Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nbox BZZB 5800SX - Czy warto przerabiac go na Enigmę + kilka pytań

14 Lip 2017 11:01 4344 17
  • #1 14 Lip 2017 11:01
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 16 Lip 2017 14:12
    Darek.S
    Poziom 31  

Enigma w nboxie jak najbardziej ale niestety trzeba przyzwyczaić się do kilku niedomagań wynikających z faktu iż została zaimplementowana na starawy Hardware.
    Po pierwsze nie jest demonem szybkości. Taki VU przełącza kanały czy uruchamia się kilkakrotnie szybciej ( tez wyłączam na noc :D ). Do tego dochodzi przeładowanie funkcji czemu procesor /pamięć nie zawsze podoła co skutkuje zwyczajnie zwiechami. Szczególnie jak za szybko operuje się pilotem. Zanim sprzęt wykona jedna funkcje my już chcemy inną. Pamięć dekodera przy obecnym full wypasie jest obciążona w 97%. częstą wada jest to, że mamy głos a brak obrazu (jest OSD). Jest to właśnie objaw zapełnionej pamięci. Przeważnie pomaga usuniecie kilku bukietów ( i tak się ze wszystkich nie korzysta) i restart ale kilka razy musiałem wgrywać soft od nowa. To co napisałem to obserwacje BSLA. Jak się zachowują te z modchipem to nie wiem ale myślę, że podobnie. Co do nagrywania dwóch programów jednocześnie to nie mam jak sprawdzić ( mam jeden kabel - nigdy taka funkcja mi nie była potrzebna ) ale też myślę, że O.K. Na pewno da się nagrywać i jednocześnie odtwarzać już nagrany film.

0
  • #3 17 Lip 2017 08:01
    jurekk69
    Poziom 9  

Odnośnie dysków - miałem włożony 1TB i działał normalnie, problem jest tylko w tym, że płyta główna tunera nie dogaduje się z każdym dyskiem, trzeba to sprawdzać doświadczalnie.
    Jak najbardziej można nagrywać dwa programy z różnych transponderów, w tym samym czasie, ważna jest konfiguracją tunera i głowic.
    Odnośnie przełącznika diseq - działa bez problemów, mam ustawione co prawda tylko astrę i hotbird. Problemem może być sam przełącznik nie wszystkie działają prawidłowo, ale z bzzb w zasadzie działają wszystkie nawet unicable.

1
  • #4 17 Lip 2017 08:27
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 18 Lip 2017 12:20
    tom95
    Poziom 5  

Zamontowanie płytki modchipa w tunerze nie jest trudne ale czy dasz radę wgrac uboota Magus pod adres A0200000 w pamięci NOR jeśli ta metoda jest NP ? Inna mozliwość to przelutowanie pamięci NOR na taka z wgranymi ubootami.Nie jest to tak proste jak się wydaje i wymaga umiejętności lutowania układów BGA.
    Lepiej kupić gotową, przerobioną płytkę od BSLA -dużo lepiej działa niż przerobione modchipem z tunerów BZZB oraz nie ma problemu z oscamem.

1
  • #7 19 Lip 2017 06:57
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 19 Lip 2017 07:43
    charlee
    Poziom 17  

szpoak napisał:
    tom95 napisał:
    Lepiej kupić gotową, przerobioną płytkę od BSLA
    Wiem, ale jaka jest gwarancje że ten który zmieniał cpu i pamięci wiedział co robi?

W BSLA nie wymieniasz pamięci ani cpu, zmieniasz oprogramowanie płytą matką.
    Jest teraz jedna płyta BSLA na Alegro, Możesz też poszukać na forach sat.
    Nie rozumiem wzmianki odnośnie softu i znalezisk internetowych.

0
  • #9 19 Lip 2017 07:46
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 19 Lip 2017 08:14
    simhak
    Moderator - SAT

Bo tym wszystkim skończyły się BSLA na magazynie.
    Jak sprzedajesz ziemniaki to nie chwalisz kapusty.

0
  • #11 19 Lip 2017 09:08
    jurekk69
    Poziom 9  

Oj chyba nie do końca tak jest. Różnią się głowicą i to dość znacznie. BZZB na orginalnej głowicy obsługuje unicable a BSLA nie . Oprócz tego czułość BZZB jest lepsza.

0
  • #12 19 Lip 2017 09:34
    charlee
    Poziom 17  

Osobiście wolę nie grzebanego na płycie BSLA niż BZZB z wymienianym prockiem i pamięcią.
    Unicable nie używam więc się nie wypowiem, ale co do czułości to nie mam zastrzeżeń,na antenie 90 wszystko ładnie odbiera (Hot Bird i Astra). Użytkuję chyba 4 rok i jedynie kondensatory na głowicy i w sekcji zasilania wymieniłem.

0
  • #13 19 Lip 2017 09:37
    tom95
    Poziom 5  

Wystarczy tylko wyjąć starą oryginalną płytkę z BZZB i na jej miejsce włożyć przerobioną płytkę główną z BSLA i możemy kożystać zarówno z lepszej głowicy jak i chłodzenia dysku.
    Możliwa jest tez praca z przerobioną płytką główną z BSKA ale wtedy działa tylko jedna głowica nad gniazdem zasilania.
    Na All..o dostępne są też przerobione płytki główne BZZB z modchipem ale te z BSLA są lepsze.

0
  • #15 19 Lip 2017 12:31
    2920901
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 19 Lip 2017 12:50
    jurekk69
    Poziom 9  

Aby zaprogramować nbox'a musisz mieć już pamięć nand z uboot'em , czyli zostaje jtag i zworki albo przelutowywanie pamięci albo jeszcze płyta matka i kabelki . Taka trochę zabawa. Pamięć zaprogramowaną uboot'em można kupić.
    Jeżeli to będziesz już miał to wgrywasz enigmę lub neutriono przez usb. Zasadniczo neutriono chyba na dzień dzisiejszy ma lepsze wsparcie niż enigma.

0
  • Pomocny post
    #17 19 Lip 2017 13:05
    tom95
    Poziom 5  

Żeby samemu przeprogramowac nboxa z serii BZZB modchipem to:
    1.kupujemy zestaw jak niżej
    Pamięć i procesor modchipa już są zaprogramowane
    2.wylutowujemy oryginalna pamięć NOR i lutujemy pamięć z zestawu
    Tak to wygląda w bsla https://www.youtube.com/watch?v=8hVrIXYZhNw
    W BZZB nie ma kleju i jest łatwiej :)
    Na tym etapie można sprawdzić czy pamięć jest wlutowana poprawnie.Zakładamy zworkę między punkty A20 i 3,3V złącza debug, podłączamy wyświetlacz bez głowicy .po podaniu zasilania powinien zgłosić się uboot Magus.
    3.Lutujemy płytkę modchipa oraz kabelki do A20 i A19 oraz kabelek Reset
    4.Wgrywamy do pamięci Nand soft do tunerów z modchipem.
    5.Montujemy i testujemy tuner
    Gdy źle wlutujemy układ pamięci NOR zawsze możemy kupić drugi :)
    Płytka z modchipem po wlutowaniu jest tylko dla jednego tunera ponieważ wsad się paruje.Gdy chcemy zamontować płytkę do innego tunera bzzb trzeba wgrać "dziewiczy" wsad do procesorka w modchipie który leży tu http://upload.dvhk.to/file.php?id=13551

0
  • #18 01 Lut 2018 16:39
    rosia_kp
    Poziom 9  

tom95 napisał:
    Żeby samemu przeprogramowac nboxa z serii BZZB modchipem to:
    1.kupujemy zestaw jak niżej
    Pamięć i procesor modchipa już są zaprogramowane
    2.wylutowujemy oryginalna pamięć NOR i lutujemy pamięć z zestawu
    Tak to wygląda w bsla https://www.youtube.com/watch?v=8hVrIXYZhNw
    W BZZB nie ma kleju i jest łatwiej :)
    Na tym etapie można sprawdzić czy pamięć jest wlutowana poprawnie.Zakładamy zworkę między punkty A20 i 3,3V złącza debug, podłączamy wyświetlacz bez głowicy .po podaniu zasilania powinien zgłosić się uboot Magus.
    3.Lutujemy płytkę modchipa oraz kabelki do A20 i A19 oraz kabelek Reset
    4.Wgrywamy do pamięci Nand soft do tunerów z modchipem.
    5.Montujemy i testujemy tuner
    Gdy źle wlutujemy układ pamięci NOR zawsze możemy kupić drugi :)
    Płytka z modchipem po wlutowaniu jest tylko dla jednego tunera ponieważ wsad się paruje.Gdy chcemy zamontować płytkę do innego tunera bzzb trzeba wgrać "dziewiczy" wsad do procesorka w modchipie który leży tu http://upload.dvhk.to/file.php?id=13551

Witam odświeże temat a w jaki sposób wgrac ten wsad do modchpa?

0