Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane Coupe I - Podłączenie przycisku szyby

natan1985bytom 14 Jul 2017 16:57 2391 2
 • #1
  natan1985bytom
  Level 12  
  Witam, w moim autku trochę popalił się moduł ucbic. Dotknęło to także szyby pasażera. Mam szesciopinowy przycisk i z racji tego że moduł padł nie mogę dojść co do czego. Pytanie mam takie czy da się podłączyć ten przycisk do silnika szyby, biorąc plus i minus z instalacji lub aku. Nie mam pojęcia co w tej instalacji odpowiada za zmianę polaryzacji. Poradzicie coś ? Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  g107r
  Level 40  
  Na podobnym zrobiłem u siebie sterowanie szybą, także pewnie się da. Polaryzację zmienia przełącznik, lub przekaźniki sterowane tym przełącznikiem, przekaźniki stosuje się do automatyki szyb i odciążenia styków przełącznika - także wszystko może rozbijać się o wytrzymałość styków przełącznika.
  Renault Megane Coupe I - Podłączenie przycisku szyby
  Jakiś 6-pin z przednich drzwi.
  3 i 5 łączysz do plusa, na 4 masa. Silnik 2 i 6.
  Plus daj na razie przez swoją żarówkę, poklikaj przełącznikiem -w przypadku błędnego schematu pinów żarówka zadziała jako bezpiecznik, zaświeci. Z którejś strony musisz liczyć piny 1,2,3...
  Następnie, zamiast silnika również żarówka, prawidłowe podłączenie uruchomi silnik/żarówkę - suma sumarum będą słabiej świecić się obie żarówki szeregowo połączone do zasilania.
  Rozumiesz przekaz ? Schemat ?
  Jakoś dojdziesz, ja uruchomiłem swój jakiś tam przełącznik od vw ? i szybę metodą prób i błędów, choć można wykorzystać miernik.
 • #3
  natan1985bytom
  Level 12  
  Dziękuję Ci bardzo kolego. Szyba już chodzi dzięki tobie. Okazalo się że nie było plusa. Dzięki i pozdrawiam