Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapis do pamięci eeprom - BASCOM

kamil94goldman 15 Lip 2017 12:28 426 4
  • #1 15 Lip 2017 12:28
    kamil94goldman
    Poziom 3  

Witam, zrealizowałem program oraz układ który wyświetla napisy na czterech wyświetlaczach 7-segmentowych. W programie napisy chciałem umieścić w pamięci eeprom a następnie z niej odczytywać. Niestety po załadowaniu programu układ działa tak że zapalają się wszystkie wyświetlacze (bo na początku są wszystkie zapalone - wyświetlacze 7 seg ze wspólna anoda) a następnie co około 1s zaczynajac od pierwszego wyswietlacza są zgaszane aż cały wyswietlacz zostanie zgaszony. Moim pytaniem jest dlaczego tak się dzieje? wygląda jakby odczytywał z pamieci eeprom same zera zamiast umieszczonych tam danych. jeśli chodzi o układ to jest napewno zmontowany poprawnie bo inne programy działają w 100%. Poniżej załączam program. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Kod: bascom
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • #2 15 Lip 2017 16:45
    raddeon
    Poziom 19  

W programie masz pętlę "DO-LOOP" to pętla nieskończona w dodatku posta więc program w sumie nic nie robi.

0
  • #3 15 Lip 2017 18:21
    kamil94goldman
    Poziom 3  

Jak to nic nie robi jak realizuje przerwania od przepełnienia liczników T0 i T1? :)

Zreszta program tak do końca nie robi nic. Gdy załaduje program to zapalane sa wszystkie wyświetlacze tak jak powinno być a następnie zamiast wyswietlac kolejne litery i przesuwac je w lewo, zgaszane są kolejno wyświetlacze, co wygląda tak jakby program działał poprawnie ale wpisywał z eeproma puste komórki.

0
  • #4 16 Lip 2017 11:46
    m2c
    Poziom 18  

A Label nie jest wymagany przypadkiem przy Data i READEEPROM?
    Eeprom rozumiem został zaprogramowany plikeim .eep przy programowaniu mikrokontrolera?

0
  • #5 21 Lip 2017 21:44
    kamil94goldman
    Poziom 3  

Okazało się że nie załadowałem pamięci eeprom do cpu. Dziękuję za pomoc.

0