Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opinie na temat alarmow exus

marekG 01 Sie 2005 15:24 11775 31
  • #1 01 Sie 2005 15:24
    marekG
    Poziom 10  

witam.
    czy macie jakies doswiadczenia z alarmami exus?
    malo jest o nich informacji w sieci... nawet na elektrodzie.

jaki alarm kupic exus v10 czy elita pro/mini??

0 29
  • #3 03 Sie 2005 09:47
    zovip
    Poziom 13  

Jak to na forum zdania sa podzielone....
    Posiadam EXUS V3100, jest to najwyzszy model tej firmy i jestem zaje..zadowolony....Nie bede rozwazal, ktory ma lepsze funkcje , bo wszystkie alarmy maja podobne. Osobiscie wybierajac marke produktu patrze rowniez na to co reprezentuje soba firma, ktora go produkuje...Przegladajac strone exus'a upewnilem sie ze jest to naprawde powazna i szybko rozwijajaca sie firma. Wole identyfikowac sie z firma , ktora aspiruje do bycia "mercedesem" w swojej branzy. Nie wspomne, ze ceny maja przystepne....

0
  • #4 03 Sie 2005 12:42
    ziomal
    Poziom 14  

Polecam autoalarm EXUS V3100 Control!!!!!!!!
    Stabilna niezawodna praca!!!
    Prosta obsługa!!!
    Funkcjonalne oprogramowanie!!!!!!!!
    Bezawaryjna eksploatacja!!!!!!!!!
    Solidne wykonanie!!!!!!!
    Gwarancja producenta!!!!
    Przystępna cena!!!!!

0
  • #5 15 Sie 2005 22:33
    janusz_lewandowski
    Poziom 11  

Witam wszystkich, Jestem Przekonany że ci którzy wybrali właśnie tą firmę doszli do wnioski że właściwie wybrali i zapewniam że będą zadowoleni i jednocześnie informuję że wszelakie informacje na temat tych alarmów są dostępne pod num tel 696 880 225 lub e-mailem janusz_lewandowski(malpa)o2.pl

0
  • #6 26 Wrz 2005 20:14
    asek22
    Poziom 11  

czy montaz tego alarmu daje jakies znizki w ubezpieczeniu???

0
  • #7 26 Wrz 2005 22:47
    janusz_lewandowski
    Poziom 11  

Tak, alarmy Exus są na liście PZU, i mieszczę sie w klasie STD z wykazu urządzeń zabezpieczających pojazdy przed kradzieżą z dnia 15,07,2005.

0
  • #8 27 Wrz 2005 01:03
    serw
    Poziom 12  

zovip napisał:
    ...Posiadam EXUS V3100, jest to najwyzszy model tej firmy i jestem zaje..zadowolony...

Ja wygląda w nim sterowanie elektr. szybami?
    - domyka zawsze jak zamykasz auto ? razem z centralnym? (jednym klawiszem)
    - czy treba użyć drugiego przycisku ? by zamknąć auto i domknąć szyby ...

0
  • #9 27 Wrz 2005 09:32
    ziomal
    Poziom 14  

Szybami w tym systemie mozesz sterowac na dwa sposoby, przy czym musisz najpierw kupic moduł domykania szyb: 1. wyzwalanie modułu podłączasz pod centralny zamek i domykasz szyby za kazdym razem kiedy zasmykasz samochod. 2. podpinasz wyzwalanie modulu pod kanal dodatkowy i masz kontrole domykania szyb.

0
  • #10 27 Wrz 2005 11:08
    Sonix
    Poziom 19  

janusz_lewandowski napisał:
    Tak, alarmy Exus są na liście PZU, i mieszczę sie w klasie STD z wykazu urządzeń zabezpieczających pojazdy przed kradzieżą z dnia 15,07,2005.

Który z alarmów EXUS jest na liście PZU?
    Atesty obejmują pojedyncze urządzenia a nie grupę urządzeń.....

Pozdrawiam.

Sonix

0
  • #11 27 Wrz 2005 23:48
    serw
    Poziom 12  

ziomal napisał:
    Szybami w tym systemie mozesz sterowac na dwa sposoby, przy czym musisz najpierw kupic moduł domykania szyb: 1. wyzwalanie modułu podłączasz pod centralny zamek i domykasz szyby za kazdym razem kiedy zasmykasz samochod. 2. podpinasz wyzwalanie modulu pod kanal dodatkowy i masz kontrole domykania szyb.

to:
    1. opcja jest bez sensu, alarm ma funkcję zamykania drzwi, po uruchomieniu silnika ... to mi będzie zamykał okna ..... bez sensu
    2. opcja wymaga przy zamykaniu auta aby klikać kilka razy, zamknąć drzwi i osobno domknąć szyby ....

Zależy mi na rozwiązaniu, które domknie szyby, podczas uzbrajania alarmu, tylko tyle, nic więcej .....

0
  • #12 28 Wrz 2005 01:42
    Wojtek_b21
    Poziom 16  

Założyłem jak na razie kilka sztuk modelu V10 i jeszcze żaden nie wrócił , więc myślę, że są o.k. Piloty wyglądają na solidne, nieco duża obudowa centralki ale za to niezły "wypas".
    Czekam na atest e22 ( czy e20 ) bo przypominam ,że jesteśmy w Unni.

0
  • #13 28 Wrz 2005 09:22
    msepl
    Poziom 25  

Alarmy Exus są bardzo dobrej jakości, profesjonalnie wykonane, dobre instrukcje, elektronika i PCB solidnej jakości.
    Sprzedaliśmy i zamontowali sporo sztuk i "puk puk puk" nic nie wróciło.

POLECAM

pozdr
    :arrow:msepl

0
  • #14 28 Wrz 2005 09:27
    Sonix
    Poziom 19  

serw napisał:

to:
    1. opcja jest bez sensu, alarm ma funkcję zamykania drzwi, po uruchomieniu silnika ... to mi będzie zamykał okna ..... bez sensu

Nie mam pojęcia jak sobie to wykombinowałeś.....
    Jeżeli masz poprawnie zamontowany moduł domykania szyb, to przy włączonej stacyjce szyby nie są domykane....
    To nie jest problem alarmu, ale instalacji.
    Trzeba czasami pogłówkować..... Panowie.... wymagane minimum myślenia....

Pozdrawiam.
    Sonix

0
  • #15 29 Wrz 2005 10:29
    ziomal
    Poziom 14  

Kolega Sonix ma rację Panowie...myślenie nie boli!

0
  • #16 29 Wrz 2005 10:36
    LucasKrakow
    Poziom 17  

serw napisał:
    ziomal napisał:

to:
    2. opcja wymaga przy zamykaniu auta aby klikać kilka razy, zamknąć drzwi i osobno domknąć szyby ....

Zależy mi na rozwiązaniu, które domknie szyby, podczas uzbrajania alarmu, tylko tyle, nic więcej .....

a kto powiedzial ze modol domykania nie moze miec blokowana po zalaczeniu stacyjki? jak tos ci radzi to sluchaj a nie snuj blednych mysli

0
  • #17 13 Gru 2005 09:54
    chronauto.pl
    Poziom 11  

moduł domykania szyb firmy exus ma blokowanie funkcji domykania szyby po uzbrojeniu alarmu oferta na dwie szyby 55zł na cztery 70zł

0
  • #18 13 Lip 2006 19:18
    hobbysta
    Poziom 9  

Mam pytanie dotyczące modułu do domykania szyb el-04?
    1. dlaczego nie moge go zasterowac masą ?
    2. jak zasteruje plusem to działa tylko jedno wyjście?

0
  • #19 22 Sie 2006 18:46
    GoBo_74
    Poziom 11  

Hobbysta a jaki problem zmienić sterowanie z plusa na minus i odwrotnie? Wystarczy przekaźnik za 2.5zeta i po sprawie.
    Posadam alarm exusa v10 od roku i jestem z niego zadowolony.
    POZDRAWIAM.

0
  • #20 27 Lis 2006 19:16
    Karwos00
    Poziom 12  

Mam Exus V3100 Control i nie żałuję ani jednej złotówki - zawsze wiem co i jak się z samochodem dzieje i że to akurat mój alarm się uruchomił na parkingu a nie sąsiada (podobne syrenki :) ). A funkcja odpalania z pilota w samochodzi z automatyczną skrzynią i LPG to najlepsze rozwiązanie - zanim ruszam rozgrzana jest i skrzynia i płyn - nie zarzynam automatu przy mrozie . Jedyne co zawiodło to odpalanie pare razy przy -30st - tylko pstryknął w stacyjce ale już nie zapalił - ale jak się podniosło do -20 było już wporządku.

Polecam.

A jutro montuję identyczny do 2 samochodu

A jaki jest koszt tego alarmu z montażem?? Bo nie wiem czy się targować - powiedziano mi 850zł - w tym dodatkowo odcięcie zapłonu w ukrytym miejscu (oczywiście przy blokadzie zapłonu odpalanie z pilota działa)

0
  • #21 21 Gru 2006 20:59
    frik76
    Poziom 2  

witam jestem posiadaczem Exus V3100 w samochodzie Dodge Stratus 2004, co do funkcjonalnosc alarmu nie mam zastrzezen ale... dobija mnie juz bledy wyswietlanych komunikatow na pilocie i tak:
    zamykam drzwi uruchamiam alerm i :( lipa samochod zglosil zamkniecie a na pilocie mam ikonke ze samochodzik jest nie uzbrojony a do tego ma uruchomiony silnik (ikonka dymu) i ni jak sie nie moge doszukac co jest grane, albo inna ciekawostka stoje przy samochodie a na wyswietlaczu mam ikonke ze jestem poza zasiegiem (1000m - otwarta przestrzeń, 350 w zabudowie) a najzabawniej dziala przywolanie kierowcy to ten dynks pod szyba z orzelkiem w ktury trzeba uderzyc ale zeby zadzialalo trzeba walnac naprawde mocno i zastanawiam sie kiedy ktos mi szybe rozwali hehehe. producentowi rowniez zabraklo dodatkowej funkcji jaka jest odlaczenie np dodatkowych czujnikow ruch (np zostawiony piesek w samochodzi). Ale jak by nie bylo jest to jakis gadzet :). czekam na spostrzezenia.
    Frik

0
  • #22 10 Lip 2007 16:09
    volksvagenwroc
    Poziom 2  

a mnie dobija w Exusie parę innych rzeczy:
    Sharka już niema
    V5 - stały kod
    V10 -ściema z homologacją/ wykonanie takiejak inne chinskie alarmy
    V3100 oraz jego nastepca - baterie wytrrzymuja 3 tygodnie

0
  • #23 13 Lip 2007 16:58
    zovip
    Poziom 13  

Drogi kolego widzę, ze masz jakieś dziwne informacje.
    Ściema z homologacją? Ciekawe, że wszyscy dają się nabrać nawet PZU a jedynie Ty rozwiązałeś zagadkę... Sprawdź nr na stronie www.exus.pl w opisie alarmu V10 znajduje się nr homologacji. który możesz potwierdzić w Politechnice Świętokrzyskiej gdzie zostało wykonane badanie na E20.
    Co do następcy V3100 to właśnie z takim jeżdżę już 4 m-ce i bateria ma jedna kreskę mniej...! Rozumiem, że masz jakieś przykre doświadczenie z Exusem, ale żeby tak od razu po bandzie jechać....

0
  • #24 16 Wrz 2007 11:25
    słonik
    Poziom 9  

Witam!
    Mam pytanie apropos alarmu V10. Tam jest cos takiego jak ustwienie pinu, czyli odpalanie awaryjne. Z instrukcji wyczytalem, ze jest ustawienie fabryczne, ktore nalezy zmienic. Zakres kodu to 1-15 - to jakiś żart czy ja coś źle zrozumiałem ?????
    Przycisk serwisowy przecież musi być dostępny, wiec wchodzi złodziej przycisk znajduje w 10 sekund i zaczyna uruchamianie opcji awaryjnej. Co z tego ze syrena wyje i tak nikt nie zwraca uwagi, albo prosciej utnie ją lub zapiankuje. No i co...ma "aż" 15 kombinacji? To ile...z 2-3 min?
    Proszę o oświecenie
    Pozdrawiam

0
  • #25 17 Wrz 2007 12:35
    zovip
    Poziom 13  

Nie wiem czy wiesz ale kazdy alarm ma cos takiego jak awaryjne rozbrojenie i zazwyczaj jest ono realizowane za pomoca przycisku serwisowego. W innych alarmach zazwyczaj nie ma opcji zmiany pinu i wyobraz sobie sytuacje: zlodziej wie jaki masz alarm w samochodzie i kradnac twoj samochod wie doskonale co to za alarm, a jak wie co to za alarm to wie rowniez ile trzeba nacisnac przycisk serwisowy. A w odroznieniu wlasnie od takich alarmow w V10 mozesz indywidualnie zmienic pin i zlodziej wtedy nie bedzie nigdy pewny czy to jest alalm V10 bo standardowe rozbrojenie awaryjne nie bedzie dzialalo. Wydaje mi sie, ze jest to zdecydowanie lepsze rozwiazanie. Co do przycisku serwisowego to nie moze byc on umieszczony w miejscu widocznym, najlepiej tak bys jedynie ty wiedzial gdzie jest. To tez pomaga zwiekszyc czas w czasie proby krzdziezy.

0
  • #26 05 Paź 2007 11:10
    Iwaneek
    Poziom 9  

ostatnio montowałem dwa takie alarmy konkretnie to modele v10 w autach marki BMW, muszę przyznać że jestem zadowolony dobrą rzeczą jest mozliwość podłłączenia sterowania zamkami za pomocą plusa bez dodatkowych modułów. za ich jedyną wadę uważam(o ile można to nazwać wadą) brak możliwości domykania szyb po szybkim naciśnięciu przycisku zamknij należy go przytrzymać ok 2s

pozatym wszystko Ok - posiada ciekawe funkcje i oczywiście przytępną cenę

0
  • #27 21 Lis 2007 22:50
    tpliszek
    Poziom 1  

Witam!
    Mam ten alarm i mam z nim problem. Bo za każdym razem jak uzbrajam alarm po kilku sekundach uruchamia sie "przywołaj kierowce". To robi sie denerwujace. Wiecie co mozna z tym zrobic?

0
  • #28 04 Lis 2008 22:47
    wicek
    Poziom 10  

Witam.
    Jestem zainteresowany montażem Exus'a V10 z pilotami TA15 lub TA27 albo V5. Widzę na stronie producenta że V10 jest lepszy ale facet montujący alarmy mi powiedział że V10 jest goły i trzeba dołączać do niego moduły a V5 już ma (np. domykanie szyb), prawda to?. Mam Golfa 3 z centralnym zamkiem pneumatycznym ale bez pilota i szyberdach elektryczny domykany przy przytrzymaniu kluczyka w pozycji zamknięcia. No i w zasadzie miały by być w tym alarmie następujące funkcje: alarm, sterowanie centralnym zamkiem, domykanie szyberdachu i ewentualnie miejsce na domykanie przednich szyb w przyszłości bo chcę zamontować. Zastanawiam się jeszcze nad takimi firmami jak Proxima i Tytan. Poradzicie mi coś?

0
  • #29 04 Lis 2008 23:26
    pablojablo
    Poziom 13  

Polecam do tego celu zamontowanie Exus V10. Ma on wszystkie funkcje które wymieniłeś i nie ma problemu z podłączeniem go w golfie.
    Montowałem go w tym aucie wielokrotnie i wszystko działa jak należy.
    Co do V5 to ma on trochę mniej funkcji od V10.
    W V10 masz domykanie szyb i kanał dodatkowy na osobnych kablach więc z domykaniem szyberdachu nie będzie problemu.
    V10 jest alarmem bardziej rozbudowanym w porównaniu do V5. Ma on więcej możliwości.

0
  • #30 06 Sty 2009 11:40
    Michal Stachowicz
    Poziom 1  

Bardzo ważne jest by montować autoalarm w autoryzowanym zakładzie. Jest wiele alarmów kuszących swoja niską ceną z możliwością zakupu przez internet, a montaż niby banalnie prosty. Jednak ich skuteczność jest często proporcjonalna do ceny. Od 6ciu m-c posiadam Exus V10 Expert, ma "najwięcej bajerów" w danej półce cenowej, ma też dobrą opinię wśród kierowców. Jestem bardzo zadowolony, szczególnie obsługą posprzedażową i gwarancyjną. Fachowa porada oraz indywidualne podejście do klienta, a pomoc jaką mi udzielił serwis firmy jest naprawdę godna uznania. Polecam

0