dlaczego padła? Mam wrażenie że moja druga połówka zrobiła skuchę z proporcją oleju? Wybaczyłem. Ona to mieszała. !

Ps. Powinienem ja to zrobić!
  • Poziom 2  
    Witam
    Dzisiaj wystąpił u mnie podobny problem. Chyba zatarłem piłę. Ma Pan jakieś schematy serwisowe bym mógł ją rozebrać i naprawić.
    Pozdrawiam
    Grzegorz
  • Poziom 25  
    A jeszcze kol. Grzegorz10000 żebym nie zapomniał odkręć tłumik i zerknij przez wydech na pierścień i gładź tłoka czy nie ma rys.