Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wirus w modemie huawei lte

pomozmiBOGwynagrodzi 14 Lip 2017 15:27 636 11
  • #1 14 Lip 2017 15:27
    pomozmiBOGwynagrodzi
    Poziom 3  

Zacznę od tego, że około 2 lat temu pojawił się wirus na moim komputerze Win32/Sality, skradziono mi 2 konta oraz 2 e-maile. Problem w tym, że ten wirus przetrwał do dziś i wykrada dane. Instalowałem windowsa od nowa kilka razy i to nic nie pomaga, więc kupiłem nowy dysk bo myślałem że to siedzi gdzieś "głębiej w dysku" jednak to nic nie pomogło nadal ma nade mną kontrole. Czytałem, że przedostaje się do routerów więc robiłem też upgrade routera jednak to tez nic nie dało. Mam router z wejściem na usb modem, więc myślę, że on siedzi gdzieś w modemie huawei od internetu lub uefi. Robiłem też upgrade uefi ale też nic nie dało. Proszę o pomoc
    Logi w załączniku, dodałem też z ZHPCleaner.

0 11
  • #2 14 Lip 2017 16:09
    Kolobos
    Spec od komputerów

Sality nie kradnie danych, jedynie infekuje pliki.

Nie infekuje tez uefi, tym bardziej modemu.

Musiałeś mieć wcześniej jeszcze inne infekcje.

Jeżeli po przeskanowaniu wszystkiego antywirus nie wykrywa sality to nie masz tego wirusa.

0
  • #3 14 Lip 2017 17:01
    pomozmiBOGwynagrodzi
    Poziom 3  

Możliwe, że to inna infekcja lecz nie mam tego na komputerze bo jak pisałem kupiłem nowy dysk i to nic nie dało.

0
  • #4 14 Lip 2017 17:13
    Kolobos
    Spec od komputerów

Skoro nie ma infekcji to jaki masz problem?

Juz nie raz widzialem uzytkownikow, ktorzy ciagle byli infekowani, szpiegowani, zawsze dzialo sie to tylko w ich glowach.
    Tym bardziej, ze piszesz o tym, ze infekcja ma nad Toba kontrole, a nie nad komputerem...

0
  • #5 14 Lip 2017 17:18
    pomozmiBOGwynagrodzi
    Poziom 3  

Nie ma infekcji na komputerze bo żaden antywirus nic nie pokazuje pozatym jest zainstalowany nowy windows to nie ma co pokazywać. Więc musi być to gdzieś w sieci routerze/modemie lub biosie. Jeśli masz pisać, że dzieje się to mojej głowie to dziękuje ci za taką pomoc.

0
  • #6 14 Lip 2017 17:50
    Kolobos
    Spec od komputerów

Co innego mam Ci napisać? W logach nie ma śladu infekcji, do tego masz nowy system, dysk i jak sam piszesz antywirus niczego nie wykrywa.

Masz modem GSM, wiec po co Ci jeszcze router? Jesteś dodatkowo w sieci LAN?

0
  • #7 14 Lip 2017 19:07
    pomozmiBOGwynagrodzi
    Poziom 3  

Mam modem gsm dostałem wraz z routerem. Router mi po to żeby mieć wifi w telefonie, nie jestem w sieci LAN.

0
  • #8 14 Lip 2017 19:13
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie masz sieci LAN, wiec można wykluczyć, że ktoś podsłuchał hasła itp. W logach nie ma śladu infekcji, antywirus nic nie wykrywa, wszystko masz nowe.

W takim razie jaki masz problem? Pomijam jakieś wymyślone infekcje, których nie ma.

0
  • #9 14 Lip 2017 20:35
    pomozmiBOGwynagrodzi
    Poziom 3  

Miałem zawsze podłączony pod LAN ale wczoraj odłączyłem kompletnie ten router zresztą jak podłącze sam modem to dalej wykrada dane, to nie są żadne hasła itp. nie ważne jakie. Widzę, że pomocy tutaj nie uzyskam.

0
  • #10 14 Lip 2017 23:34
    Kolobos
    Spec od komputerów

Jakie dane? Skąd to wiesz?

Myślę, ze potrzebujesz specjalistycznej pomocy, nie koniecznie związanej z komputerem, nie pisze tego złośliwie.

1
  • #11 14 Lip 2017 23:57
    pomozmiBOGwynagrodzi
    Poziom 3  

Czytałem na forum cyt. "Niektóre warianty Sality potrafią wykradać poufne dane oraz loginy i hasła do serwisów online" cyt. "Sality tworzy plik autorun.inf w katalogu głównym każdego dysku. Umożliwia to zakażenie dysków pamięci przenośnych i ułatwia rozprzestrzenienia, poprzez dopis uruchomienia wirusa do pliku startowego. Zainfekowany pendrive zaraża zdrowy komputer, do którego jest podpięty" Miałem sality 2 lata temu więc pewnie zaraził jakimś cudem modem w którym jest plik autorun.inf, wymienie jutro modem i wtedy zobaczę. Podłączyłem modem do starego lapka włączyłem neta i też wykradał te dane. Żegnam

0