Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet Miwi 18A1 nie słychać rozmówcy w panelu przy bramie

14 Lip 2017 20:08 2709 1
  • Poziom 18  
    Witam,
    mam problem z moim domofonem.
    Unifon to urmet cs1132,
    zasilacz to urmet 18A1 (płytka 19A2),
    panel przy bramie to urmet PDR525.

Wcześniej był problem z brakiem zwrotki w panelu, tzn ktoś dzwonił domofonem i nie słychał tego, że dzwoni. Po rozebraniu zasilacza, poprawieniu wszystkich lutów i wymianie jednego z tranzystorów i największego kondensatora problem ustąpił.

Po kilku dniach kolejny problem - zwrotka jest, ale w panelu bardzo słabo słychać to co mówi się do unifonu. To co zrobiłem/sprawdziłem:
    - podstawienie mikrofonu w unifonie - brak efektu,
    - podstawienie głośnika w panelu - brak efektu,
    - próbowałem zamienić linię głośnik w panelu z linią głośnik w unifonie, problem się nie odwrócił,

Po pierwszym odłączeniu od prądu na dłuższy czas, przez kilka minut działało dobrze.
    Wykluczam przewody, nic nie było z nimi robione ani w okolicy, przewody głęboko w ziemi nie od roku czy od dwóch, sam domofon działał kilka lat.

Dodatkowo informuję, że w głośniku w panelu kiedy przykładam ucho cały czas słychać cichy dźwięk dzwonka domofonu.

Czy ktoś mógłby mi pomóc co jeszcze można sprawdzić? Osobiście mam ochotę wymienić wzmacniacz TBA820M w zasilaczu oraz zastanawiają mnie tranzystory w unifonie(wzmacniacz mikrofonu).

Pozdrawiam i prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Edit:
    na złączu mikrofonu w unifonie po podniesieniu słuchawki mam 0,5V.
  • Poziom 18  
    Witam,
    pomogła wymiana wzmacniacza TBA820M.
    Dziękuję i pozdrawiam.