Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] opel corsa c 1.0 skrzynia easytronic nie działa automat zmiany biegów

elvato 14 Jul 2017 23:26 4122 6
 • #1
  elvato
  Level 6  
  Witam
  mam problem z ople corsa c 1.0 easytronic. Wiec tak automat w ogóle nie zmienia biegów działa tylko w opcji "+" "-". I jest jeszcze jeden problem jak zmieniam z biegu 4 na 5 to długo trzeba czekać zanim zmieni bieg i w tym czasie zapala się kontrolka silnika a na wyświetlaczu skrzyni zapala się F po jakiś 10 sekundach gaśnie kontrolka silnika i z wyświetlacza skrzyni F i zmienia bieg.
  sterownik był naprawiany jakieś dwa lata temu automat nie działał przed naprawa jak i po naprawie
  Dziękuje za wszelkie pomocne sugestie
 • #2
  piotrekwoj1
  Level 40  
  Sam i tak tego nie ogarniesz więc oddaj do kogoś kto naprawia automaty to ogarnie temat. Zapewne nie będzie to tania usługa.
 • #4
  Dziarski Hank
  Level 33  
  Jak chcesz się dowiedzieć co padło bez diagnostyki dedykowanym testerem? Wróżenie, czy strzelanie w ciemno? Nie da się tak.
 • #5
  elvato
  Level 6  
  A powiecie gdzie znajdę w necie tech2 żeby zrobić diagnostykę

  Dodano po 4 [godziny] 36 [minuty]:

  Pojawił się nowy problem ruszając ze skrzyżowania nie chciał jechać obroty nie wzrastały i po chwili zgasł stało się tak dwa razy i przy trzeciej próbie było wszystko dobrze
 • #6
  rybson13
  Level 11  
  Mam podobnie, samochod podczas ruszania i zmianie biegu z 1 na 2 gasnie, podczas postoju gdy wlaczam tryb zima- jak wiadomo samochod w tym trybie rusza z biegu 2 w momecie wcisniecia trybu gasnie bo skrzynia wlacza 2 bieg.... katastrofa bardzo latwo mozna spowodowac kolizje przy skrecie w lewo jak sie chce przed kims wyrobic. Ma ktos pomysl ?? meriva 1.6 easytronic