Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELONGHI\\ESAM\\4000B - czerwodia dioda z wykrzyknikiem zaparzacz w pozycji górn

akir 15 Lip 2017 12:12 786 0
  • #1 15 Lip 2017 12:12
    akir
    Poziom 7  

Witajcie,
    Mam problem z ekspresem ESAM 4000B, przy robieniu kawy dziwny dźwięk przestał przemieszczać się zaparzacz(kontrolka z wykrzyknikiem). Odkryłem uszkodzony gwint na ślizgu/nakrętce(ta która przemieszcza zaparzacz góra-dół), dorobiłem nową w narzędziowni.
    Po zmontowaniu automat zaparzający robi ruch w dół po czym jedzie do samej góry i w tej pozycji zostaje(kontrolka z wykrzyknikiem).
    Uruchomienie w Trybie testu
    młynek się kręci
    pompa pracuje
    automat filiżanka 1 jedzie do samej góry dojeżdża do krańcówki górnej zapala się filiżanka 1
    zjazd przyciskiem filiżanki 2 jedzie na sam dół ,zadziała krańcówka zapala się filiżanka 2
    tryb resetu
    włączy się młynek
    zaparzacz jedzie kilka obrotów w dół i kilka do góry (po zrobieniu tego jest może kilka mm niżej niż przed wykonaniem resetu.
    Po wyłączeniu z prądu i załączeniu w trybie normalnym, zawsze zaparzacz zostaje w górze(kolejno dioda czerwona brak możliwości uruchomienia).
    Odłączenie zupełnie czujnika hala silnik nie zatrzymuje się na krańcówce, próbuje kręcić do oporu.
    Ustawienie ręcznie zaparzacza na samym dole, w pozycji do wyciągnięcia, pozycja środek, góra- po włączeniu zawsze zjedzie na sam dół i wyjedzie do samej góry.

LINK do filmy na youtube https://youtu.be/eCRi59DaxXU
    Drodzy użytkownicy co jeszcze mogę sprawdzić? Czy wskazuje to na płytę główną(wymieniona równo rok temu)?

Dodano po 3 [godziny] 44 [minuty]:

Problem rozwiązany
    Powodem zachowania ekspresu jest uszkodzony czujnik hala, udało się pożyczyć drugi taki sam ekspres. Podmiana części i ekspres działa.
    Zakupić nowy czujnik można na https://north.pl/karta/czujnik-halla-do-ekspr...kawy-delonghi-esam-4000b,1MZ-CW-CMMF-QD1.html
    34.99zł z wysyłką

0 0
  Szukaj w 5mln produktów