Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka MASTERCOOK PFD-113P

01 Sie 2005 15:02 6699 22
  • Poziom 11  
    Mam pytanie odnośnie tej pralki , z czego jest wykonany zbiornik tej pralki ? ,
    (bęben jest ze stali nierdzewnej natomiast korpus z blachy ocynkowanej tyle się dowiedziałem )
    Interesuje się tym ponieważ przymierzam się do zakupu . pozdr......
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    właśnie wyrzuciłem starą pralkę ze względu na skorodowany zbiornik , i nie chcę się wpakować w pralkę ze zbiornikiem ze zwykłej blachy , więc muszę poczekać na opinie kogoś , kto wie jaki w tym modelu występuje ?. pozdrawiam
  • Poziom 11  
    jeszcze do wczoraj miałem zamiar kupić ELECTROLUXA EWF 805 ,
    ale jak zobaczyłem posty odnośnie części zamiennych
    między innymi ( moduł sterowania Electrolux - 500 - 1500 pln ) do tej marki to zgłupiałem , nie będzie mnie na to stać żeby naprawić a gdyby nawet , to cena odpowiada nowej pralce .
  • Admin grupy AGD
    dero12 napisał:
    między innymi ( moduł sterowania Electrolux - 500 - 1500 pln ) do tej marki to zgłupiałem , nie będzie mnie na to stać żeby naprawić a gdyby nawet , to cena odpowiada nowej pralce .

Z tym 1500 pln, to komuś chyba pomyliły się zera :D.
  • Admin grupy AGD
    dero12 napisał:
    to właściwie jak jest z tymi częściami zamiennymi do ELECTROLUXA EWF 805 , może ktoś poda kilka cen najczęściej psujących się cześci , aby rozwiać wątpliwości

Wpadają "staniki", guziki, kasa (monety w pompę); a tak nic się nie dzieje...
    Pozdro.

PS. Pralka ta oparta jest o stare i niezawodne rozwiązania- lata 80-te- obudowa, z dodatkiem elektroniki, która raczej rzadko wysiada. A jak chcesz kupić pralę tanią i niezawodną..., to tylko wspomnienia starych babć (z lat 70-tych- do dzis chodzą- oczywiście pralki) :D

PS1. No, niestety nie ten materiał co kiedyś... :cry: :wink:

PS2. Kupisz taniej (mastercoś)- niekoniecznie- przekonasz się na raty, że ilość napraw= a po co mi tanie części zamiennne.

Wniosek: lepiej kupić ELECTROLUXA
  • Admin grupy AGD
    dero12 napisał:

czy jest inna możliwość kupienia części poza serwisem ??

A po co martwić się na zapas?
    Zawsze istnieje możliwość zapytania (jak się zepsuje) na www.elektroda.pl :D
  • Poziom 16  
    Mastercook super wybór !
    Pięć a może cztery lata i ze zbiornika zrobi się jajo i oczywiście będzie woda płynąć z pod uszczelki płaszcza . Taka cena , taki zbiornik , takie gó.... . Dobra reklama w telewizji mózgi pierze ludziom i wszystko w temacie !!!
  • Poziom 16  
    skryn napisał:

No nie wiem, są takie ceny, zależnie od modelu, pracowałem w serwisie gwarancyjnym Electroluxa to wiem, najdroższe części zamienne, oczywiście porównując modele tej samej klasy.
    A Mastercook fakt jakość słaba, ale cena zakupu i części niska.
    Zastanówcie się czy warto kupować drogi ( 3000 pln) sprzęt co 5-10 lat, czy lepiej tańczy ( 1100 pln ) co 3-5 lat?????????????? :|

Dodano po 10 [minuty]:

skryn napisał:
    .................... a tak nic się nie dzieje........

PS. Pralka ta oparta jest o stare i niezawodne rozwiązania- lata 80-te- obudowa, z dodatkiem elektroniki, która raczej rzadko wysiada.

NO NIE
    "nic się nie dzieje" ?????????
    ŚMIECH :D
    "elektronika rzadko wysiada" - co to znaczy rzadko, jak walnie program za 800 pln po 2,5 roku totylko siąść i płakać
    "lepiej ELECTROLUXA" - :?: znowu ŚMIECH
    skąd te wnioski ?????????????????? :cry:
    to już lepiej Mastercook-a :cry:
  • Poziom 11  
    w tej chwili , mam taki kocioł w głowie że zaczynam żałować że wyrzuciłem starego Polara Bio z 1983r z przegnitym zbiornikiem mogłem powstawiać łaty u blacharza i mieć spokojną głowę że mam w domu starą ,brzydką ale dobrą pralkę :cry:

Ps. A czy pralka BOSCH WFC 2067 PL jest lepsza od Electroluxa 805 ?
    jest droższa o 150,00 zł .

Pralka MASTERCOOK PFD-113P
  • Poziom 16  
    Ja niestety Bosh-y nie naprawiałem, więc się nie wypowiem a moje zdanie na temat Grupy Electrolux już znasz.
    Dobra rada nie kupuj sprzętu z bajerami- typu 1800 obr/min lub suszarka - bo i tak z wiekszości się nie korzysta a cena rośnie. Lepiej kupić sprzęt średniej/niższej klasy niż super bajer.
    Pozdrowienia i owocnych poszukiwań Piotr
  • Admin grupy AGD
    noman1 napisał:
    skryn napisał:

No nie wiem, są takie ceny, zależnie od modelu, pracowałem w serwisie gwarancyjnym Electroluxa to wiem, najdroższe części zamienne, oczywiście porównując modele tej samej klasy.
    A Mastercook fakt jakość słaba, ale cena zakupu i części niska.
    Zastanówcie się czy warto kupować drogi ( 3000 pln) sprzęt co 5-10 lat, czy lepiej tańczy ( 1100 pln ) co 3-5 lat?????????????? :|

Dodano po 10 [minuty]:

skryn napisał:
    .................... a tak nic się nie dzieje........

PS. Pralka ta oparta jest o stare i niezawodne rozwiązania- lata 80-te- obudowa, z dodatkiem elektroniki, która raczej rzadko wysiada.

NO NIE
    "nic się nie dzieje" ?????????
    ŚMIECH :D
    "elektronika rzadko wysiada" - co to znaczy rzadko, jak walnie program za 800 pln po 2,5 roku totylko siąść i płakać
    "lepiej ELECTROLUXA" - :?: znowu ŚMIECH
    skąd te wnioski ?????????????????? :cry:
    to już lepiej Mastercook-a :cry:

:arrow:noman1
    A skąd Tyś się urwał? Wskaż mi palcem, w którym modelu pralki ELECTROLUXA moduł kosztuje 1500PLN (wliczając w to najnowsze)!!?
    To raz.

Dwa:
    Skąd te wnioski? Ano z tego, że ardo, bosche- dzisiejsze; i inne łerpule (nie wspominając o mastercośtam), to dopiero porażka pod względem awaryjności
    W ELECTROLUX nie ma o tym mowy.

PS.Ogólnie wszystko, co nosi datę 2002, to g...no

:arrow:dero12
    Kup sobie MIELE np. z 1990 roku. Gwarantuję (jeżeli rzeźnik nie miał jej w rękach), że pochodzi co najmniej drugie tyle, co nowa prala, a kupę forsy będziesz miał w kieszeni i na wczasy wystarczy... :D
  • Poziom 16  
    Okey Skryn, wskazuję palcem moduł elektroniki EWM 3000 do Lav 88840 (AEG) 870,00 pln netto dla serwisu, dolicz marżę i Vat to będzie lekko 1.500,00 pln.
    Starczy. :D !!!
    I owszem Electrolux może mniej się psuje od Mastercooka ale jak już padnie to części ze 3 razy droższe i długo trzeba czekać bo serwis (z regóły) nie ma na półce bo drogie i sprzęt o wiele mniej spotykany niż np. Whirpoola.
    Poza tym nie będę się sprzeczał, wiem swoje bo pracowałem w gwarancyjnym serwisie i jak już pisałem wolna wola każdego, co kupuje.

Tylko nie pisz że Electrolux najlepszy i się nie psuje, bo wszyscy wiemy że nie ma sprzętu który się nie psuje, kwastia tylko ceny i dostępności części.
    To również dotyczy MIELE!!!!! :cry:
  • Poziom 11  
    Decyzja podjęta , wybór padł na BOSCH WFC 2067 PL (1499zł )
    ( żona nie chce używanej ) i nich się dzieje co chce .
    A swoją drogą szukałem w necie rankingu pralek i nic nie znalazłem , coś takiego ułatwiło by wybór.
  • Poziom 16  
    dero12 napisał:
    Decyzja podjęta , wybór padł na BOSCH WFC 2067 (1499zł )
    ( żona nie chce używanej ) i nich się dzieje co chce .
    A swoją drogą szukałem w necie rankingu pralek i nic nie znalazłem , coś takiego ułatwiło by wybór.

I słusznie jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, he ,he ,he , :D
    Rankingu nie ma, bo komu miałoby na min zależeć, producentom??????? :| :|
    Tylko serwisant ( zaufany ) mógłby Ci pomóc.
    No i temat zamknięty ( SKRYN ) ?? :D
  • Admin grupy AGD
    noman1 napisał:
    wskazuję palcem moduł elektroniki EWM 3000 do Lav 88840 (AEG) 870,00 pln netto dla serwisu, dolicz marżę i Vat to będzie lekko 1.500,00 pln.
    Starczy. :D !!!

Miałeś wskazać cenę modułu ELECTROLUXA, a nie A$EG :D.
    To jak? Wskażesz?
    :?:

dero12 napisał:
  • Poziom 16  
    Pralka EWF 1445 - moduł panelu+LCD EWM2000EVO - 600,00 pln, moduł skonfig EWM2000EVO do EWF1445- 350,00 pln są to ceny netto dla serwisu (podaję z dokumentacji serwisowej ), jak wiadomo (sic :| ) serwisy potrafią narzucić marżę 50-100% więc..................
    Przy błędzie chyba E93 serwisówka podaje moduł elektroniczny lub panel sterowania i co ........... trzeba do wróżki chyba :idea:
    Chodziło mi tylko że nie można ludziom "nie z branży" pisać że jakiś sprzęt się nie psuje i coś jest najlepsze ( dot. również MIELE ) bo wszystko się psuje i są gorsze i lepsze modele ( ale jesteś - chyba - serwisantem to wiesz ).
    Ja jakiś czas nie pracuję w serwisie a z Grupą Electroluxa było zawsze najgorzej :cry:
  • Poziom 10  
    hahaha

Czytam te wywody i nie mogę przestać się śmiać.

Mastercoocka PFD-113 mam od 2004 roku.
    Pralka 2x "sama" się zalała (10 lat temu) - zapomniałem węża, odpływowego, który wisiał nad nią włożyć do wanny. Pojawiły się błędy falownika - elektronika wyschła i wszystko do dziś jest ok.
    Z samej pompy to już chyba ze 100 zł drobnych wyciągnąłem.
    Pralka chodzi 10 lat i ma gdzieś wasze trafne opinie.

Po co to piszę? - po to, by potencjalni nabywcy nie słuchali sfrustrowanej konkurencji.

Jedna wypowiedź jest trafna - bajery w pralce nie piorą, nie ma sensu do nich dopłacać. Sama energooszczędność już wystarczy.