Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rekordowy dochód Samsunga za drugi kwartał wynikiem rekordowych cen pamięci

ghost666 14 Lip 2017 23:19 1473 0
 • Rekordowy dochód Samsunga za drugi kwartał wynikiem rekordowych cen pamięci
  Południowokoręański gigant elektroniczny, Samsung Electronics Co. Ltd. pochwalił się w piątek 7 lipca, że firma spodziewa się rekordowych zysków za drugi kwartał tego roku - na poziomie ponad 12 miliardów dolarów. Wszystko to jest zasługą ogromnego popytu na układy pamięci w ostatnim czasie. Jak podał Samsung, firma spodziewa się 72 wzrostu zysków za ten okres, w porównaniu do drugiego kwartału 2016 roku. W analogicznym okresie wartość sprzedaży wzrosła do kwoty około 52 miliardów dolarów, co daje wzrost 18% w porównaniu z ubiegłym rokiem/

  Ceny układów pamięci od zeszłego roku szybko rosną. Spowodowane jest to ogromnym popytem na układy DRAM jak i NAND Flash, którego producenci nie mogą (lub nie chcą - przyp.red.) zaspokoić. Dodatkowo, układy te znajdują coraz więcej aplikacji - montowane są w urządzeniach konsumenckich, dyskach SSD itp. Niemalże w każdym urządzeniu elektronicznym znaleźć można jeden z wymienionych rodzajów pamięci, co wpływa na zwiększenie popytu na tego typu układy scalone.

  Zgodnie z informacjami ze strony DRAMeXchange, firmy zajmującej się śledzeniem zmian na rynku pamięci półprzewodnikowych, w najbliższym czasie nie zanosi się na zmiany w tym sektorze. Jak przewidują analitycy ceny sprzedaży tych układów wzrosną w trzecim kwartale obecnego roku o kolejne 5%. To o wiele mniej niż w pierwszym kwartale tego roku, gdy np. ceny NAND Flash wzrosły nawet o 25%.

  Jak poinformował w zeszłym tygodniu Samsung, zamierza on zainwestować 18,6 miliarda dolarów w fabrykę układów scalonych i wyświetlaczy. Firma uruchomiła także nową linię produkcyjną w Pyeongtaek w Południowej Korei. Pierwsze parte układów produkowanych w tym miejscy już dotarły do klientów.

  Wysokie ceny układów pamięci sprawią, jak przewidują analitycy, że Samsung sięgnie po pierwsze miejsce w tym roku, jeśli chodzi o sprzedaż układów scalonych. Tym samym firma ta zdeklasuje Intela, który na szczycie tego rankingu znajduje się już od ponad dwudziestu lat.

  Źródło: http://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1331987&

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9415 postów o ocenie 7062, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.