Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp z-810/xerox xc-811 przetwornica

01 Sie 2005 15:15 966 4
  • Specjalista - kserokopiarki
    Witam fachowców
    Mam następujący problem w kopiarce xerox xc 811. Po załączeniu zasilania kopiarka próbuje się włączyć, po czym się wyłącza, i tak w kółko. Czasami zaskoczy ale wtedy na wtyświetlaczu wszystkie wskażniki działają prawidłowo, tylko pulsują bardzo szybko. W momencie robienia kopii to pulsowanie zanika, albo znowu się wyłącza i próbuje się włączyć Domyślam się że problem jest w przetwornicy, już kilka razy miałem do czynienia z awarią tego modułu, ale nigdy nie było tak dziwnych objawów. Proszę o pomoc. Które elementy w przetwornicy mogą odpowiadać za taki stan rzeczy, wymieniłem główny element mocy (STR) i nic to nie dało. Nadmieniam, że zostały sprawdzone wszystkie włączniki, styki, oraz przelutowałem płytę przetwornicy i tą podłużną AC.
    Liczę na wszelkie sugestie, pozdrawiam horse
  • Poziom 11  
    A próbowałeś Waść zacząć od wyłącznika sieciowego? - może być nadpalony :)
    Dziękuję za odzew, ale wszystkie włączniki, oznacza między innymi sieciowy, i od tego właśnie zacząłem, ponieważ znam troszkę ten model, i wiem, że włączniki sieciowe się nadpalają. Właściwie to byłem pewien, że to to, ale niestety nie było żadnej poprawy, mimo iż faktycznie styki w włączniku były nieźle zjarane.
    pozdrawiam horse
  • Poziom 15  
    witam, najlepiej podstawić zasilacz (jakiś z demontażu). Przetwornice na STR'ach są raczej trudne w naprawie a z uwagi na częstotliwość pracy zamie to raczej tylko niepotrezbnie czas, który nie przełoży się na pieniążki. przyczyn może być wiele ale szukaj raczej po stronie wtórnej- tzw. próbkowanie znane mi z napraw RtV- przeciążenie po stronie wtórnej.
    Robiłem zasilacze w Xerox'ach- bez oscyloskopu ani rusz...
    Myślę, żę znalazłbym taki zasilacz z sharpa z 810 - na podmiankę tylko.
    pozdrawiam
    Dzięki za odzew, poradziłem sobie. Metoda prób i błędów, po prostu zacząłę wymieniać wszystkie pojemności i w końcu trafiłem.
    pozdro horse