Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Claas silnik mercedesa 6 - .Jak rozebrać i naprawić pompę wody Claas sil. merc.6

14 Lip 2017 22:50 936 7
  • Poziom 5  
    Witam.Jak rozebrać i naprawić pompę wody Claas sil. merc.6 do w/w pompy nie występuje komplet naprawczy. Zatem opiszę czynności w punktach.
    1-demontujemy pompę z silnika(pięć śrub na klucz 17)
    2-odkręcamy wentylator klucz imbus (ampol)14mm. oraz 6szt. śrub ósemek.
    3-demontujemy wentylator oraz koło pasowe (najlepiej użyć ściągacza)
    4-odwracamy pompę i odkręcamy dodatkową flansze (dwie śruby na 10mm i dwie na13mm
    5-za pomocą ściągacza demontujemy wirnik pompy (idzie ciężko)
    6-następnie po raz kolejny obracamy pompę i odkręcamy 6 śrubek na klucz 10mm
    7-teraz za pomocą kawałka aluminium, mosiądzu itp.rozbijamy pompę ( uderzamy w ten koniec wałka z którego poprzednio zdemontowaliśmy wirnik
    8-kolejną czynnością jest zdemontowanie łożysk
    9-pierwsze mniejsze ściągamy za pomocą ściągacza
    10-drugie musimy rozbroić ( rozrywamy koszyczek, przesuwamy kulki na jedną stronę i takim sposobem spada zewnętrzna bieżnia łożyska)
    11-teraz zsuwamy dekielek z uszczelniaczem
    12- następnie musimy zbić tuleję do której jest montowany wirnik ( konieczna będzie kawałek np. tulejki o średnicy wewnętrznej bodajże 50mm)
    13-demontujemy pozostałe części czyli- wewnętrzna bieżnia łożysk, mały uszczelniacz, reperaturka
    14-łożyska, uszczelniacze są do kupienia w każdym sklepie
    15-problem zaczyna się z reperaturką której brak wymiary 36/29
    16-zatem kupujemy reperaturkę od MF o wymiarach 36/ 30
    17-roztaczamy wirnik pod wymiar reperaturki na ok31mm( ma się dać wkleić reperaturkę)
    18- i teraz możemy przystąpić do składania
    19- w kolejności -łożysko(większe), dekielek z uszczelniaczem, nabijamy tuleje wentylatora, łożysko małe
    20-następnie wciskamy uszczelniacz( mały) i wklejamy w obudowę reperaturkę
    21-wciskamy wałek z łożyskami w obudowę
    22- smarujemy wirnik w miejscu pod reperaturkę uszczelniaczem i wciskamy wirnik
    23- reszta już łatwa :D
    Wykaz na zakupy-łożyska 6206, 6203 uszczelniacze 42/56/7 35/17/7 oring 65/2,5
    Pozdrawiam i trzymam kciuki
    Jeśli pomogłem chodź jednej osobie odpisz żeby moje pisanie nie poszło na darmo.
  • Poziom 5  
    Za łożyska i uszczelniacze 51 PLN + reperaturka 14 PLN+ tokarz 10 PLN + paliwo = około 90 PLN .
    W sklepie w Radomiu powiedział 500 PLN , to chyba można się pobawić.
    PS.do w/w : masz udziały w takich sklepach ?
  • Poziom 34  
    Nie mam. Jeśli jesteś właścicielem i sam naprawiasz to ok dla mnie to jest nieopłacalne. Teraz jest przed żniwami masz czas, a powiedz co byś zrobił gdybyś był w trakcie cięcia. Napisz od razu ile czasu trwała Twoja naprawa. Sam nieraz regenerowałem pompy, ale tylko wtedy gdy nie były dostępne lub czas oczekiwania to kilka miesięcy.
  • Poziom 5  
    Teraz bym się się wyrobił w pięć godzin. Ale w żniwa przed tą lekcją ... Fizycznie bawiłem się trzy popołudnia.
  • Poziom 11  
    Mam pytanie uściślające o regeneracji pompy - naszkicuj jak przerobić wirnik i napisz o tym wklejaniu reperaturki.
  • Poziom 5  
    fza napisał:
    Mam pytanie uściślające o regeneracji pompy - naszkicuj jak przerobić wirnik i napisz o tym wklejaniu reperaturki.
    Witam, zapewne masz już rozebraną pompę. Zatem masz przed sobą zdemontowany talerzyk wirnika w którym jest jeszcze orginalna część reperaturki ( prawdopodobnie taki pierścionek np. u mnie biały plastik) gdy już się go pozbędziesz , bez trudu pojmiesz gdzie i ile roztoczyć ( mając nową reperaturkę w rękach). Ad2 wytoczenia dokonałem w miarę ciasno i użyłem kleju dwuskładnikowego. Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Można dokonać naprawy zgodnie z wskazówkami lub kupić nową pompę.